World Tour 2015

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Bruno Schmidt w wolnym czasie bywa muzykantem;) - mozna zobaczyc i posluchac jak gra sobie na saksofonie: http://sportv.globo.com/site/eventos/ci ... rapia.html

W ogole, Bruno jest blisko spokrewniony z legenda brazylijskiej i swiatowej koszykowki, fenomenalnym strzelcem Oscarem Schmidtem. Oscar Schmidt gral zawodowo w koszykowke do 45. roku zycia (!), tytulow najrozmaitszej masci zaliczyl co niemiara, a dluga kariera pozwolila mu na zdobycie nieoficjalnego miana najlepszego 'punktatora' w historii dyscypliny, z blisko 50 tysiacami punktow rzuconych lacznie w klubach i reprezentacji. Wielka postac swiatowego sportu: https://en.wikipedia.org/wiki/Oscar_Schmidt
Sportowa rodzinka pelna geba ;)

Evandro/Pedro Solberg - troche dziwne, bo duet zlozony z zawodnikow wysokiej badz co badz klasy nie gral na miare swojego potencjalu; gdy wystepuja razem, mam wrazenie ze prezentuja siatkowke na poziomie nizszym niz wynikaloby z sumy ich indywidualnych umiejetnosci. Co oznacza, ze albo nie sa jeszcze najlepiej zgrani, albo nie gra cos w kwestiach taktycznych i technicznych. Trudno powiedziec - bo chemie miedzy soba raczej maja.
Maja tez za duzo nieporozumien i prostych bledow w grze. Niestety.
Nie rozumiem tez np., dlaczego zaskakujaco przegrali kilka spotkan z parami na pewno od nich slabszymi, jak np. Turcy Gögtepe V./Giginoglu.
Jesli Brazylijczycy utrzymaja druga pozycje w ‘generalce’, a nawet jesli zsuna sie na trzecie czy czwarte miejsce, to i tak beda w mojej opinii za wysoko jak na prezentowany w calym sezonie, usredniony, poziom.

Badzmy wszakze rozsadni – i (jeszcze) cierpliwi. Czy Bruno i Alison czarowali w zeszlym sezonie, gdy po raz pierwszy grali razem? :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: rafael86 »

Pedro z Evandro mają troszkę słabszą drugą część sezonu, ale na początku to oni grali najlepiej i prowadzili w rankingach.
Mnie osobiście dziwi podział ról w tym duecie. Evandro ma świetne warunki fizyczne, a oni tymczasem w bloku grają na zmianę i przez to w mojej opinii nie osiągają wyników na poziomie swojego ogromnego potencjału. Pedro śledzę w zasadzie od początku jego kariery i od lat się zastanawiam dlaczego on w parach pełnił rolę tego blokującego. Ogromny talent, świetna technika, od najmłodszych lat bardzo dobre wyniki w WT, ale..... warunki fizyczne co najwyżej (jak na blokującego) przeciętne - 194 cm i przy obecnej tendencji - brakuje mu tych kilku cm w bloku. Jak dla mnie jego parametry fizyczno-techniczne bardziej predysponują go do roli zawodnika broniącego. Przed nim jeszcze ponad 10 lat grania, być może współpraca z Evandro to początek drogi "przekwalifikowywania" się na defensora - tego nie wiem, tak sobie gdybam. Jednak uważam, że jeśli kilka lat temu Pedro dostałby do gry wieżowca pokroju Ricardo czy Alisona i "uczył się" gry w defensywie to dziś być może duet, w którym by grał określałbym mianem wybitnego. A tak to w duecie z Harleyem, Bruno, Cunha czy Marcio zawsze czegoś brakowało - w mojej opinii właśnie wzrostu.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

Jeszcze obserwując pary typu Ricardo/Emanuel i Brink/Reckermann nabrałem przekonania, że plażówka zaczyna się od bloku, a na bloku potrzebne jest 200cm. To się jeszcze pogłebiło, jak zobaczyłem, co potrafi zrobić Dalhausser, a potrafił zniszczyć każdego - jeśli najlepszy gracz tego sportu, Emanuel, miał momenty zupełnej bezradności przeciw Dalhausserowi, to ja nie mam pytań. Nie chodzi też o same punkty z bloku, tylko ogólny wpływ na defensywę. I to jest dobry kontekst do rozmowy o wszystkich wymienionych ww. parach.

