World Tour 2016

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

lipton pisze:Transmisja na bet365.com, ale trzeba mieć założone konto i wpłacić min. 25 zł.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Fijałki wygrały dziś mecz w tajbreku, z jakimiś leszczami, za to Kantor z Łosiakiem, również w tajbreku, odprawili utytułowanych Łotyszy: Samojlowsa i Smedinsa.
Przed nimi dziś jeszcze jedna seria spotkań. Prudelki zmierzą się z nie byle kim, bo Nummerdorem (suchą liczbą?). Liczymy na relację textową.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Jak czas i internety pozwolą to postaram się coś wrzucić. Orientuje się ktoś czy mecze nie są czasem opóźniane z powodu upałów? Miały grać dziewczyny o 17:00, ale najpierw była informacja, że transmisja rozpocznie się gdy zacznie się mecz, a teraz mecz w ogóle zniknął z listy transmisji. Na drugim boisku mieli grać Kanadyjczycy z Austriakami, niby jest kamerka, ale zamiast zawodników po boisku chodzi jakiś gość ze szlauchem i polewa je wodą.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Swietna gra Niemek w grupach - z 12 juz zakonczonych swoich meczow wygraly 11. A przeciez rywalki bywaly czasem b. trudne.

Ludwig/Walkenhorst, Holtwick/Semmler, Laboureur/ Sude, Borger/Büthe, Bieneck/Grossner - oni maja 5 znakomitych kobiecych par! I one sa w sile siatkarskiego wieku - lub jeszcze nawet mlode. I graja swietnie nie od dzis.

W niedlugiej perspektywie, gdy najlepsze pary czolowki brazylijskiej - ktore sa nieco bardziej zaawansowane wiekowo - zakoncza kariery lub zejda z forma, Niemki moga zajac ich miejsce jako najlepszego zespolu na swiecie. Maja ku temu w kazdym razie, jak to sie mowi, wszelkie 'dane'.

Tylko: czemu Niemcy moga, a nie mozemy my, mimo ze - jak mi sie wydaje - wlasnie my mamy wieksze sukcesy wsrod juniorek? ???
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Też mnie to ciekawi - co Niemcy są w stanie zaoferować swoim plażowiczkom, że tym opłaca się w bardzo dobrze rozwiniętym kraju uprawiać mimo wszystko słabo płatny sport, jakim jest siatkówka plażowa. Bo nie ukrywajmy, że u nas decydują przede wszystkim względy finansowe.

W końcu zaczęły Kinia i Monika. W pierwszym secie prowadziły z Brazylijkami Julianą i Limą 13:10, ale rywalki odrobiły straty i jest 14:14. Na razie Brazylijki grają po Kindze.

15:14 - długa wymiana dla Polek, kończy Monika.
15:15 - dobrze broni Brzostek, ale sędzia dopatrzył się jakiegoś błędu u naszych siatkarek.
15:16 - as po taśmie spada tuż przed Kingą, czas dla Polek.
15:14 - długa wymiana dla Polek, kończy Monika.
15:15 - dobrze broni Brzostek, ale sędzia dopatrzył się jakiegoś błędu u naszych siatkarek.
15:16 - as po taśmie spada tuż przed Kingą, czas dla Polek.
15:17 - wracamy na boisko, błąd w przyjęciu Polek.
16:18 - i na razie tyle - nie wierzcie w reklamy Plusa i to, że ich internet działa wszędzie, w pociągu relacji Łódź - Łask - nie bardzo. 8-)
20:20 - wygląda na to, że o czas poprosiły Juliana i Lima.

Pierwszy set dla Brazylijek, w drugim 3:1 dla naszych rywalek.
4:1 - nękają Brazylijki Kingę zagrywką i wyprowadzają skuteczne kontry. Polki poprosiły o czas.

