Co zmienic aby bylo ciekawie

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Z polską wersją przepisu chodzi o to że do protokołu będzie wpisany zawodnik, który zmieni libero w razie jego kontuzji, ale ten zawodnik, kiedy owe nieszczęście nie nastąpi, będzie pełnoprawnym zawodnikiem... np. w Skrze najprawdopodobniej takim zmiennikiem będzie Bąkiewicz, który zmieni Gacka tylko wtedy gdy ten dozna kontuzji, ale jeśli nie dozna, Bąku będzie mógł sobie pełnić rolę przyjmującego... a przepis który mówi, że w następnym meczu musi grać ten zmiennik, zagłusza głosy które mówiły że dojdzie do tego że gdy trener będzie niezadowolony z gry libero każe mu symulować żeby wprowadzić tego drugiego...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
xanadoo
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 00:21
Płeć: K
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: xanadoo »

Czyli w zasadzie, niewiele nam to daje, bo dotychczas libero w przypadku kontuzji też mógł być zastąpiony przez innego zawodnika. Ja jednak pozostaje przy tym, że lepszym rozwiązaniem byłaby 14 osobowa kadra, w tym dwóch libero, którzy mogą być zmieniani tak samo, jak inni zawodnicy (no, z tym, że za libero może wejść tylko libero).
Arff pisze:a przepis który mówi, że w następnym meczu musi grać ten zmiennik, zagłusza głosy które mówiły że dojdzie do tego że gdy trener będzie niezadowolony z gry libero każe mu symulować żeby wprowadzić tego drugiego...
Gdyby miało być po mojej myśli ;) (jak wyżej), to nie miałoby to żadnego znaczenia, bo libero mógłby być w każdym secie zmieniony. Sądzę, że byłoby to optymalne rozwiązanie (w ramach tego limit 7 zmian z zaznaczeniem, ze jedna z tych siedmiu dotyczyłaby wyłącznie libero).

Arff, nie orientujesz się, jakie zmiany w kompetencjach sędziów mają być wprowadzone? Pan Dietrich (na konkurencyjnym forum) tego nie wyjaśnił, może z innych źródeł coś wiesz?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Sędzia II będzie odgwizdywał błąd ataku czwartego, libero, błąd ataku piłek wystawionych przez libero z pola ataku oraz przejście piłki pod siatką
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Guilder »

Arff pisze:Sędzia II będzie odgwizdywał błąd ataku czwartego, libero, błąd ataku piłek wystawionych przez libero z pola ataku oraz przejście piłki pod siatką
Sprecyzuj proszę, bo mam wrażenie, że na skróty pojechałeś. Czwarty w ataku, czy coś związanego z drugą linią?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

dokładnie... "atak czwartego" to przejście linii 3go metra przez zawodnika z drugiej linii...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: mewa »

Arff pisze:Z polską wersją przepisu chodzi o to że
Czyli ze na całym świecie będa grać wg przepisów FIVB, a w Polsce wg przepisów FIVB dostsowanych? :) A jak nasze kluby w europejskich pucharach, jak reprezentacje? Zawodnicy przyzwyczajeni, że drugi libero gra tylko w przypadku kontuzji, a przeciwnik walczy na dwóch libero?
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: therion »

Arff pisze:dokładnie... "atak czwartego" to przejście linii 3go metra przez zawodnika z drugiej linii...
To zawodnik z drugiej linii nie może przechodzic linii trzeciego metra? To też będzie nowośc w przepisach? :P:P:P:P
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Chal »

http://www.reprezentacja.net/siatkowka/ ... sci/15684/
Jak będzie wyglądała ewentualna zmiana libero w trakcie meczu?

- Libero będzie mógł być zmieniany w meczu raz, na zasadzie bramkarza w spotkaniach piłki nożnej. Jednego libero może zmienić drugi, jeżeli jednak ten dozna kontuzji, to tak jak było do tej pory, na tą pozycję musi wejść zawodnik z pola.
Jeśli dobrze rozumiem, to libero będzie mógł zostać zmieniony raz w trakcie meczu bez względu na to, czy jest to wynikiem kontuzji, czy też po prostu słabszej dyspozycji, a dopiero ten drugi będzie mógł zostać zastąpiony graczem nominalnie z pola jedynie w przypadku urazu?
Ostatnio zmieniony 14 lip 2008, o 04:52 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Link zmieniony na źródłowy
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: maggie »

ja to tak właśnie zrozumiałam...

