Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

osnazfsb

Volleyball Manager

Post autor: osnazfsb »

Obecnie konczymy prace na nowa edycja gry Volleyball Manager 2010, która bedzie zawierac sporo istotnych zmian w silniiku meczowym oraz zupełnie nowy system scoutowania graczy. Duzym zmianom ulegnie tez baza danych w zwiazku z zmiana koncepcji po smierci autora ooprzednich baz danych śp. Wojciecha Sapiechy.

1) Silnik meczowy

Tu beda widoczne 2 istotne zmiany: po pierwsze pojawi sie tryb 2d znany z seriii gier Championship Manager 4, którego przykładowe efekty mzona obejrzec ponizej
Screeny z silnika meczowego 2D z wersji testowej 1.27:

http://img696.imageshack.us/img696/1418/vm1.png
http://img717.imageshack.us/img717/2337/vm2.png
http://img18.imageshack.us/img18/9836/vm3e.png

Po drugie udało nam sie rozwiazac problem nierealistycznego odwzorowania przebiegu meczu siatkarskiego odnosnie serii punktowych- po przejrzeniu nowej wersji testerskiej 1.27 testerzy zgodnie orzekli ze problem został rozwiazany. Oprócz tego w silniku meczowych oprócz tcy dwóch istotnych zmian beda takze pomniejsze nad kórymi nie trzeba sie na razie skupiac a kótre zostano dokładnie opisane wraz z ukazaniem sie nowej edycji gry.

2) System scoutingu
W grze gracz będzie miał wpływ na jakość scoutingu poprzez określenia miesięcznych wydatków przeznaczonych na ten cel. Zależnie do tego jaką cześć budżetu zdecyduje się przeznaczyć na scoutowanie graczy będzie otrzymywał codziennie lub raz na kilka dni informacje o graczach zarówno z kontraktami jak i wolnymi. Informacja ta będzie zawierać dane o obecnych umiejętnościach zawodnika i jego potencjale skalowanych od 1 do 20, a także informację o mocnych i słabych stronach poszczególnych graczy oraz informacje o przydatności danego zawodnika do zespołu gracza w kolejnych sezonach.Poziom wydatków na scouting będzie decydował o częstotliwości informacji o zawodnikach, ich wiarygodności a także globalnym lub lokalnym zasięgu scoutingu. Rozpiętość wydatków na scouting będzie duża gdyż najbogatsze kluby będą wydawać na to ponad 50 tys euro miesięcznie podczas gdy kluby słabsze poniżej 10 tys euro a biedniejsze jeszcze mniej.

3)Pewne zmiany w silniku transferowym

Od wersji 1.27 gracz bedzie miał ograniczone mozliwosci w podpisywaniu kontraktów gdy zarzad bedzie limitował wysokosc maksymalnego mozliwego kontraktu który bedzie zalezał od poziomu infrastruktury klubowej i tak przykłądowo dla Dynama Moskwa lub Sisleya Treviso bedzie to około 7000 tys euro ale juz dla Politechniki Warszawskiej 100 tys euro. Ma to zapobiec nierealistycznej wysokosci kontraktu, którą gracze proponowali swoim zawodnikom w wcześniejszych wersjach kwota 700 tys euro dla czołowych zespołow wydaje sie odpowiednia.

4) Mozliwość utworzenia własnego klubu

W nowej wersji wracamy do rozwiązań znanych nam z poprzednich wersji VM w szczególnosci VM 0.17, w którym taka opcja była. Wybierajac ta sciezke kariery zaczynamy od najnizszego poziomu rozgrywek a wiec przykładowo w Polsce od rozgrywek III ligi.

5)Konfigurowany graficzny interfejs

No coż, grafika nie była nigdy dla nas priorytetem. Myślę, że ta opcja pozwoli cieszyć się graczom customizowanym wyglądem VM-a. Prawdopodobnie pliki z ustawieniami będą edytowalne, więc gracze poza przygotowanymi skinami będą mogli sobie je jeszcze dodatkowo zmieniać. Zmienialne beda tez kolory koszulek własnego zespołu co pozwoli na dostosowanie ich wygladu to wymagan gracza od teraz nikt juz nie bedzie mógł sie donas przyczepic ze cos mu nie pasuje napisy w trakcie meczu sa niewyrazne i tak dalej :D

6) Opcja autosave
- częstotliwość autosave będzie definiowalna. Będzie można też wybrać, czy ma być nadpisywany aktualny save, czy też tworzony plik będący kopią zapasową.