Ja się jednak poddaję, oglądanie tego na tym internecie jest ponad moje siły. To by było na tyle ode mnie jeśli chodzi o dzisiejsze mecze.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Chal »

Przecież Niemcy mają zdaje się bardzo rozbudowany system rozgrywek krajowych, więc pewnie to stąd tak duży wybór.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Na niemieckich stronach znalazlem, po pierwsze, ze rozgrywaja cykl turniejow krajowych pod nazwa 'smart beach tour', tutaj terminarz:
http://www.beach-volleyball.de/top-spor ... -tour.html

I m.in. fajna strone z wyjasnieniami co do 'kodu palcowego':
http://www.beach-volleyball.de/dein-spo ... ndzeichen/

Solidnie zrobione sa te strony. A to chyba ich podstawowy portal siatkarski, w ogole:

http://volleyball.de/

Jak bede mial wiecej czasu to w tym pogrzebie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Prudelki pokonały turniejową dwójkę.
Obie polskie pary z kompletem zwycięstw. Brawo!

Oby to zaowocowało lepszą drabinką.

E: Pierwsze losowanie niezłe. Prudelki zmierzą się z wygranymi z pary:
Binstock/Schachter CAN [19] Virgen/Ontiveros MEX [17]
a Cinkciarze
Böckermann/Flüggen GER [13] Giginoglu/Gögtepe V. TUR [28]
Wszyscy do przejścia.

A dalej
Prudelki:
z Krou/Rowlandson FRA [24] albo zwycięzcami meczu Ricardo/Emanuel BRA [18] Grimalt E./Grimalt M. CHI [22] (też do przejścia)
Cinkciarze:
z Ranghieri/Carambula ITA [14] albo zwycięzcami meczu Lucena/Dalhausser USA [6] Nummerdor/Varenhorst NED [2] (tu już Antonella Hard Core).

Jeśli Fijałki utrzymają poziom gry, przy odrobinie szczęścia mogą się znaleźć w finale.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Prudelki pokonały turniejową dwójkę.
Obie polskie pary z kompletem zwycięstw. Brawo!
Fijałek i Prudel przegrali z Nummerdorem i Varenhorstem 18:20 w tie-breaku, mimo że mieli nawet piłkę meczową. Nie wiedzieć czemu na stronie FIVB przez pewien czas widniał nieprawidłowy wynik. Mimo porażek zarówno duety Prudel/Fijałek jak i Kołosińska/Brzostek zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach (zadecydował korzystniejszy bilans małych punktów).
Noworoczny pisze:Cinkciarze: z Ranghieri/Carambula ITA [14] albo zwycięzcami meczu Lucena/Dalhausser USA [6] Nummerdor/Varenhorst NED [2] (tu już Antonella Hard Core).
Co ciekawe Kantor z Łosiakiem jeszcze z Nummerdorem w cyklu WT nie przegrali. Mierzyli się z nim dwukrotnie gdy ten grał jeszcze z Richardem Schuilem i za każdym razem wygrywali. Z Dalhausserem i Luceną spotkali się w Maceio i przegrali, ale dopiero po tie-breaku. Zanim jednak dojdzie do tego ewentualnego starcia nasza młoda para musi najpierw pokonać Turków (bilans 1-1 w WT) lub Niemców (mają z nimi bilans 1-2).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Bardziej utytułowana polska para jest już w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się z niżej notowanymi Francuzami. Jak nie wykorzystają takiej szansy na pudło to ich nie znam.

Ciekawostka: ich dwusetowy pojedynek trwał o 5 minut dłużej, niż mecz z tajbrekiem Rowlandsona.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

W ósemce są też Kinga i Monika, które po tie-breaku wygrały z mało mi znanymi Chinkami. O czwórkę zagrają z niezłymi Kanadyjkami (trzecie miejsce w ubiegłorocznym cyklu WT, 2 razy finał) Pavan/Bansley, które ograły w ubiegłym roku w Olsztynie po bardzo emocjonującym meczu.

Kantor z Łosiakiem wygrali gładko pierwszego seta z Turkami zdobywając 7 punktów z rzędu od stanu 9:12. W drugiej partii Giginoglu i Gogtepe zmienili taktykę i nie zagrywają już w Bartka, a w wyższego z Polaków, który ma ogromne kłopoty z przyjęciem i kończeniem ataków i jest już 10:17, więc szykuje nam się tie-break.

