Kontuzja Barku

krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Kontuzja Barku

Post autor: krS »

OK proszę poświecić mi 3 min na przeczytanie tego ;) może w końcu ktoś mi pomoże.

Więc ok 10 marca 2011 na treningu Kolega za nisko mi wystawił więc przyśpieszyłem i ręce bardziej do tyłu wziąłem i bardziej dynamicznie wykonałem zbicie ale tuż po ataku doznałem przeszywający ból w barku (przez chwile ręką nie mogłem ruszyć)
Dzisiaj już jest prawie październik... 30 września zaczynam ligę mazowiecką a ręka dalej mnie boli w skrajnych przypadkach dalej drętwieje na 1-3 sekundy ale to przy Zagrywce z wyskoku i jak chce zaje*** w piłkę.. Nie wiem co mi jest na trening używam maści Ketonal trochę pomaga ale nie na długo. Pokaże wam zdjęcie na przykładzie z internetu na jakim obszarze mnie boli. Kolo na siłowni mi powiedział że albo ścięgno albo przyczep sobie naderwałem także nie wiem. Pójść do internisty ?

http://img713.imageshack.us/img713/4920/bark2.jpg
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: arbas »

Skąd jesteś? Najlepiej do jakieś kliniki sportowej się powinieneś z tym udać, żadna maść na pewno nie rozwiąże problemu
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kontuzja Barku

Post autor: Arff »

HA! Miałem to samo co Ty i tak samo jak Ty to zbagatelizowałem :) Udaj się w trybie natychmiastowym do ortopedy i powiedz mu w czym rzecz... wyśle Cię on na badania USG, za które będziesz musiał zapłacić(ok. 100zł) i sprawdzi skalę problemu... minęło niewiele czasu, więc zapewne uda się to załatwić zwykła rehabilitacją :) Ja nie miałem tyle szczęścia, bo konieczna była operacja :P

W moim przypadku było znacznie gorzej, ale zaczęło się dokładnie tak samo jak w Twoim, tylko że u mnie była to akcja obronna w piłce ręcznej... Pobolało jakiś czas i przestało... ale potem był ten drugi raz, po roku powtarzało się to raz na 2-3 miesiące... po dwóch latach co miesiąc i mniej, potem pokazywał się raz na tydzień, aż w końcu, gdy kichnąłem, opierając rękę na biurku i z bólu osunąłem się z krzesła udałem się do ortopedy :D Okazało się że mam zespół niestabilności barku, która zostało wywołane właśnie przez takie mini zwichnięcia... która tak naprawdę są do wytrzymania, bo ból jest bardzo intensywny, ale krótkotrwały, ale jak widać po moim przypadku nie należy go bagatelizować :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: krS »

Jestem z Żyrardowa , Jutro na 18 idę do pseudo lekarza sportowego zobaczymy co powie :D innego nie ma u mnie ;) w Warszawie dopiero... Trener mi powiedział żebym kupił stabilizator jakiś polypropinowy czy coś takiego :D i maść rozgrzewającą Ben-Gay
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: krS »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, o 07:53 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - zupełnie nie na temat
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: krS »

I daje pytanie jaki kupić Stabilizator na bark ? taki żeby można było grać a nie siedziec w domu ;) ?
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: arbas »

Dobry lekarz który Ci postawi odpowiednią diagnozę do której może być potrzebne prześwietlenie, USG może być konieczna tomografia. Potem rehabilitacja no i to lekarz ma Ci odpowiedzieć na pytanie kiedy możesz zacząć grać i jak. Ja po kontuzji barku miałem 3 miesiące rehabilitacji i dopiero było ok (nerw jeździł po kości).
Awatar użytkownika
lemo
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 23:12
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Kontuzja Barku

Post autor: lemo »

może zamiast stabilizatory tapy używać na mecze. ale na twoim miejscu zrobiłbym jednak przerwe. miałem to samo i ortopeda mi kazał 2tyg przerwy zrobić i maści. pomogło.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: ciorny17 »

Miałem w zasadzie mam podobny problem co Ty, ale bolało mnie z obu stron tułowia (tak mniej więcej pod łopatką). Mój ''ortopeda'' zapytał kiedy to się stało i w jakich okolicznościach to mi powiedział, że mam zmienić dyscyplinę i nie nadwyrężać barku. Chwilę mnie pobadał, zrobił nawet taki test polegający na tym iż trzymał moje ręce a ja miałem je odpychać od ciała. Mówił, że siła jest ok i jest to niby ból przemęczeniowy, ale jak ból po wysiłku może trwać 11 miesięcy. A i czuję że siła spadła bo kiedyś potrafiłem na rozgrzewce zasadzić takiego gwoździa, że parkiet rozgrzewało a teraz piłka ledwo na 3 metry w górę leci.

Wracając do Twojej sprawy udaj się do specjalisty i dokładnie opisz problem jak jest to szanujący się ortopeda to Ci na pewno doradzi.
Kłamca.
mikasasia
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 17:59
Płeć: K

Re: Kontuzja Barku

Post autor: mikasasia »

witam, chciałabym odnowić wątek urazu barku, otóż robiąc przewrót w przód przez bark coś mnie zabolało, po dwóch dniach leczenia domowego nic nie przechodziło, poszłam do ortopedy, który zrobił badanie palpacyjne, poruszał ręką i stwierdził możliwość uszkodzenia obrąbka stawowego nie robiąc żadnych badań obrazowych i kazał nosić ortezę przez 3 tyg i zgłosić się do kontroli. Minął tydzień od urazu i ten bark nadal boli, zwłaszcza przy ruchach. Czy to normalne, czy lepiej jeszcze się gdzieś zgłosić? Co o tym sądzicie?
pawello18
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 13:54
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: pawello18 »

Witam - odświeżam trochę temat,

mam podobną kontuzję barku do tej co w poniższym poście:
OK proszę poświecić mi 3 min na przeczytanie tego ;) może w końcu ktoś mi pomoże.

