Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Post autor: Erchembod »

Martwy sezon - można więc trochę podywagować o tym co było i będzie;)

Fijałek/Prudel rozstaną się, słuchy chodziły o roszadach w parze Bryl/Kujawiak. Czyżbyśmy zatem mieli mieć pary Bryl/Fijałek i Kujawiak/Prudel? Moim zdaniem byłyby to niezłe, perspektywiczne zestawy na następny cykl olimpijski, mogą wypalić. Nie miałbym nic przeciwko takiemu zestawieniu; dodatkowo, gdyby jeszcze rozbić parę Kądzioła/Szałankiewicz i połączyć z jakimiś obiecującymi juniorami - by się podszkolili, mając w perspektywie nawet igrzyska w 2024 roku.

Lepszą opcją byłoby jednak dla mnie zostawienie młodych Bryla i Kujawiaka w swojej parze. Są młodzi, mało się jeszcze nagrali razem i nie osiągnęli maksimum tego, co mogą (chyba) ze sobą osiągnąć. Poza tym, jak Kantor/Łosiak, byli gwiazdami wśród juniorów (mundial U21, akademickie mistrzostwa świata) i istnieją realne szanse, że dorównają wkrótce 'cinkciarzom' w umiejętnościach. Trzeba im dać na to tylko szansę.
Zaś Prudla, Fijałka, Kądziołę i Szałankiewicza - każdego z nich - połączyłbym właśnie z zawodnikami młodymi, tworząc szeroką bazę ogrywającej się (walczącej o grę w WT etc.) młodzieży, z perspektywą na grę w 2020 ale i 2024 roku.

Dalhausser kontynuuje karierę - brałem pod uwagę że on zakończy występy po Rio. World Tour dużo by bez niego jednak stracił, straciliby Amerykanie, którzy od jakiegoś czasu trochę 'wiszą' w ścisłej czołówce na Dalhausserze; i nie widać (też nie od dzisiaj) oznak poprawy.

Nie wiem, czy ktoś zna kanał AVP:
https://www.youtube.com/channel/UCD5-eR ... e8YGKfAbOg
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... GnTq9-M_5k
Dużo do oglądania, na długie zimowe wieczory;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Post autor: Xenio »

Wymień , proszę kilku młodych , z którymi połączyłbyś tych wymienionych przez Ciebie "starych "
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Post autor: Erchembod »

To, czy akurat ja znam takich zawodników czy nie, nie ma żadnego znaczenia; o tym, którego z młodych i z kim połączyć, decydowaliby trenerzy. Mnie nie chodzi o nazwiska, ale bardziej o zasadę. Łączenie starszych z młodszymi, utalentowanymi zawodnikami.

Ale żeby Cię nie rozczarować i dać do zrozumienia, co mam na myśli - wymienię wyłącznie dla przykładu: Łysikowski, Paszkowski (reprezentanci na tegorocznych MŚ U21), Kiernoz, Malec, i co najmniej kilku innych.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Post autor: Erchembod »

W ramach niedzielnej rozrywki - do obejrzenia trzeci z rzędu finał Alison/Bruno - Alvinho/Saymon. O 14.30 polskiego czasu. Chyba na SporTV: http://brasilsports.tv/assistir/sportv-ao-vivo
Albo SporTV2: http://www.tvnanet.biz/assistir/sportv2-ao-vivo.html
W São José w stanie Santa Catarina - czyli miasto Święty Józef w stanie Święta Katarzyna. Zdarza się i tak.
Kto obejrzy - ten nie kiep. Zwłaszcza jeśli mecz będzie poziomem choćby zbliżony do dwóch poprzednich finałów Circuito.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Siatkówka plażowa po Rio 2016. Konstatacje i perspektywy

Post autor: Erchembod »

No, myślałem że wątek wzbudzi większe zainteresowanie. Myliłem się.
Świat jest jednak marnością.

Jako że znamy pary polskie na nowy sezon, podam może zestawy USA panów i Brazylii na nowy sezon. USA, panowie:
Tri Bourne/John Hyden
Phil Dalhausser/Nick Lucena
Ryan Doherty/John Mayer
Theo Brunner/Casey Patterson
Taylor Crabb/Jake Gibb
Trevor Crabb/Sean Rosenthal

Brazylia (mężczyźni):
Alison/Bruno
Evandro/Pedro
Saymon/Alvinho (Alvaro Filho)
Guto/?
Guto gra teraz w Circuito z 44-letnim Benjaminem, bez rewelacji. W WT bedzie chyba występował z bardziej perspektywicznym partnerem - zresztą musi, myśląc poważnie o IO w Tokio.
Uważam, że duet Evandro/Pedro nie przetrzyma już długo i wtedy jeden z nich zacznie spoglądać w stronę Guto. Układ Evandro/Guto lub Pedro/Guto na wskroś więc możliwy w przyszłości.

Brazylia (kobiety):
Larissa/Talita
Agatha Bednarczuk/Duda
Barbara/Fe Berti
Carol Solberg/Juliana
Rebecca/Ana Patricia
Rachel/Maria Clara
Elize/Taiana
Maria Elisa/Lili
Duda i Ana Patricia to 18-latki, wspólnie wygrały ww tym roku mundial U21. W WT, bedą grały u boku nowych partnerek.

Wesołych Świąt! :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”