Edit.
13:21 dla rywali w partii drugiej i będzie trzeci set. Kiepsko to wygląda, jak się Piotrek nie obudzi to może być w czapkę.
0:3 i czas dla Polaków na początku tie-breaka.
3:3 - świetnie Łosiak w obronie.
4:3 - udany blok Kantora. Czas dla Turków.
4:4 - blisko był Piotrek powstrzymania rywala, ale piłka spadła w aut.
5:4 - na raty Kantor.
5:5 - wspaniała parada Łosiaka w obronie, ale niestety Piotrek przegrał pojedynek na siatce. Zmiana stron.
6:5 - lewą ręką kończy Kantor. W trakcie turnieju w Rio na głównym boisku siatki wyposażone są w znane z LŚ wyświetlacze ledowe. Co jakiś czas wyświetla się na nich napis "Challenge". Wygląda na to, że i do plażówki zawitała wideoweryfikacja.
7:5 - obrona i skuteczna kontra Łosiaka.
7:6 - tym razem również było blisko, ale nie udało się Polakom przebić piłki na drugą stronę.
7:9 - zmiana taktyki, 3 zagrywki pod rząd na Łosiaka, Bartek niestety nieskuteczny.
8:9 - kończy Łosiak.
8:10 - broni Bartek, ale przegrywa pojedynek na siatce z Turkiem.
8:11 - niedokładne przyjęcie Łosiaka i w konsekwencji błąd w ataku.
8:12 - Bartek zablokowany, zmiana stron.
9:12 - skutecznie Łosiak, Kantor wędruje na zagrywkę.
10:12 - Turek splasował po przekątnej nad Łosiakiem, ale piłka ląduje na aucie.
11:12 - błąd w ataku rywali.
12:12 - długa wymiana dla Polaków, wracamy z dalekiej podróży.
12:13 - nie dobiegł do zagrania w sam róg boiska Bartek, zmiana stron.
13:13 - znów zmiana taktyki, zagrywka w Kantora, ale kończy Piotrek.
13:14 - dwie parady Łosiaka w obronie, ale to Turkowie mają pierwszego meczbola.
14:14 - tym razem w Łosiaka, ale kończy Bartek. Gramy na przewagi.
15:14 - meczbol dla Polaków. Broni i skutecznie kontruje Łosiak.
16:14 - jest! Wyblok Kantora, który następnie wystawił do Łosiaka, a Bartek umieścił piłkę w polu rywali!

Jutro wspaniały dzień dla naszego Beach Volleya. 3 pary w ćwierćfinale turnieju rangi Grand Slam. Będą jakieś transmisje w TV?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, o 23:27 przez lipton, łącznie zmieniany 2 razy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Długie te czasy teraz biorą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Chyba dopiero od 1/2. Na stronie fivb też będą transmisje.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Napisałem do redaktora Mielewskiego na TT, zazwyczaj szybko odpisywał, może teraz będzie podobnie. Jutro 1/4 i 1/2, w niedzielę mecze o miejsca 1. i 3.

Edit.
Otrzymałem już odpowiedź: czy w tym tygodniu transmisje z Grand Slam w plażówce w Rio też dopiero od fazy półfinałowej jak ostatnio z Maceio?
Jerzy Mielewski pisze:Nie może być inaczej gdyż za każdym razem przekaz światowy rozpoczyna się od półfinałów...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Polacy w finale!!!
Tylko nie wiadomo, którzy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: SerCos »

lipton pisze:Otrzymałem już odpowiedź: czy w tym tygodniu transmisje z Grand Slam w plażówce w Rio też dopiero od fazy półfinałowej jak ostatnio z Maceio?
Jerzy Mielewski pisze:Nie może być inaczej gdyż za każdym razem przekaz światowy rozpoczyna się od półfinałów...
Dziwne, że w internecie są transmisje już chyba nawet od kwalifikacji na dwóch głównych boiskach.

Monika i Kinga już w półfinale po walkowerze pary australijskiej i zagrają ze Szwajcarkami Forrer/Vergé-Dépré.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: ostry99 »

Bez wątpienia najlepszy dzień w historii polskiej siatkówki plażowej, trzy pary w półfinale GS w Rio (dwie męskie, jedna żeńska). Brawo!
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Pewnie masz na myśli obraz z kamerki - fajnie, że jest, ale to daleko nie to samo, co pełna realizacja TV z kilku kamer, z komentarzem, punktami, powtórkami, itd.

