siatka dotyka blokujących

Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

siatka dotyka blokujących

Post autor: Ked »

Taki przykład. Zawodnik drużyny X atakuje po taśmie, w tym czasie zawodnicy drużyny Y w skaczą do bloku i przez to, że piłka uderzyła w taśmę, siatka dotyka blokujących (podkreślam-nie blokujący taśmę tylko taśma blokujących) jak wtedy interpretować tę sytuacje? Zgodnie z przepisami dotknięcie siatki to błąd, ale w tym wypadku nie jest on spowodowany błędem blokujących a raczej pomyłką atakującego. Mógłby mnie ktoś oświecić?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: siatka dotyka blokujących

Post autor: madlark »

Ked pisze:Taki przykład. Zawodnik drużyny X atakuje po taśmie, w tym czasie zawodnicy drużyny Y w skaczą do bloku i przez to, że piłka uderzyła w taśmę, siatka dotyka blokujących (podkreślam-nie blokujący taśmę tylko taśma blokujących) jak wtedy interpretować tę sytuacje? Zgodnie z przepisami dotknięcie siatki to błąd, ale w tym wypadku nie jest on spowodowany błędem blokujących a raczej pomyłką atakującego. Mógłby mnie ktoś oświecić?
Dla mnie to błąd blokujących (brak wyobraźni :D ). Chyba nikt nie kwestionuje kiedy atakujący zostanie trafiony podczas zagrywki, kiedy przebiega za końcową linią ;) Przypadek jest częścią tej gry.
Jeśli blokują gospodarze, to niech mają pretensje, do tych co niewystarczająco napięli siatkę :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: siatka dotyka blokujących

Post autor: Ked »

no jasne, dotknięcie siatki to doknięcie siatki i według aktualnych przepisów punkt powinien być przyznany przeciwnikowi, ale osobiście zastanowiłbym się nad tym. Zagrywka o jakiej piszesz to nie to samo, w tym wypadku nieszczęsny atakujący ma większe szanse na uniknięcie piłki.

Albo inny przypadek, to samo z taśmą, ale piłka nie przechodzi na drugą stronę. Jak wtedy to się zalicza? jako błąd blokuących bo dotkneli taśmy czy jako bład atakującego który nie przebił piłki? Wiem, że to abstrakcyjne sytuacje i raczej nie mają miejsca, raz na milion mogą się zdażyć
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: siatka dotyka blokujących

Post autor: madlark »

Ked pisze: Zagrywka o jakiej piszesz to nie to samo, w tym wypadku nieszczęsny atakujący ma większe szanse na uniknięcie piłki.
To bez znaczenia, skoro błąd popełnia zagrywający ;)
Ked pisze:
Albo inny przypadek, to samo z taśmą, ale piłka nie przechodzi na drugą stronę. Jak wtedy to się zalicza? jako błąd blokuących bo dotkneli taśmy czy jako bład atakującego który nie przebił piłki? Wiem, że to abstrakcyjne sytuacje i raczej nie mają miejsca, raz na milion mogą się zdażyć
Dla mnie błąd blokujących, bo koniec akcji to piłka w boisku. To ten dylemat z przekroczeniem linii środkowej, liczy się moment kontaktu piłki.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: siatka dotyka blokujących

Post autor: Guilder »

W chwili zakładania tego tematu, odpowiedź była w trzecim wątku od góry. :x

Dotknięcia siatki nie ma:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=75&t=5168
Pytanie nr 2, w odpowiedzi wkleiłem nawet cytat z oficjalnych przepisów.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: siatka dotyka blokujących

Post autor: Ked »

Guilder pisze:W chwili zakładania tego tematu, odpowiedź była w trzecim wątku od góry. :x

Dotknięcia siatki nie ma:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=75&t=5168
Pytanie nr 2, w odpowiedzi wkleiłem nawet cytat z oficjalnych przepisów.
o, faktycznie, to już wiem skąd mi się wzieło to pytanie. Widocznie wątek został gdzieś w pamięci.
Proszę o wybaczenie i usunięcie wątku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”