Zmiany, zmiany, zmiany...

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

Przede wszystkim, od tej pory w siatkówce halowej zgłoszona do meczu drużyna będzie liczyła 12, a nie jak dotąd 14 zawodników. Ponadto:

- Główny szkoleniowiec będzie mógł mieć maksymalnie dwóch asystentów.
- Sędziowie będą też bardziej zwracać uwagę na przyjmowanie zagrywki palcami
- Siatkarze nie mogą już zasłaniać rywalom lotu serwowanej piłki
- Sędziowie będą bardzo restrykcyjnie karać za nieprawidłowe zmiany zawodnika grającego na pozycji libero, np. kiedy zmiana zostanie przeprowadzona już po wprowadzeniu piłki do gry przez serwującego
- Kapitan zespołu będzie mógł zgłosić sędziemu kontuzję libero
- Otrzymanie żółtej kartki nie będzie oznaczało straty punktu. Odjęcie punktu będzie symbolizowała kartka czerwona
- Większa rola kapitana zespołu w siatkówce plażowej: taki zawodnik będzie miał możliwość poproszenia sędzia o przerwę w grze.

http://sport.wp.pl/kat,1912,title,FIVB- ... omosc.html

Dokument FIVB ze zmianami:
http://www.fivb.org/EN/Refereeing-Rules ... ations.pdf
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakie są Wasze opinie nt. zmian, które wejdą do rozgrywek FIVB od 2013 r.?

Mnie już drażni zbytnia częstość tych zmian, bo w innych dyscyplinach są one przemyślane a tu co chwila coś się zmienia a potem nawet się z tego wycofuje (jak z "14" zawodników w kadrze).

Jeśli FIVB chce uatrakcyjnić grę (a to ze wszystkim można zrobić) to nie zrobią filmiki z propozycjami i zapytać fanów na facebooku czy twitterze co sądzą o propozycjach. Zasady gry nie powinny być tak często ruszane jak to ma miejsce w siatkówce. Sama argumentacja, że należy ujednolicić przepisy plażówki i halówki jest śmieszna.
\
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: mewa »

hugo pisze:- Większa rola kapitana zespołu w siatkówce plażowej: taki zawodnik będzie miał możliwość poproszenia sędzia o przerwę w grze.

Jakie są Wasze opinie nt. zmian, które wejdą do rozgrywek FIVB od 2013 r.?

Moja opinia jest taka, że kapitan w siatkówce plażowej do tej pory miał już taką możliwość.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guilder »

mewa pisze: Moja opinia jest taka, że kapitan w siatkówce plażowej do tej pory miał już taką możliwość.
Nie żebym się czepiał, ale to nie opinia, tylko fakt. :-)
hugo pisze:Przede wszystkim, od tej pory w siatkówce halowej zgłoszona do meczu drużyna będzie liczyła 12, a nie jak dotąd 14 zawodników.
Przynajmniej nie będzie kombinowania z libero, że jeden wchodzi na przyjęcie, a drugi broni (m.in. Trentino to praktykowało).

hugo pisze: - Sędziowie będą też bardziej zwracać uwagę na przyjmowanie zagrywki palcami
Obawiam się, że będzie to kolejny argument dla trenerów, by nie praktykować ćwiczeń mocnej zagrywki z wyskoku. A ta i tak będzie bardziej efektywna od flotów. No ale pożiwiom - uwidim.
hugo pisze: - Siatkarze nie mogą już zasłaniać rywalom lotu serwowanej piłki
A mogli do tej pory?
hugo pisze:
- Otrzymanie żółtej kartki nie będzie oznaczało straty punktu. Odjęcie punktu będzie symbolizowała kartka czerwona
To już mogli zostawić, bardzo kosmetyczna zmiana, której sensu większego nie widzę.
hugo pisze:
Mnie już drażni zbytnia częstość tych zmian, bo w innych dyscyplinach są one przemyślane a tu co chwila coś się zmienia a potem nawet się z tego wycofuje (jak z "14" zawodników w kadrze).
Zgadzam się w 100%.
hugo pisze:
Jeśli FIVB chce uatrakcyjnić grę (a to ze wszystkim można zrobić) to nie zrobią filmiki z propozycjami i zapytać fanów na facebooku czy twitterze co sądzą o propozycjach.
Ciekawa propozycja. W dodatku idąca z duchem czasu. :-P Tylko że ryzykowna, bo napisać/zagłosować mógłby każdy, jak by Ci się zebrała większa ilość ludzi dzielących wspólny, debilny pomysł, to dopiero byśmy narzekali, gdyby FIVB to wzięła pod uwagę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: madlark »

