Wzrost, zasięg

TomekGli95
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2008, o 10:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: TomekGli95 »

-13 lat(rocznik 1995)
-183cm wzrostu
-z miejsca ręką dosięgam do 240
-z miejsca doskakuje do 295-300
-blok 285-290
-atak 305-310

Chyba tyle... piszcie opinie :D
[...]
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: bartolina_89 »

Masz bardzo dobre warunki, a wręcz znakomite do gry w siatkówke. Czy grasz już w jakimś klubie? Jeśli nie, to idź jak najszybciej, bo takie warunki jak na ten wiek to złoto.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

Jeszcze urośniesz i rozwinie Ci się wyskok, do TNO powinieneś skakać do ataku ponad 330 =] Myślę że jest to wykonalne, ale musisz pracować i wykonywać zalecenia trenera =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
TomekGli95
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2008, o 10:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: TomekGli95 »

Dzięki, rozumiem, że do TNO mam jeszcze 2 lata, myśle, że w ten czas urosne 10cm i wyskok poprawie o 15cm(rozwiną się mięśnie i lekko potrenuje), gram w klubie na śląsku Sikret Gliwice jest to beznadziejny klub... Chciałbym się przenieść do klubu z Rybnika, ponieważ jeszcze za rok będe młodzikiem i spróbuje się dostać do kadry śląska, zespół z Rynika jest bardzo dobry przynajmniej na Śląsku w wieku młodzików... w późniejszym czasie myśle o Delic-polu.
[...]
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Ja mogę tylko zazdrościć. Mam ten sam wzrost tyle tylko, że rocznik '91 :P
AZS Częstochowa
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: damianho »

a co sądzicie o moim zasięgu ??
-16 lat(rocznik 1992)
-183 cm wzrostu
-z miejsca ręką dosięgam do 245
-blok 295
-atak 310-315
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Jak na kadeta to bardzo przyzwoity wynik, ale niestety z takim wzrostem w profesjonalnej siatkówce daleko się nie zajdzie... :P
AZS Częstochowa
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: scoobany »

Witam mam 14 lat (rocznik 94) i dopiero zaczynam granie w siatkówke (może troszkę późno :) , ale lepiej późno niż wcale :P )
- Wzrost 181,5cm :P
- ręką z miejsca sięgam jakieś 240cm
- z miejsca doskakuję do obręczy małego kosza( niewiem ile on dokładnie ma;p)
- w bloku myślę, że łapie jakieś 275-280cm
- w ataku mi jeszcze nie mierzono, ale na oko mam jakieś 290cm :P
Trenuje dopiero 3 miesiąc, domyślam się, że wyniki nie są impponujące;p


To chyba tyle, czekam na opinie...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

scoobany pisze:(...)
- z miejsca doskakuję do obręczy małego kosza( niewiem ile on dokładnie ma;p)
(...)
260cm

Rzeczywiście późno zaczynasz, ale jak będziesz ciężko pracował to dasz radę.Z tym, że raczej jako libero, ew. przyjmujący. Co do zasięgu to nie spieszyłbym się z oceną, jeśli dopiero zaczynasz. Nikt (poza wyjątkami np. Kubańczycy) na początku nie ma jakichś świetnych wyników w tej kwestii.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: scoobany »

Też mam nadzieję, że dam radę , podobno mam ''dobre palce'' wiec ćwiczę też trochę wystawę, ale najpierw chyba muszę nauczyć się wszystkiego od podstaw:D I mam nadzieje, że urosne jeszcze te 10- 15 cm:P i będzie dobrze. Dzięki za opinie. Pozdrawiam:D
TomekGli95
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2008, o 10:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: TomekGli95 »

Jest bardzo dobrze, szkoda, że tak późno zaczynasz, bo widać braki w wyskoku, musisz nad tym popracować a na pewno będzie lepiej. Jesteś wysoki więc możesz coś osiągnąć.