Wiecej informacji wkrótce.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Logan »

Super juz nie moge sie doczekac nowej wersji. Widze ze bedzie sporo nowosci nic tylko grac. :D
siatkarz3991
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: siatkarz3991 »

Zapowiada się baaardzo baardzo ciekawie. Ale mam jednak trzy pytania dotyczące nowej wersji:
1. Czy skoro są zmiany w silniku transferowym to także zakontraktowanie jakiegoś zawodnika nie będzie w większości zależała od przypadku?
2. Czy kwestia rozwijania się młodych talentów jest rozwiązana? Bo z tego co wiem to za wolno rosły młodym umiejętności i były do tego zastrzeżenia.
3. Wiem, że to pytanie pewnie zadawane jest już tysiące razy ale czy wiadomo mniej lub więcej kiedy wyjdzie ta wersja?? Tak przed zakończeniem play-offów czy może zaraz po świętach? Nie chodzi mi o konkretną datę. A jeśli można wiedzieć to dużo zostało jeszcze do zrobienia??
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ :)
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

siatkarz3991 pisze:Zapowiada się baaardzo baardzo ciekawie. Ale mam jednak trzy pytania dotyczące nowej wersji:
1. Czy skoro są zmiany w silniku transferowym to także zakontraktowanie jakiegoś zawodnika nie będzie w większości zależała od przypadku?
2. Czy kwestia rozwijania się młodych talentów jest rozwiązana? Bo z tego co wiem to za wolno rosły młodym umiejętności i były do tego zastrzeżenia.
3. Wiem, że to pytanie pewnie zadawane jest już tysiące razy ale czy wiadomo mniej lub więcej kiedy wyjdzie ta wersja?? Tak przed zakończeniem play-offów czy może zaraz po świętach? Nie chodzi mi o konkretną datę. A jeśli można wiedzieć to dużo zostało jeszcze do zrobienia??
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ :)
Wiec tak
ad 1- niestety ten problem nie do konca zostanie rozwiazany tak jak tego zyczyliby sobie gracze. W nowej wersji kluby słabsze finansowo beda mogły dawac mniej kasy nowym zawodnikom co powinno wymusic bardziej realistyczne transfery. Problem jest cały czas na desce kreslarskiej Novraina autora gry ale Vm 2010 akurat pod tym wzgledem nie bedzie jakims wielkim przełomem bo materia jest skomplikowana
ad 2 Tak atrybuty techniczne beda rosły młodym zawodnikom szybciej, wproawdzamy teraz ukryty parametr talent który bedzie decydował o szybkosci wzrostu umiejetnosci zawodnika. O wysokosci tego parametru gracz bedzie sie mogł dowiedziec dwoma drogami- albo sledzac wzrost umiejetnosci zawodnika w jakims odstepie czasowym albo jesli klubowi scouci ocenia danego zawodnika. Generalnie dazymy do tego zeby umiejtnosci wzrastały młodym zawodnikom szybciej i zeby ten wzrost był inteligentny czyli zweby szybciej wzrastały umiejetnosci zawodników uznanych za siatkarskie talenty
ad 3- tutaj po dawnych doswidczeniach nie odwaze sie podac terminu. AdamS zadeklarował ze skonczy baze danych do swiat wielkanocnych czyli do tego weekendu. Potem jest jeszcze faza na testowanie nowego vm (takze kodale głownie baza danych) i rozwiazanie problemu polegajacego na tym ze z niewiadomych przyczyn nowy VM 2010 czesci osob nie che sie uruchomic

Czekam na dalsze pytania
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Arff »

kiedyś już chyba zadawałem to pytanie w stosunku do poprzednich wersji, ale nie dość że nie pamiętam odpowiedzi to jeszcze teraz zmieniłem sprzęt i w końcu będę w stanie pograć sobie w VM'a, więc o wiele mocniej mnie to interesuje :) Mianowicie chodzi mi o to, jak dodawani są Ci zawodnicy uznani za siatkarskie talenty najwyższych lotów na podstawie kraju pochodzenia... jest to robione zupełnie losowe, czyli że możemy się teoretycznie spodziewać że za kilkanaście wirtualnych lat Nowa Gwinea będzie mistrzem świata, czy szansa dla krajów które dominują w rozwoju młodzieży na świecie, jak Brazylia, Polska, Rosja czy Francja, mają tą szansę na zdolnego zawodnika proporcjonalnie większą...