Guilder pisze:
hugo pisze:Przede wszystkim, od tej pory w siatkówce halowej zgłoszona do meczu drużyna będzie liczyła 12, a nie jak dotąd 14 zawodników.
Przynajmniej nie będzie kombinowania z libero, że jeden wchodzi na przyjęcie, a drugi broni (m.in. Trentino to praktykowało).
To nie ma związku. Do tej pory drugi libero był w 12.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

Guilder pisze: Ciekawa propozycja. W dodatku idąca z duchem czasu. Tylko że ryzykowna, bo napisać/zagłosować mógłby każdy, jak by Ci się zebrała większa ilość ludzi dzielących wspólny, debilny pomysł, to dopiero byśmy narzekali, gdyby FIVB to wzięła pod uwagę.
Chodziło mi o niezobowiązujący zbiór opinii. Ciągłe gmeranie w przepisach kompromituje siatkówkę, sprawę trzeba załatwić raz a dobrze. Wyobrażacie sobie, co jeśli te zmiany (zwłaszcza jedna dot. przyjęcia) będą niewypałami?
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guilder »

madlark pisze: To nie ma związku. Do tej pory drugi libero był w 12.
Zamiast kogo w takim razie? Czwartego przyjmującego? Jeśli tak, to cóż, mogę zmienić zacytowane zdanie na: przynajmniej zniechęci to większość do kombinowania z libero, że jeden wchodzi na przyjęcie, a drugi broni. Nie zmienia to jednak faktu, że trochę niemądre jest ciągłe kombinowanie i zmienianie przepisów.

Hugo, jak już pisałem, ja też uważam, że ciągłe zmiany niszczą ten sport. Co do pierwszego zdania: rozumiem ideę, żeby leśne dziadki zamiast samemu wymyślać dyrdymały, zechciały od czasu do czasu posłuchać kibiców. Gdyby miało to się odbywać na zasadach merytorycznej dyskusji (czyli żadnego rzucania hasłami czy ankiet, tylko pomysły poparte logiczną i rozsądną argumentacją), to rzeczywiście byłby to spory plus dla federacji. Ale to tylko czcze marzenia. :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Bigmac »

A nie przeszkadza Wam groźba, że zagrywki będzie trzeba jedynie dołem odbierać nawet te które lecą nad głową? Próbujecie tu dyskutować o jakichś bzdurach typu 12 czy 14, jakieś zmiany libero? Jakie to ma znaczenie dla siatkówki? Mam nadzieje, że zawodnicy nie dadzą sobie odebrać przyjęcia na palce i będą nadal to robić a sędziowie niech bojkotują tą bzdurę...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: madlark »

Guilder pisze:
madlark pisze: To nie ma związku. Do tej pory drugi libero był w 12.
Zamiast kogo w takim razie? Czwartego przyjmującego?
Trener wybiera 12 nie określając ich pozycji nie licząc libero.
Pozycja libero łączy się z nieliczeniem ich zmian.
Drugi atakujący(zawodnik uniwersalny) np może w razie potrzeby być czwartym przyjmującym.
Jeśli trener ma koncepcję gry na dwóch libero, to ten przepis nic nie zmieni.
Plus jest taki, że medali nie dostaną ci, którzy imprezę spędzili na trybunach.
I chyba temu ma ta zmiana służyć.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guilder »