hmmm ciekawa jest jeszcze ta zmiana:
Jakie jeszcze ustalenia miały miejsce w trakcie kongresu?
Przedpełski: Odchodzi się od restrykcyjnych przepisów dotyczący dotknięcia siatki. Siatka ma być „gwizdana” przez sędziego tylko w przypadku dotknięcia przez zawodnika taśmy górnej. Pozostałe dotknięcia mają nie być uznawane za błąd, chyba że bardzo przeszkadzają przeciwnikowi w rozegraniu akcji. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby wydłużyć jak najbardziej czas trwania akcji. Do tego przejście czy podparcie się ręką poza linią środkową nie będzie błędem.
http://www.reprezentacja.net/siatkowka/ ... sci/15684/
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Wczoraj oglądałem wiadomości na TVP3 i były zdjęcia z treningów polskiej reprezentacji żeńskiej... dziewczyny już trenują z nową piłką... ciekawe czy panowie też już trenują z tą piłką... czyli jest już dostępna dla wszystkich reprezentacji... ale dalej uważam że cała LŚ i WGP powinna być nią grana...

a tak swoją drogą ciekawe dlaczego żaden portal siatkarski nie pokusił się jeszcze o przedstawienie nowej piłki szerszej widowni ??? chyba że ja coś przegapiłem ;p
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Marion
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 19:29
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Marion »

Arff pisze:ciekawe czy panowie też już trenują z tą piłką...
Trenują, była o tym mowa przy okazji podróży do Japonii jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Guilder »

Arff jakiś czas temu, przed wyjazdowymi meczami z Chinami bodaj Pliński się wypowiadał o nowej piłce w wywiadzie. A czemu nie została opisana. Albo niewiele wiadomo, albo zostało to uznane za mało ważną informację.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Sorry moje niedopatrzenie... w gazetach było już o nowej piłce... nawet artykuł na strefie znalazłem http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.7.27084 dla zainteresowanych... pojawiła się też wypowiedź Zagumnego na temat nowej piłki:
- Na razie tylko czasami je podbijaliśmy. Będziemy jeszcze mieli czas, by je dobrze poznać podczas zgrupowania w Chinach. Nie powinny one jednak sprawić nam większego problemu – mówi Paweł Zagumny.

- Mówi się, że mogą nie przypaść do gustu rozgrywającym, ale mnie osobiście się podobają. Są trochę z innego tworzywa i sprawiają wrażenie bardziej chropowatych. Kolorystyka też jest trochę inna, ale mnie to nie przeszkadza – dodał rozgrywający kadry.
Czyli reprezentanci jeszcze nie trenują nowym sprzętem... ale sądząc po wypowiedzi Pawła nie ma się czego obawiać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Zdobyłem trochę informacji co będzie dalej z nową piłką... bo zgodnie z zapowiedziami póki co jest ona tylko na IO...
Ryszard Dietrich pisze:Prawdopodobnie nowa piłka w tym sezonie nie zostanie wprowadzona. Jeżeli od nowego roku kalendarzowego FIVB zdecyduje się wprowadzić nową piłkę, to będą nią grane mecze światowe. Federacje krajowe, jeżeli wprowadzą nową piłkę to dopiero po nadchodzącym sezonie.
Warto dodać także że nowa piłka MVA 200 jest już ogólnodostępna w sklepach w Japonii i USA w cenie ok 45-60$

co bardzo ciekawe w Komunikacie Organizacyjnym PZPS na sezon 2008/9 znalazłem to:

Obrazek
Być może to błąd... przydałoby się dopytać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: maggie »

nie kumam tego nowego przepisu odnosnie libero. Jeśli wspomniana wyżej Skra bedzie miała dwóch libero: Gacka i załóżmy Bąkiewicza to raz w meczu trener może ich zmienic.. ale jesli Gacek dozna kontuzji to musi wejsc zawodnik z pola... czyli np Antiga?? Nie może Bąkiewicz- libero??
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Arff »

Może...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Marion
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 19:29
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: Marion »

maggie pisze:nie kumam tego nowego przepisu odnosnie libero. Jeśli wspomniana wyżej Skra bedzie miała dwóch libero: Gacka i załóżmy Bąkiewicza to raz w meczu trener może ich zmienic.. ale jesli Gacek dozna kontuzji to musi wejsc zawodnik z pola... czyli np Antiga?? Nie może Bąkiewicz- libero??
Jeśli, trzymając się nazwisk, które podałaś, Gacek będzie grał słabo, trener go zmieni na Bąkiewicza, a Bąkiewicz dozna kontuzji - Gacek już nie może wejść z powrotem, tylko zawodnik z pola. Jeśli od początku meczu gra Gacek i doznaje kontuzji - może wejść Bąkiewicz jako drugi libero. Jasne?:)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Co zmienic aby bylo ciekawie

Post autor: maggie »

no własnie ja tak to rozumiałam ale ktoś inny tłumaczył mi to inaczej i zgłupiałam. Dzięki :P
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”