PS: Pamiętaj, żeby NIE ROBIĆ żadnych Super Dunks-ów ani innych tego typu treningów przed końcem dojrzewania fizycznego(głównie kości i mięśni)
[...]
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: scoobany »

Wiem , wiem nawet takich rzeczy bym nie próbował robić. Staram się trenować jak najwięcej. Mam dobrego trenera(ojciec, kiedyś grał i to dosyć nieźle:P), w klubie też trenuje, więc powinno być dobrze:)
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: scoobany »

A mam jeszcze jedno małe pytanko : Co to jest TNO ?;p Z góry dzięki;p
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

Turniej Nadziei Olimpijskich.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
marcinos710
Posty: 7
Rejestracja: 2 gru 2008, o 22:01
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: marcinos710 »

hej. ja mam 14 lat 158 cm wzrostu, atak 250, blok 240 ? jak myśliscie czy to dobrze czy źle ? a myslicie ze jeszcze urosnę? a jak mozna poprawic wyskok ?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

marcinos710 pisze:hej. ja mam 14 lat 158 cm wzrostu, atak 250, blok 240 ? jak myśliscie czy to dobrze czy źle ? a myslicie ze jeszcze urosnę? a jak mozna poprawic wyskok ?
Musisz urosnąć, chyba że kopcisz. W tym wieku poprawić wyskok możesz wyłącznie częstą grą, nie ma sensu ćwiczyć nóg bo zajedziesz kolana i w ogóle nie pograsz. I radzę ćwiczyć przyjęcie, bo niestety innej pozycji niż libero nie masz opcji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Kapsi
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2008, o 18:42
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kapsi »

Witam!! Co sądzicie o moim możliwościach?

-14 lat(rocznik 1994)
-170cm wzrostu
-z miejsca ręką dosięgam do 219
-blok 245-250
-atak 275-280
Najlepiej czuje sie na pozycji przyjmujący/libero
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Skaczesz 60cm, jak mnie Ź.Gogol uczył wf-u to za taką skoczność wstawiał ocenę celującą, a on zarówno jako trener jak i nauczyciel słynął z surowości. Jak urośniesz to możesz mieć niezłe możliwości. Jeśli nie, to dobrze, że lubisz przyjęcie, bo zostanie Ci pozycja libero.
Generalnie skikasz ładnie ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
ciesla
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2008, o 12:50
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciesla »

witam mam 187 cm wzrostu, piłkę łapię w granicach 310-320 po dobrej rozgrzewce, podobno mam problem z dynamika, sam uważam że tak żle nie jest ale rozgrywający sądzi inaczej co musiałbym zrobić aby poprawić swoja dynamikę i oczywiście wyskok :)
Awatar użytkownika
ciesla
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2008, o 12:50
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciesla »

zapomniałem dodać mam 18 lat, 2 dni temu obchodziłem urodziny 8-) , wiek ma duże znaczenie, dowiedziałem się tez od byłego siatkarza aby na siłownie nie chodzić do 22 roku życia, czy to ma jakieś znaczenie :)
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

A w jakim jesteś wieku ? Bo zasięg jak na nastolatka imponujący. ;) Jeśli faktycznie masz jeszcze rezerwy to tylko grać ! :D
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
ciesla
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2008, o 12:50
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciesla »

18 lat mam i po maturce mam zamiar zacząć grę w jakiejś amatorskiej lidze a potem się zobaczy 8-)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: hubert »

Siłownię przed 22 rokiem życia trzeba robić, ale pod kątem kogoś kto się zna. I nie chodzi tu o robienie masy czy coś w tym stylu a ćwiczenia rozwijające gorset mięśniowy tak aby nie było dużych obciążeń na kręgosłup.
Robienie np. brzucha jest jak najbardziej wskazane, ale też pod okiem kogoś kto się zna i pokaże jak należy wykonywać dane ćwiczenie.
Co do wyskoku to sam parametr nic nie mówi. Równie ważne jest jak długo "trzymacie" zasięg, czyli wytrzymałość skocznościowa.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: KadrO »