madlark pisze: Trener wybiera 12 nie określając ich pozycji nie licząc libero.
Pozycja libero łączy się z nieliczeniem ich zmian.
Drugi atakujący np: może w razie potrzeby być czwartym przyjmującym.
Jeśli trener ma koncepcję gry na dwóch libero, to ten przepis nic nie zmieni.
Plus jest taki, że medali nie dostaną ci, którzy imprezę spędzili na trybunach.
Nie do końca o to mi chodziło. Owszem, w przepisach tego nie ma, że zawodnik jest przypisany do pozycji, ale poza paroma wyjątkami w stylu Berruto większość tak robi. Zastanawiałem się po prostu kogo z rezerwy poświęciłby "standardowy" trener, żeby wepchnąć tam drugiego libero. Ale to nie jest jakoś bardzo istotne.
Bigmac pisze:A nie przeszkadza Wam groźba, że zagrywki będzie trzeba jedynie dołem odbierać nawet te które lecą nad głową?
Wszystko zależy od tego, jak restrykcyjni będą sędziowie. Staram się nie narzekać "w ciemno".
Bigmac pisze: Próbujecie tu dyskutować o jakichś bzdurach typu 12 czy 14, jakieś zmiany libero? Jakie to ma znaczenie dla siatkówki?
Ano ma takie, że w przypadku libero może prowadzić do jeszcze większej specjalizacji, co zwłaszcza na tej pozycji, sięgnęło już granic rozsądku (moim zdaniem oczywiście). Dla Ciebie to bzdura, dla mnie nie. Po to jest forum, żebyśmy obaj sobie mogli pogadać o tym, co nas gryzie.
Bigmac pisze: Mam nadzieje, że zawodnicy nie dadzą sobie odebrać przyjęcia na palce i będą nadal to robić a sędziowie niech bojkotują tą bzdurę...
Mogę się mylić, ale czy to w przypadku sędziego nie jest idealnym sposobem, by wylecieć z pracy?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: compact »

Co do przyjecia na palce, to czyste odbicie nad glowa w linii ciała jest w porzadku, ale jak widze niekiedy Lotmana czy Kubiaka w przyjęciu na palce w padzie bocznym (i pilka tanczy miedzy dłonmi) albo podnoszenie piłki kciukami z wysokości pasa w głębokim przysiadzie, to jestem za gwizdaniem takich cudów. Przecież co niektórzy to by sie z checia polozyli na plecach i przyjmowali na 3 metrze na palce, a to juz jest naprawde patologia.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Pele »

Zawsze przyjęcie "na palce" wiązało się z interpretacją sędziego, który mógł gwizdnąć podwójną. Teraz też bedzie mógł więc nic się nie zmienia.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guilder »

Ale jak tak się nad tym głowimy, to zastanówmy się: czy bylibyśmy w stanie opisać jednoznaczną definicję czystego odbicia palcami, którą byliby w stanie bez problemu egzekwować sędziowie?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: precedens »

Dotychczasowe zmiany w przepisach stopniowo,
lecz konsekwentnie zmniejszały udział sędziów w kreowaniu wyniku meczu.
Przy okazji zwiększały atrakcyjność widowiska.
Teraz przyszła nowa miotła i prawdopodobnie jednoosobowo zdecydowała,
że trza ujednolicić przepisy plażowe i halowe.
Szkoda tylko, że tym razem miotła zamiata pod wiatr,
a mówiąc dosadniej - lipa Panie Prezydencie.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: mewa »

Pele pisze:Zawsze przyjęcie "na palce" wiązało się z interpretacją sędziego, który mógł gwizdnąć podwójną. Teraz też bedzie mógł więc nic się nie zmienia.
Pele, nie gniewaj się, ale pleciesz bzdury... Gdyby sędzia gwizdnął pierwszą piłkę i pokazał podwójną, to mógłbyś protest wpisywać śmiało. Co najwyżej mógł ocenić ją jako rzuconą, podwójna mogła być.
Streeter
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Streeter »

Guilder pisze:Zastanawiałem się po prostu kogo z rezerwy poświęciłby "standardowy" trener, żeby wepchnąć tam drugiego libero. Ale to nie jest jakoś bardzo istotne.
Przecież nie musisz daleko szukać. W Warszawie i Gdańsku masz drugiego libero w miejscu 4-go przyjmującego. Podobnie było w Zenicie w poprzednim sezonie.