Więc ok 10 marca 2011 na treningu Kolega za nisko mi wystawił więc przyśpieszyłem i ręce bardziej do tyłu wziąłem i bardziej dynamicznie wykonałem zbicie ale tuż po ataku doznałem przeszywający ból w barku (przez chwile ręką nie mogłem ruszyć)
Dzisiaj już jest prawie październik... 30 września zaczynam ligę mazowiecką a ręka dalej mnie boli w skrajnych przypadkach dalej drętwieje na 1-3 sekundy ale to przy Zagrywce z wyskoku i jak chce zaje*** w piłkę.. Nie wiem co mi jest na trening używam maści Ketonal trochę pomaga ale nie na długo. Pokaże wam zdjęcie na przykładzie z internetu na jakim obszarze mnie boli. Kolo na siłowni mi powiedział że albo ścięgno albo przyczep sobie naderwałem także nie wiem. Pójść do internisty ?

http://img713.imageshack.us/img713/4920/bark2.jpg
Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi opisał co zrobił z tym bólem? Czy udało się wyleczyć kontuzję i ile czasu to zajęło?

Pozdrawiam
dyczko0
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2010, o 17:04
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: dyczko0 »

Ja mam taką kontuzję od dobrych 7 lat, nie gram zbytnio zawodowo w siatkówkę ale te dwa - trzy razy w tygodniu się nazbiera a do tego mam pracy fizycznej jaką na codzień wykonuję.

Z początku to olewałem bo nie było nigdy czasu a teraz to tak się przyzwyczaiłem do bólu, że mi nie przeszkadza jak gram.
Stosowałem różnego rodzaju maście które nic nie dają.
Jakieś trzy lata temu niekiedy ból podczas gry był taki, że musiałem ścinać lewą ręką żeby grać i też jakoś szło.
Od tamtej pory systematycznie codziennie zacząłem robić zwykłe pompki i codzienną rozgrzewkę i rozciąganie na bark.

Obecnie jest w miarę i da się z tym żyć, chociaż każdemu polecam nie pytanie się na forum tylko udanie się do lekarza. Podejrzewam, że ze swoją ręką też muszę się w końcu wybrać do lekarza bo będą później problemy na starość.

W siatkówkę jeszcze zdążycie się nagrać a zdrowie jest ważniejsze.
Awatar użytkownika
PioPoloCS
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, o 14:06
Płeć: M
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Kontuzja Barku

Post autor: PioPoloCS »

Cześć, prawdopodobnie problem leży w braku stabilizacji mięśniowej obręczy barkowej. Takie kontuzje są częste w tak zwanych sportach "over head", gdyż przy atakach, rzutach, pchnięciach itp. zwiększają się siły przeciążające na staw ramionno-łopatkowy. Długie ramie dźwigni jakim jest ręka w kontakcie z piłką przy dynamicznym ruchu, powtarzane tysiące razy na treningach i meczach może spowodować bardzo duże przeciążenia w przednim rejonie torebki stawowej. Jeżeli torebka stawowa jest "zbyt luźna" to kość ramienna w stosunku do łopatki ma więcej miejsca na współruchy, które w nie przeciążonym systemie są kontrolowane przez szybko reagujące mięśnie. Kluczem powrotu do zdrowia jest aktywacja głównego stabilizatora łopatki, jakim jest mięsień zębaty przedni (dokładnie jego dolne głowy 7-9), oraz wprowadzenie tego później do funkcji (w Twoim przypadku będzie to atak). Prawidłowe ułożenie łopatki to takie gdy jest ona "ściągnięta" w dół i delikatnie do rotacji na zewnątrz (do boku, od kręgosłupa). Takie ułożenie odciąża nadaktywnie napięte (w Twoim przypadku pewnie przeciążone) mięśnie stożka rotatorów i samego mięśnia naramiennego. Jest to dość skomplikowany mechanizm ... a z mojej strony to tylko hipoteza gdyż nie jestem w stanie Cie zbadać, więc w na Twoim miejscu udałbym się do fizjoterapeuty który Cię dobrze zbada i na podstawie badania zostanie postawiona hipoteza problemu, a później nic tylko ćwiczyć :):)
Widzę że posty był zamieszczony dość dawno, ale pomimo tego jeżeli coś jest nie jasne to proszę o pytania. pozdrawiam :)
darek90
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2016, o 10:22
Płeć: M

Re: Kontuzja Barku

Post autor: darek90 »

Ja doskonale wiem, o czym mówisz. Kontuzje są nieraz bardzo męczące, bo ciągną się bez końca. Siedem lat temu się tak załatwiłem, że przez kolejne trzy lata nie mogłem grać w siatkówkę. W najlepszym momencie mojej rozwijającej się kariery. Kupuję sprzęt rehabiitacyjny na <ciach> – wiadomo, że czasu się nie cofnie, ale chociaż bólu nie ma i czasem coś można podziałać.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2016, o 12:45 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum.
jedenzwielu
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2017, o 12:18
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kontuzja Barku

Post autor: jedenzwielu »

Wybaczcie za odkopanie tematu - na przyszłość dla reszty: również nabawiłem się takiego urazu. Tylko wizyta u specjalisty i rehabilitacja pomogły.
Awatar użytkownika
Mariusz1991
Posty: 4
Rejestracja: 9 lut 2018, o 12:59
Płeć: K

Re: Kontuzja Barku

Post autor: Mariusz1991 »

Takie kontuzje są bardzo ciężkie...
A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (...) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”