Witam, mam 13 lat (od niedawna, ur. 4 grudnia więc wiecie, r. 1995)

Wzrost 166 cm
Przy wystawieniu ręki mam 211-212(dokładnie)
Zasięg w ataku 274 cm

To dobrze ?? .. Mam nadzieję że jeszcze urosnę (zresztą niedawno miałem jeszcze 12 lat), gram na przyjęciu z atakiem.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

62cm skoku w ataku. W mojej opinii nie najgorzej, ale urosnąć koniecznie musisz. :P Spróbuj jeszcze sprawdzić ile masz skoku z miejsca (wiadomo, zasięg skoku odjąć zasięg stojąc). Jak jest 50cm wzwyż to znaczy, że jest dobrze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: KadrO »

Powyżej 55 cm z miejsca jest. Mam nadzieję że urosnę ; )
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jarek8dywan »

cześć. Jak najłatwiej można sprawdzić swoje parametry? jak to zmierzyć w najprostszy sposób ? bo wydaje mi się że mam całkiem dobre cyferki... ale oczywiście zbyt małe żeby grać profesjonalnie. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Aby zmierzyć to dokładnie to już potrzebujesz miarki. Chodzi dokładnie o taką przyklejaną na ścianę, jest na większości sal do w-f'u. Czasem (ja tak miałem), jest nawet sprawdzian ze skoczności, wtedy stajesz obok takiej miarki i wyciągasz rękę w górę maksymalnie. Potem skaczesz jak najwyżej i porównuje się wyniki uzyskując wynik. Oczywiście takie sprawdzenie możesz wykonać z kolegą, ważne żebyś Ty się skupiał na skoku, a kto inny patrzył na wynik ;) Zaś jeśli wystarczy Ci oszacowanie, to spróbuj doskoczyć do obręczy kosza. Obręcz jest na wysokości 305 cm. Jeśli wystają Ci np. całe palce ponad nią, to możesz sobie zmierzyć ich długość, dodać wysokość, i masz oszacowany z całkiem niezłą dokładnością swój zasięg ;)

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem tego przesadnie ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: jarek8dywan »

no i tu sie zaczynaja schody, bo miarke w szkole mamy slaba, i o ile dobrze pamietam to skacze poza skale... a jesli chodzi o kosze to nie wiem jak to jest bo w szkole bez problemu wieszam sie na obreczy, a z miejsca tylko dotykam. a w sali w ktorej mam treningi jest chyba wyzej ten kosz i jak skacze to tylko dotykam(malo brakuje zeby sie zawesic), raz czy dwa tylko mi sie udalo zawiesic na 50 prob :) ogolnie to 185, lat 19. nie gram jakos profesjonalnie, dwa razy w tygodniu + w druzynie szkolnej. aha, czasami mam problem z nogami, ze po 1/2 setach mam je jak z waty :/ probowalem roznych rzeczy, diety wysokoweglowodanowe przed treningiem, napoje energetyczne, i inne badziewia. ostatnio znalazlem zloty srodek :) przed wyjsciem pije kawe a w drodze taigerka :) po tym to ja latam :P ---> to taka rada dla innych :] ostatnio przerzucilem sie na srodkowego, bo lubie widowiskowa gre, a ze skrzydel nie mam takiej kontroli nad pilka :( nie wiem czemu, ale na srodku gra mi sie lepiej w ataku. jak mam dobry dzien to atakuje nad blokiem w 9 metr, a blok nie jest kiepski. jak to wyglada z boku>? i odniescie sie jeszcze do tego zasiegu, bo bym z checia sie dowiedzial ile mam :P
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, o 16:44 przez jarek8dywan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

To może są tam na sali kosze do minikoszykówki, to one są bodaj na 260cm wysokości.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”