Co do zmiany odnośnie przyjęcia to mam mieszane uczucia. Nie zakazywałbym całkiem takiego przyjęcia, aczkolwiek jak ktoś wyżej wspomniał niektóre przyjęcia aż chciałoby się zagwizdać, a nie można "bo to pierwsza piłka, a pierwszą wolno".
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Erchembod »

Nie, nie podobają mi się te zmiany. I w ogóle, dlaczego mowa jest o "zmianach na lata 2013-2016"? Czyli potem - znów będą jakieś modyfikacje?
Pozostaje nadzieja, że siatkarze poradzą sobie z techniką odbicia palcami i że ta zmiana, oraz zmiana dotycząca zółtych kartek, nie wpłyną jakoś istotnie na obraz gry.
I naprawdę, koniec już z innowacjami. Basta. Od przyszłego roku i tak zmieni się w siatkówce aż nadto.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: precedens »

Erchembod pisze:Pozostaje nadzieja, że siatkarze poradzą sobie z techniką odbicia palcami i że ta zmiana, oraz zmiana dotycząca zółtych kartek, nie wpłyną jakoś istotnie na obraz gry.
Taaa... poradzą sobie ci co trenują dwa razy dziennie.
W niższych klasach i w siatkówce młodzieżowej wróci moda na
- zapomniane już nieco - "przyjęcie do prezesa".
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: lipton »

precedens pisze:
Erchembod pisze:Pozostaje nadzieja, że siatkarze poradzą sobie z techniką odbicia palcami i że ta zmiana, oraz zmiana dotycząca zółtych kartek, nie wpłyną jakoś istotnie na obraz gry.
Taaa... poradzą sobie ci co trenują dwa razy dziennie.
W niższych klasach i w siatkówce młodzieżowej wróci moda na
- zapomniane już nieco - "przyjęcie do prezesa".
Dlaczego wróci? Z tego co się orientuję moda na "przyjęcie do prezesa" na takim poziomie panuje cały czas...

A co do zmian - ostatnio spotkałem się z fajną (moim zdaniem) propozycją, by na boisku mogło przebywać jednocześnie dwóch libero. Drugi pomysł, o którym słyszałem, to skrócenie boiska o metr (do wymiarów 8 x 8), ale ten jest już bardziej kontrowersyjny. Oczywiście oba mają na celu wydłużenie akcji.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: precedens »

Niech odbicia palcami założą jakąś organizację broniącą ich praw,
bo niby dlaczego mają być gorzej traktowane niż odbicia dołem.
Toż to jawna dyskryminacja i nierówność szans - pogwałcenie ideałów sportowej rywalizacji.
Swego czasu powiodło się nogom. Dlaczego nie spróbować.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... sety-do-21

Zabaw z przepisami nie ma końca. Czy oni na prawdę nie pojmują, że mają marketing do d*** a nie przepisy?
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Guilder »

Łatwiej im wmówić sobie, że to przepisy wprowadzone przez ich poprzedników są złe, niż przyjąć na klatę fakt, że samemu się daje...
Mnie oczywiście ten pomysł się nie podoba, jak i 99% tego, co ostatnio te leśne dziadki wymyślają. Zaczynam coraz mocniej wierzyć w to, że władze siatkarskie są jeszcze gorsze od ich piłkarskich odpowiedników, a to już naprawdę coś.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

Król plażówki Ary Graça próbuje upodobnić wprowadzić przepisy z plaży do hali. To może jeszcze niech grają takich samych strojach? No i piasku do hal trzeba nasypać.
\
Streeter
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Streeter »

Proponuję 1 stycznia każdego roku przeprowadzać transmisję z wydarzenia, w którym olśniewający Pan w garniturze będzie losował kulkę. W kulce tej będzie liczba punktów, do której przez najbliższy rok będą się toczyć sety. A co, będzie zabawniej.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