Nie oglądałem Łosiaków, ale szacunek! Dalhausser/Lucena ostatnio raczej szli na ostro, bez odpuszczania, więc takie zwycięstwo naprawdę ma swoją wagę.

Właczając B365 dwukrotnie trafiłem na Evandro/Pedro. Straszliwie się męczą w tym turnieju, mam nadzieję, że to jeszcze nie jest ich dyspozycja planowana na olimpiade, bo bedzie wstyd. [Nb. Alison/Bruno porażka - też lipa...]. Przy czym Evandro wyczynia niesamowite na zagrywce - co set zdobywa KILKA PUNKTÓW z serwisu. Albo asy, albo przeciwnik się tylko ratuje.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: ostry99 »

Ariosto pisze:Pewnie masz na myśli obraz z kamerki - fajnie, że jest, ale to daleko nie to samo, co pełna realizacja TV z kilku kamer, z komentarzem, punktami, powtórkami, itd.

Nie oglądałem Łosiaków, ale szacunek! Dalhausser/Lucena ostatnio raczej szli na ostro, bez odpuszczania, więc takie zwycięstwo naprawdę ma swoją wagę.

Właczając B365 dwukrotnie trafiłem na Evandro/Pedro. Straszliwie się męczą w tym turnieju, mam nadzieję, że to jeszcze nie jest ich dyspozycja planowana na olimpiade, bo bedzie wstyd. [Nb. Alison/Bruno porażka - też lipa...]. Przy czym Evandro wyczynia niesamowite na zagrywce - co set zdobywa KILKA PUNKTÓW z serwisu. Albo asy, albo przeciwnik się tylko ratuje.
Dalhausser/Lucena na razie są poza igrzyskami, bo aktualnie dwie inne pary z USA mają więcej punktów dlatego akurat na ten turniej byli bardzo mocno nastawieni. Teraz będzie seria turniejów Open gdzie jest trochę mniej punktów do zdobycia.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Co do Pedro/Evandro - mecza sie nie tylko w tym turnieju. Wciaz nie rozumiem, czemu tak wiele meczow wygrywaja wylacznie po tie-breakach. I chyba w ogole eliminacje grupowe to zjawisko dosc dla nich wrogie.

Ja nie moge teraz tego ogladac (nadrobie pozniej), i w ogole wielkie gratulacje dla calej polskiej grupy 8-), ale - w kontekscie formy Polakow na igrzyska, to... nie wiem. Zauwazylem np. ze w poprzednich latach Prudel/Fijalek grali w trakcie sezonu wg dwoch scenariuszy:

- na poczatku slabo, potem lepiej; czyli druga czesc sezonu lepsza od pierwszej.
- poczatek dobry, i potem ogolnie dobrze przez caly sezon; za to czesciej miewali niespodziewane wpadki; wystarczalo co najwyzej na 4. miejsce w generalce.

Ja wiem, ze oni ze swoimi aktualnymi umiejetnosciami i dyspozycja fizyczna sa w stanie utrzymac wysoki poziom przez caly sezon, no a przynajmniej do olimpiady; pytanie, czy beda to potrafili?

Ostatecznie, decydujace mecze na igrzyskach zaczna sie za 5 miesiecy. Szmat czasu.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Kto jest wg Was faworytem na 1/2?

Odpadła jedna para brazylijska - i to turniejowa jedynka. Zwiększają się szanse na złoto. Pięknie by było.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Jesli mialbym 'strzelac' ;) - w finale: Fijalek/Prudel vs Brouwer/Meeuwsen. A potem - niech sie dzieje wola Nieba;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Oskar »

Ja się pytam czy ktoś nagrywał to fantastyczne spotkanie? Przecież to był jakiś kosmos!
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Ktore? Polski polfinal? To jest na stronie FIVB - https://www.youtube.com/watch?v=kb_K09q4RKI
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: ostry99 »

Ja mam informacje, ze filmik jest niedostepny w moim kraju. Jest jakies inne zrodlo gdzie moglbym zobaczyc ten mecz?

