libero

SlumsiK
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:02
Płeć: M

libero

Post autor: SlumsiK »

Witam. Niedlugo rusza amatorska liga w mojej miejscowosci i mam kilka pytan.

Mianowicie: da sie zrobic cos takiego w rodzaju libero tylko, zeby mogl serwowac? Bo kolega niezbyt dobrze czuje sie na siatce, a ma dobre przyjecie, jak i zagrywke. Glownie chodzi mi tu o zmiany.

Jezeli tak sie nie da, to czy w tej rotacji z libero musi byc 3 graczy, czy dwoch wystarczy?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: libero

Post autor: madlark »

Libero nie może serwować.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SlumsiK
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:02
Płeć: M

Re: libero

Post autor: SlumsiK »

wiem, wiem. Troche zle sie wyrazilem. Chodzi mi o to czy mozliwe jest cos takiego zebym ja gral tylko w pierwszej linii, a kolega w drugiej.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: libero

Post autor: Guilder »

SlumsiK pisze:wiem, wiem. Troche zle sie wyrazilem. Chodzi mi o to czy mozliwe jest cos takiego zebym ja gral tylko w pierwszej linii, a kolega w drugiej.
Bez zmian nie da rady. Albo jest libero, jest ciągle w drugiej linii i nie serwuje, albo jest środkowym bloku i jest w pierwszej linii normalnie. Nie musi się wtedy zmieniać z libero jak jest z tyłu, ale jeśli nie chce być z przodu, to musi zostać zmieniony.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Streeter
Posty: 7287
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: libero

Post autor: Streeter »

Pozostaje tylko wejście na 3 ustawienia z tyłu - np. za gorzej spisującego się kolegę na przyjęciu. Wtedy wchodzi na jedynkę, serwuje, zostaje na dwa kolejne przejścia i gdy ma iść do pierwszej linii jest zmieniany. Tyle że możecie tak zrobić raz na set, o ile gracie w Lidze według zasad standardowych w siatkówce (swoją drogą pamiętam uniwersjadę, na której była nieograniczona liczba zmian, co Wagner wtedy wyczyniał to stwierdziłem, że chyba lepiej, iż to ograniczenie jest :) )
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SlumsiK
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:02
Płeć: M

Re: libero

Post autor: SlumsiK »

Okej, dzieki :)

Czyli nie ma mozliwosci zmieniania sie co 3 miejsca ?:D

W tym "obiegu" z libero moze byc 2 zawodnikow? Pytam sie bo w zawodowej jest 3 :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: libero

Post autor: madlark »

SlumsiK pisze: W tym "obiegu" z libero moze byc 2 zawodnikow? Pytam sie bo w zawodowej jest 3 :D
A co przez to rozumiesz?
A żeby jeszcze namieszać, napiszę że jest możliwość gry na dwóch libero.
Jeśli coś ma być z tego waszego grania, to nie ma co migać się od niewygodnych pozycji, tylko starać się poprawiac te elementy które są słabsze. A bez gry nie da się tego zrobić
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”