Czemu tylko liczba punktów w secie? Można losować wysokość siatki, rozmiar boiska czy choćby liczbę zawodników na turnieje. Oczywiście losowanie powinno być typowo CEV-owsko-FIVB-owskiej tj. bardzo skomplikowane.
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Chal »

Zmiana przepisów dotyczących przyjęcia na palce zawieszona: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Streeter
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: Streeter »

Po co wprowadzać coś, co zostało zawieszone jeszcze przed w ogóle użyciem... Logika FIVB.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: precedens »

Chal pisze:Zmiana przepisów dotyczących przyjęcia na palce zawieszona: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
Uf..., ulga.
Czyli siatkówka ciągle będzie widowiskowa w wydaniu dla panów,
a panie ciągle będą miały szansę czegoś jeszcze się nauczyć.
Guilder pisze:Łatwiej im wmówić sobie, że to przepisy wprowadzone przez ich poprzedników są złe, niż przyjąć na klatę fakt, że samemu się daje...
Mnie oczywiście ten pomysł się nie podoba, jak i 99% tego, co ostatnio te leśne dziadki wymyślają. Zaczynam coraz mocniej wierzyć w to, że władze siatkarskie są jeszcze gorsze od ich piłkarskich odpowiedników, a to już naprawdę coś.
Trzeba będzie "odszczekać", przynajmniej na rok :-)
7tomas7
Posty: 5
Rejestracja: 9 sty 2013, o 20:23
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: 7tomas7 »

Chal pisze:Zmiana przepisów dotyczących przyjęcia na palce zawieszona: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
Ja się z tego cieszę, gdyż moim zdaniem nie powinni zmieniać tych zasad.
Bycie miłym nie wymaga wykształcenia.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: picaporte »

Te propozycje zmian ze strony pana Andy Graca, Mirosława Przedpełskiego i innych panów w garniturach to jakaś kpina. W szczególności fakt, że zamiast przedyskutowania tego, wysłuchania opinii całego środowiska siatkarskiego to oni chcą już "wypróbować" te nowe zasady na królikach doświadczalnych w postaci młodych siatkarzy i na ważnych dla nich zawodach. Zacni panowie sobie coś ubzdurają i już sobie tak grajcie? próbujcie? a my zobaczymy jak to wyjdzie. To brzmi jak wy się męczcie a my popatrzymy... Masakra. Odnośnie jeszcze już konkretnie ograniczenia czasowego dla setów to niech głupot nie gadają, że to względy marketingowe, a więc transmisji telewizyjnych odgrywają tutaj dużą rolę, bo żaden kibic nie zasiada przed tv by nacieszyć się emocjami siatkarskimi tylko przez godzinkę, a przez dwie minimum! W tenisie czasami grają nawet kilka godzin i jakoś nikt nie wpadł na pomysł włożenia tego sportu w ramy czasowe. Teraz np. trwa Final Four ręcznej. Jak widać czysta godzina meczu plus przerwa to za mało dla kibiców skoro Polsat wtrynia jeszcze przed tym prawie dwu godzinne studio!
riki tiki tak!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

Post autor: hugo »

Doszło do tego, że naczelnicy siatkarscy chcą powrotu do nietykalności siatki. Wiele osób mówiło, że ten przepis to niewypał. Tak to jest, gdy wprowadza się zmiany na urrrrrrrra.

Jednocześnie testuje się skrócone (do 21) sety tak aby ujednolicić zasady halówki z plażówką.

Chwila.... czemu zatem próbują nowy format setów dla plażówki???
http://cev.lu/News.aspx?NewsID=14761&ID=7

Być może zmiany są potrzebne, ale trzeba je wprowadzać z głową. To co widzimy to poruszanie się we mgle. Łatwość z jaką wprowadza się zmiany reguł w siatkówce jest porażająca. Nawet najbardziej ekwilibrystyczne przepisy nie są w stanie przykryć braków organizatorskich, które aż biją po oczach.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”