siatkówka halowa - piłka w siatce

asakowska
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2008, o 11:20
Płeć: K

siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: asakowska »

Czy piłkę, która odbiła się od siatki, można ponownie rozegrać w ramach trzech odbić??? I czy zawodnik, który ję skierował w siatkę, może ją ponownie zebrać z siatki?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: Arff »

ehhh... 2x Nie...

PS. po odpowiedź na pytanie tego typu zapraszam rozejrzeć się na http://pzps.pl/rules.php ... powinno się tam znaleźć odpowiedź na wszystkie tak elementarne pytania, ale również na te trudniejsze...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
asakowska
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2008, o 11:20
Płeć: K

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: asakowska »

To w takim razie jak mam rozumieć to zdanie:

"10.3 PIŁKA W SIATCE

10.3.1 Piłka kierowana w siatkę może być ponownie odbita w ramach trzech odbić zespołu."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: Guilder »

Pewnie oznacza to, że można dalej akcję grać. Ale nie ma liczenia odbić od nowa.
Przyjęcie -> piłka uderza w siatkę -> możliwe jeszcze dwa odbicia
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: mewa »

asakowska pisze:Czy piłkę, która odbiła się od siatki, można ponownie rozegrać w ramach trzech odbić???
Tak można (Arff, nie wprowadzaj w błąd :)
asakowska pisze:I czy zawodnik, który ję skierował w siatkę, może ją ponownie zebrać z siatki?
Nie może - nastąpi błąd podwójnego odbicia.
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: AsRocketman3 »

To ja juz zglupialem :/.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: Guilder »

Dobra, niech mnie ktoś poprawi, jeśli źle napisałem.

3 odbicia możliwe, sprawa oczywista. Jeśli np. po złym przyjęciu piłka wpada w siatkę, nie oznacza to jeszcze zakończenia akcji, i możliwe są jeszcze dwa, i tylko dwa odbicia.
Inny przykład: jest atak, obrońca podbija piłkę (1 odbicie), która uderza następnie w drugiego zawodnika (2 odbicie) a potem w siatkę. Po odbiciu od siatki gracze tej drużyny mogą jeszcze raz i tylko raz odbić piłkę (czyli spróbować przebić).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: Mate »

Dennis Guilder pisze:Dobra, niech mnie ktoś poprawi, jeśli źle napisałem.

3 odbicia możliwe, sprawa oczywista. Jeśli np. po złym przyjęciu piłka wpada w siatkę, nie oznacza to jeszcze zakończenia akcji, i możliwe są jeszcze dwa, i tylko dwa odbicia.
Inny przykład: jest atak, obrońca podbija piłkę (1 odbicie), która uderza następnie w drugiego zawodnika (2 odbicie) a potem w siatkę. Po odbiciu od siatki gracze tej drużyny mogą jeszcze raz i tylko raz odbić piłkę (czyli spróbować przebić).

Tak Tak i jeszcze raz Tak.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: Arff »

mewa pisze:
asakowska pisze:Czy piłkę, która odbiła się od siatki, można ponownie rozegrać w ramach trzech odbić???
Tak można (Arff, nie wprowadzaj w błąd :)
asakowska pisze:I czy zawodnik, który ję skierował w siatkę, może ją ponownie zebrać z siatki?
Nie może - nastąpi błąd podwójnego odbicia.
Koleżance chodziło o to, czy po dotknięciu siatki znowu można odbić piłkę 3 razy... wskazuje na to zestawienie wyrazów "ponownie rozegrać w ramach trzech odbić" z naciskiem na "ponownie"

Miałem tego nie sprostowywać, ale muszę dbać o swoje dobre imię, bo Therion posądził mnie o wprowadzanie w błąd =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
tymon
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:56

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: tymon »

Mam takie pytanie o interpretację przepisów. Powiedzmy że piłka po pierwszym odbiciu uderza w siatkę akurat w niewystającą antenkę ponad taśmę tylko w tę część która jest umocowana na siatce. Czy można kontynuować grę mając do dyspozycji jeszcze dwa odbicia czy uderzenie także w tę część antenki jest błędem który skutkuje utratą punktu ?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: siatkówka halowa - piłka w siatce

Post autor: mewa »

Przepis 8.4.3 mówi o tym, że piłka jest autowa, jesli dotknie antenek, linek, słupków lub siatki poza taśmami bocznymi.
A antenka to elastyczny pręt o długości 180 cm. Tak więc dotknięcie antenki przez piłke powoduje, ze jest ona autowa - jest to błąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”