Fijałka/Prudla uważałem za parę dobrą, momentami bardzo dobrą, ale nigdy wybitną i IMO brak centymetrów - zwłaszcza na bloku - jest tu istotną składową. Zgadzam się, że łatwiej już nie będzie.
O Pedro piszę, że powinien grać na obronie co najmniej od 2010 roku - nie czyta nas, czy jak? :) Chociaż tu sytuację komplikuje fakt, że on trochę sukcesów ma, i ma je jako blokujący (a miał epizod np. z Ricardo, bez efektów). Niemniej ja też (tak jak pisałem) nie potrafię zrozumieć jego wymienności bloku z Evandro. Przy tej zagrywce, którą bije Evandro, nie ma jakiegoś ryzyka, że do tej siatki nie dobiegnie, czy coś.
Blok jest też jedną z przyczyn, dla której uważam bajeczny potencjał Evandro za niezrealizowany. Mógłby niszczyć, a nie niszczy...
Tak czy inaczej, fascynujący będzie wyścig P/E z Ricardo/Emanuelem o olimpiadę. Ktoś wie, jak to dokładnie będzie wyglądać, ile jeszcze turniejów, itd.? Najchętniej obie pary widziałbym w Rio, ale serce chyba jednak za oldbojami - to byłaby SZÓSTA olimpiada Emanuela...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Kazdy kraj ma przydzielona odgornie liczbe zespolow na olimpiade, a o tym kto pojedzie decyduje krajowa federacja - tak to bodaj wyglada.

Konkretnie u Brazylijczykow jest tak, ze
1. Jedno miejsce zajmie najlepsza para w rankingu tego sezonu, przy czym licza sie:
- wszystkie GS + wszystkie Major Series + turniej Open w Rio - i odrzuca sie dwa najslabsze wyniki w sezonie.
Czyli to taki wewnetrzny ranking, niezalezny od rankingu WT, no ale oczywiscie bardzo z nim zbiezny.
A poniewaz wszystko to mamy za soba, na IO zakwalifikowali sie juz Alison/Bruno.

2. Druga para bedzie wybrana arbitralnie przez federacje siatkarska na poczatku 2016 roku.
Wylaczajac zatem jakies zdarzenia losowe, ewentualne dalsze roszady w parach czy chec - chocby niezasluzonego - 'uczczenia' Ricardo i Emanuela kolejna olimpiada, to powinni wybrac Evandro/Pedro.

No, ale federacja juz zapowiedziala ze postapi pragmatycznie, wiec pewnie Evandro i Pedro.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: rafael86 »

jako gospodarze turnieju Brazylijczycy nie mają jakiegoś dodatkowego miejsca ?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: SerCos »

Nie wiem jak to jest teraz, ale na poprzednich igrzyskach było obostrzenie, że maksymalnie można wystawić 2 pary w jednym turnieju (tj. dwie pary męskie i dwie żeńskie). Teraz system kwalifikacji o tyle się zmienił, że jedno miejsce przysługujące z rankingu (w Londynie było to 16 par, teraz 15) należy do kraju, który zdobył MŚ, czyli Brazylijczycy mają jedno miejsce zagwarantowane z tego tytułu oraz jedno miejsce jako gospodarz. Nie wiem jako to dalej wygląda zawsze FIVB może coś namieszać jak zawsze zresztą.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

No tu bym się nie obraził, gdyby namieszali w tę stronę :). IMO na olimpiadzie głównym kryterium powinny być szanse na złoto (medal, wysokie miejsce). Najnowsze 'osiągi' Evandro/Pedro i Ricardo/Emanuel są dość podobne, ale lepiej rokuje oczywiście młodszy duet, więc jeśli kryterum będzie ww. (a nie np. suma punktów z turniejów w 2016), to pojadą oni (albo raczej przejdą się pieszo, obaj z Rio :)).
Natomiast obejrzeć Emanuela grającego szóstą olimpiadę byłoby niesamowite... No i przecież oni przyjechaliby/przyszliby po medal! Już nie jako faworyci, ale jako zawodnicy z szerokiej czołówki, z nadal realnymi szansami.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Jak ktos sie chce wglebic w temat:

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... e8a2KdwbmK
Albo przez Wikipedie: https://en.wikipedia.org/wiki/Volleybal ... r_Olympics

Tam mozna znalezc link do dokumentu w PDF-ie 'Beach volleyball qualification process', i tam jest to wyjasnione szczegolowo.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