Przy okazji, czy ktoś pamieta i jesli tak to kiedy ostatnio miala miejsce taka sytuacja, ze para z kwalifikacji (Kantor/Losiak) awansuje do finalu GS?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

ostry99 pisze:Ja mam informacje, ze filmik jest niedostepny w moim kraju. Jest jakies inne zrodlo gdzie moglbym zobaczyc ten mecz?
Przy okazji, czy ktoś pamieta i jesli tak to kiedy ostatnio miala miejsce taka sytuacja, ze para z kwalifikacji (Kantor/Losiak) awansuje do finalu GS?
:o To nie wiem.
A taka sytuacja sie zdarzyla ladnych pare razy - ale kiedy ostatnio, nie pamietam.
Erchembod pisze:Jesli mialbym 'strzelac' ;) - w finale: Fijalek/Prudel vs Brouwer/Meeuwsen. A potem - niech sie dzieje wola Nieba;)
Nie byl to zbyt szczesliwy strzal... chyba dobrze, ze juz sie nie bawie w typowanie na pieniadze ;)
Evandro faktycznie wymlocil serwisami w 1. i 3. secie. To poczatkowe 6:0 w tie breaku bylo przy jego zagrywce.
Z kolei Holendrzy nie potrafili zagrac drugi raz tak doskonale, jak wczesniej przeciwko Alisonowi/Bruno.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

W moim kraju też niedostępne. Przypadek? Nie sądzę!!!
;)
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Mikasaa »

ostry99 pisze:
Przy okazji, czy ktoś pamieta i jesli tak to kiedy ostatnio miala miejsce taka sytuacja, ze para z kwalifikacji (Kantor/Losiak) awansuje do finalu GS?
Nie kto inny jak KANTOR /ŁOSIAK identycznie jak w STAVANGER MAJOR 2015 szli od eliminacji aż po finał :)
a żeby było ciekawiej to w finale spotkali się z Pedro Solberg/Evandro
a FIAŁEK /PRUDEL byli na pudle III miejsce , co mają szanse powtórzyć D:
oby kolejność w finale teraz się zmieniła ::D
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Naprawdę imponująco gra Bartek Łosiak, biorąc pod uwagę jego mizerne warunki fizyczne. W ogóle postęp jaki zrobili nasi młodzi to jest jakiś kosmos. Oby tylko zdrowie dopisywało a będziemy mieć parę na lata.

Rewelacyjne wyniki duetu K/Ł to chyba dobry moment aby zwrócić uwagę decydentów PZPS, że w naszą młodzież warto inwestować. Nie może dochodzić do sytuacji jak teraz, że 2 nasze pary zostają w kraju, bo nie ma dla nich pieniędzy na wyjazd.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: rafael86 »

Łosiak ma 190 cm wzrostu, a moim zdaniem są to dobre warunki fizyczne, biorąc pod uwagę, że jest to zawodnik broniący. Tyle samo wzrostu ma np. Emanuel Rego. A i niżsi zawodnicy (np. Rogers) potrafili odnosić znakomite wyniki w siatkówce plażowej.

Mi polska para w zasadzie od początku swojej kariery imponowała techniką. Grają bardzo nowocześnie: dużo wystaw palcami - przyśpieszone, krótkie, zagrania przez plecy, cały repertuar kiwek. Wiele par, szczególnie tych starszych gra bardzo prostą siatkówkę i mam wrażenie, że trend jest taki, że Ci co grają bardziej kombinacyjnie i szybciej zaczynają odnosić coraz to większe sukcesy. Do tego u K/Ł dochodzi bardzo dobre zgranie i z roku na rok coraz większe doświadczenie i regularność.
------------------------
Myślę, że Kantor/Łosiak są w stanie powalczyć w finale. Kluczem z pewnością będzie przyjęcie zagrywki. Evandro świetnie serwuje i jeśli nasi przetrzymają te bombardowanie to myślę, że mogą pokusić się nawet o końcowy triumf.
------------------------

Sensacyjny jest też wynik pań. Co prawda zbieg okoliczności i układ drabinki ułożył się tak, że w drodze do finału nie spotkały się z żadną topową parą, ale nie zmienia to faktu, że osiągnęły największy sukces w karierze.
Obie panie od momentu, gdy postanowiły razem grać pokazywały kilkukrotnie, że mają spory potencjał, ale zdecydowanie brakowało regularności (często świetne akcje przeplatane są prostymi błędami, zdarzają się też kilkupunktowe przestoje).
W finale nie daję im niestety większych szans z Amerykankami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”