sędzia II

Surrender
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 00:21
Płeć: K
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

sędzia II

Post autor: Surrender »

mam takie pytanie. czy sędzia drugi pokazuje pełną sygnalizacje za sędzią pierwszym, czy powinien to robic w sposób dyskretny ???
Ostatnio zmieniony 28 paź 2007, o 09:14 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniono tytuł na czytelniejszy
"Czy miłość jest delikatna?
nie raczej brutalna i ostra
kłuje jak oset"
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: sędzia II

Post autor: Karolina »

Może kilka przepisów zobrazuje Ci rolę sędziego :)

24.2.1 Sędzia drugi pomaga sędziemu pierwszemu ale ma również własny zakres obowiązków.
24.2.2 Sędzia drugi może także bez użycia gwizdka sygnalizować błędy nie leżące w jego kompetencji ale nie może nalegać na sędziego pierwszego, aby te błędy uznał.
24.3.2 Podczas spotkania sędzia drugi gwiżdżąc i sygnalizując decyduje o:
24.3.2.1 przejściu na pole przeciwnika i przekroczeniu pod siatką przestrzeni przeciwnika;
24.3.2.2 błędach ustawienia zespołu przyjmującego zagrywkę;
24.3.2.3 błędnym kontakcie z dolną częścią siatki lub antenką po swojej stronie boiska;
24.3.2.4 spełnionym bloku zawodnika linii obrony lub próbie bloku Libero;
24.3.2.5 zetknięciu się piłki z ciałem obcym;
24.3.2.6 zetknięciu się piłki z podłożem w przypadku, gdy sędzia pierwszy nie jest w stanie tego zauważyć.
24.3.2.7 piłce przekraczającej siatkę całkowicie lub częściowo poza przestrzenią przejścia w kierunku boiska przeciwnika lub mającej kontakt z antenką po stronie sędziego drugiego.


Więc chyba nie może być mowy, o dyskretnej sygnalizacji :)
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Surrender
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 00:21
Płeć: K
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: sędzia II

Post autor: Surrender »

eh to wiem jakie ma obowiązki.tylko własnie ostatnio coraz czesciej spotykam sie z tym aby niektóra sygnalizacje pokazywac dyskretnie (aut, pole). i juz sama nie wiem jak jest. jak na razie 3mam sie pełnej sygnalizacji.
Trawis
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:52
Płeć: M

Re: sędzia II

Post autor: Trawis »

Sędzia II powtarza po pierwszym sygnalizację. Tylko niektóre błędy są pokazywane tylko przez SI. Niektórzy SII pokazują dyskretnie SI czy było pole czy aut gdy SI nie jest pewny. Trzeba sobie pomagać :P
Surrender
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 00:21
Płeć: K
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: sędzia II

Post autor: Surrender »

hmm no pewnie że trzeba:) ja jednak postawiłam na pełną sygnalizacje a nie dyskretna:P żeby nie było ze nic nie pokazuje:P:P
"Czy miłość jest delikatna?
nie raczej brutalna i ostra
kłuje jak oset"
aga
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 09:29
Płeć: K

Re: sędzia II

Post autor: aga »

sędzia II powinien pokazywać sygnalizają ukrytą (z doświadczenia wiem, ze jeżeli sędzia II pokaże co innego niż I i zawodnicy to zauważą zaczyna się robić niepotrzebnie zamieszanie na boisku...). oczywiście potem po odgwizdaniu błędu przez sędziego I- sędzia II powtarza sygnalizację z minimalnym opóźnieniem. :)
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: sędzia II

Post autor: Kantoro »

Dokładnie. Sędzia II jest nie raz w lepszej sytuacji do oceny akcji, więc pomaga podjąć decyzję sędziemu I DYSKRETNYMI znakami wykonanymi dłońmi (na poziomie klatki piersiowej znak "odwróconego L", czyli piłka po bloku; palec skierowany w dół - piłka w boisku; podniesione ku górze obie dłonie - aut).

Oczywiście sędzia główny może tę "pomoc" odrzucić i uznać za akcję taką, jaką sam widział.

Pozdrawiam,

Michał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”