Dzięki.
Oczywiście jak zwykle nakręcili, ale generalnie jest "maximum of 2 quota places". Miejsce dla gospodarza, miejsce za mistrzostwo i miejsca z rankingu olimpijskiego wszystkie wchodzą w skład tych quota places, więc żaden mechanizm niestety nie daje trzeciego. :(
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: SerCos »

Erchembod pisze:Interesuje mnie teraz bardzo czy F/P awansuja do Fort Lauderdale Swatch Season Final - tam ma zagrac tylko 8 najlepszych par calego sezonu. Jakis nowy, superelitarny turniej w kalendarzu, swoisty final World Touru;) Ciekawy jestem jak Polacy by wypadli w konfrontacji z najscislejsza elita, tylko i wylacznie.
Z tym ze teraz F/P sa na 9. miejscu w generalce, wiec musza sie po prostu o ten turniej jeszcze postarac...
Niestety nie awansowali, jednak turniej o tyle się zmienił, że wystąpi 10 par w tym dwie z dzikimi kartami, u Panów dla Włochów i Amerykanów, u Pań obie dla Amerykanek. Polacy są dopiero 6 rezerwową parą, a Polki 8.

Grupa A
Gibb/Patterson [1]
Brouwer/Meeuwsen [4]
Evandro/Pedro Solberg [5]
Herrera/Gavira [8]
Ranghieri/Carambula [9]

Grupa B
Alison/Bruno Schmidt [2]
Nummerdor/Varenhorst [3]
Schalk/Saxton [6]
Doppler/Horst [7]
Dalhausser/Lucena [10]

Panie:
Grupa A
Fendrick/Ross [1]
Agatha/Barbara [4]
Ludwig/Walkenhorst [5]
Liliana/Baquerizo [8]
Broder/Valjas [9]

Grupa B
Larissa/Talita [2]
Bansley/Pavan [3]
Meppelink/Van Iersel [6]
Day/Kessy [7]
Laboureur/Sude [10]
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Turniej troche taki 'na wiwat', benefis dla najlepszych... Nie ma za to punktow do rankingu; w dodatku np. juz po rozpoczeciu okazalo sie, ze jedno z boisk bylo niedostatecznie przygotowane i czesc meczow z wczoraj musiano przeniesc na dzisiaj.

No, ale dobrze ze taka imprezka w ogole sie odbywa, zawsze cos nowego i w sumie fajnego.

Do gry maja zas glownie motywowac pieniadze; m.in. niebagatelna nagroda za pierwsze miejsce - 100 000 USD, za niezbyt intensywny w sumie turniej. Droga nie chodzi ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

Są gdzieś streamy? Bo oficjalna strona blokuje relację, powołując się na prawa, które ma Polsat (który oczywiście tego nie transmituje na żadnym z kanałów...).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Tutaj: https://us.swatchmajorseries.com/en/229

Przy okazji, Alison/Bruno poodbijali sobie towarzysko z Lucena i Dalhausserem na... heliporcie, na dachu jednego z budynkow w Fort Lauerdale. Zobaczcie zdjecia:

http://globoesporte.globo.com/volei-de- ... s-eua.html :)

Ciekawe czy w jutrzejszym finale Amerykanie - tak jak w grupie - pokonaja Brazylijczykow, czy tez Latynosi tym razem sie skutecznie przeciwstawia.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

Strona blokuje... Polsat trzyma prawa na Polskę.

Wczoraj patrzyłem sobie na relację tekstową i było standardowo 2:5 w tie-breaku dla Holendrów, a potem USA wcisnęło piąty bieg o pojechało bodaj do 14:10. Jest poziom "świetny rzemiśnik" i jest poziom "mistrz"...
ALE Dalhausser jednak chyba zaczyna pokazywać wiek, a Lucenie brakuje do poziomu Rogersa z najlepszych lat. A Alison/Bruno są u szczytu. Ja stawiam na nich.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

O, to kiepsko. A szkoda - swietny stream.

Proponuje wiec 'zywce' z brazylijskiej SporTV, linki juz byly wrzucane, np ten:
http://aovivoagora.com/aovivo/sportv-hd1-ao-vivo

Choc ten konkretny turniej bedzie chyba na SporTV2:
http://www.brasiltvs.com/players/esport ... me=SPORTV2

Albo jeszcze gdzie indziej.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Kurczak
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 15:59
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Kurczak »

Ariosto pisze:
Strona blokuje... Polsat trzyma prawa na Polskę.
Protip na takie sytuacje: https://hola.org/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Ladny turniej - to najlepsze okreslenie. Ladna pogoda, ladna gra, ladne zachowanie kibicow na trybunach. Ufam ze decydenci pokusza sie o coroczna organizacje.

W finale Brazylijczycy grali jak zespol kompletny, nie dali sie niczym zaskoczyc, wychodzilo im praktycznie wszystko. Amerykanie nie mogli nijak rozwinac skrzydel. Lucena mial wiec moze racje, gdy tuz po finale powiedzial, ze to byl najslabszy mecz jego pary w turnieju.

Fajny i mocny akord na zakonczenie sezonu, w kazdym razie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Ariosto »

Co się odwlecze?
Nie chcę nic mówić, ale przy tego typu obsadzie turnieju Łosiak i Kantor powinni mieć medal. Właściwie to powinni mieć już poprzednio. Ile można płacić frycowe! Tym razem żądamy pudła :).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

A mnie ich wynik nie rozczarowal. To byl jednak mocno obsadzony turniej - moze nawet najmocniej obsadzony Open w calym roku - i bylo tam jednak dosc duzo par, z ktorymi nasi mlodzi mogli przegrac. Bo duetow na ich poziomie jest tez kilka.

Niemniej, uwazam ze w bliskiej przyszlosci, obie mlode pary - Kantor/Losiak i Kosiak/Rudol przyniosa nam sporo radosci. Zawodnicy na oko bardzo perspektywiczni - fakt, oni wszyscy nie sa za wysocy (tylko Kantor 'dobija' do dwoch metrow wzrostu) i to im moze przeszkadzac, ale... to ich nie przekresla. Trzeba grac z tym, co sie ma.

Ostatecznie, Samoilovs ma 195/6 cm - i tez zyje;)

Wesołych Świąt!
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2015

Post autor: Erchembod »

Sporo nowosci i zamieszania w plazowce brazylijskiej:

1. Pary olimpijskie to ostatecznie: Alison/Bruno i Evandro/Pedro (mezczyzni) oraz Larisa/Talita i Agatha/Barbara Seixas (kobiety).
Emanuel/Ricardo stanowia duet rezerwowy wsrod mezczyzn. Oznacza to, ze na olimpiade nie pojedzie Alvaro Filho, bodaj najzdolniejszy obronca z calej swiatowej czolowki i wicemistrz swiata z 2013 roku.

2. Swietnie radza sobie mlodzi Guto i Saymon w aktualnych rozgrywkach Circuito. Po kilku rozegranych etapach, zajmuja drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (1520 punktow), minimalnie ustepujac Alisonowi i Bruno (1560 punktow).
Ciekawy jestem gry tej mlodej pary, postaram sie ich w miare mozliwosci sledzic w tym roku. Interesujace, ze wzgledem wzrostu Guto/Saymon sa niemal identyczni z Alisonem i Bruno:
Alison - 203 cm, Bruno - 185 cm
Saymon - 202 cm, Guto - 186 cm

3. Evandro/Pedro zajmuja w ogolnej klasyfikacji dalsze miejsce, ale jesli mnie pamiec nie zawodzi, oni odpuscili sobie bodaj jeden turniej. A poniewaz nie graja w aktualnie toczacych sie zawodach w Niteroi, to raczej nie beda sie juz liczyc w walce o triumf w calych rozgrywkach.
Evandro i Pedro, podobnie jak kobiecy zespol Agatha/Barbara Seixas, zamiast udzialu w turnieju postanowili odbywac treningi przygotowujace na olimpiade.

4. Rozpadly sie dwie kobiece pary, ktorym nie udalo sie zakwalifikowac na igrzyska: Juliana/Maria Elisa i Taiana Lima/Fernanda Alves, srebrne medalistki ostatnich MS. Po zmianie partnerek, powstaly duety:
Juliana/Taiana Lima
Maria Elisa/Liliane Maestrini 'Lili' (brazowa medalistka mundialu w 2013 roku).
I w takich zestawieniach powinnismy je zobaczyc w tegorocznym WT.

5. Nie zobaczymy za to zapewne siostr Marii Clary i Carol. Obie postanowily zajsc w ciaze.... rownoczesnie :) Coz - Maria Clara jest obecnie w trzecim miesiacu; Carol - w czwartym.
Jednak to urocze ;)
Ciekawostka towarzyska: dziecko Marii Clary jest owocem jej zwiazku z amerykanskim siatkarzem plazowym, Jeremy Casebeerem.

To tyle. Dzis i jutro - rozstrzygajace mecze tunieju Circuito w Niteroi.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”