Pytam nie dlatego, że interesuje się młodzieżową siatkówką i jest to takie uszczypliwe pytanie z cyklu "sprawdzam jak jesteście w tym dobrzy" ale dlatego, że największą radochą w tego typu grach jest właśnie znalezienie takich wielkich talentów i z 3ciej ligi zrobienie potęgi siatkarskiej... i ze względu na ograniczenia obcokrajowców, przydałoby się żeby gra generowała proporcjonalną do rzeczywistości ilość Polskich talentów :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

VM od dosc dawna posiada system który uwzglednia fakt ze w poszczegolnych krajach rodzi sie wiecej utalentowanej młodziezy lub dany kraj jest siatkarska pustynia jesli chodzi o talenty. Tak wiec talenty rodza sie tam gdzie powinny a przegladajac tabele medalowe z poszczegolnych imprez generowanych w roznych fałemowych karierkach musze przyznac ze medale zdobywaja głownie druzyny z szerokiej swiatowej czołowki. Oczywiscie jest pozostawiony pewien margines zapasu na wybitne jednostki z egzotycznych siatkarskich nacji bo jednak graja na swiecie tacy zawodnicy jak Peter Veresh Marcus Nillson Igor Omrcen czy Liberman Agamez. No ale z małymi wyjatkami takimi jak swietni tureccy libero którzy notorycznie sa generowani w VM czy medale od czasu do czasu zdobywane przez Czechów i Argentynczyków to wszystko idzie dosc regularnie takj jak w przewidywalnej rzeczywistosci. A i to mozna jakos uzasadnic tym ze w Turcji jest boom na siatkowke i jakis talentów sie pewnie dorobia a Zcechy i Argentyna to kraje z siatkarska tradycja posiadajace wielu dobrych siatkarzy z roznych powodów nie osiagajacych sukcesów na arenie miedzynarodowej.

Tu masz link do bardziej szczegołowego podejscia do interesujacego cie zagadnienia - http://forum.e-siatka.pl/viewtopic.php?f=33&t=1524
I drugie badanie na zblizony temat
Ponieważ ostatnio na forum gorącym tematem jest odwzorowanie w grze umiejętności młodych graczy, opracowałem statystykę na podstawie kilku testowych sezonów w VM. Pokazuje ona średni przyrost umiejętności graczy w funkcji wieku zawodnika na początku gry, przez 7 sezonów oraz po 14 sezonach.
Można to czytać w sposób następujący: 16-letni Leon w wieku 23 lat powinien mieć skille o 2,15 pkt wyższe, a w optymalnym wieku ok. 30 lat o 3,10 pkt wyższe (w porównaniu z wartościami startowymi). Dzięki temu można oszacować poziom umiejętności młodych talentów odnosząc ich potencjał do umiejętności obecnych gwiazd i odpowiednio dobierając wartości początkowe.
Procenty w ostatniej kolumnie pokazują jaki odsetek graczy z danego rocznika skończył karierę na przestrzeni 7 sezonów gry.


http://www.vm.e-siatka.pl/files/vm_stat.PNG
siatkarz3991
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: siatkarz3991 »

Ja jeszcze mam pytanie dotyczące nie tylko tej wersji ale także następnych. Czy poziom zmęczenia będzie trochę zredukowany ?? Bo w VMie jest to trochę nie realistycznie ukazane ponieważ w rzeczywistości siatkarze tak szybko się nie męczą. Mariusz Wlazły przecież nie raz potrafił rozegrać 5 setów bez zmiany przy bardzo dobrej skuteczności w ataku która nie spadała. W VMie takie coś jest nie możliwe. Po dwóch lub trzech setach M. Wlazły miał już by kondycję na poziomie 80 co znacznie pogorszyło by jego skuteczność. Albo inny przykład. Chciałbym pograć cały mecz rezerwowym składem i dać odpocząć podstawowym. Owszem wytrzymali by cały mecz ale na następny mieli by kondycję około 90 i byli by bezużytecznymi rezerwowymi ponieważ nic nie dało by ich wejście. Wydaje mi się, że ten problem można rozwiązać na dwa sposoby: Po 1 zmniejszyć ich poziom rosnącego zmęczenia w trakcie meczu tak aby podstawowy skład bez zmian mógł wytrzymać cały mecz lub zwiększyć szybkość regeneracji zmęczenia pomiędzy meczami tak aby wcześniejszy mecz który rozegrali nie był aż tak bardzo odczuwalny. Przecież reprezentacja jak gra w jakiejś ważnej imprezie ma praktycznie mecze codziennie lub co dwa dni i jakoś trener nie musi tak strasznie rotować składem kiedy zawodnicy podstawowi grają dobrze.
P.S Czy będą nowe komentarze w trakcie meczu ?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Arff »

Mariusz Wlazły przecież nie raz potrafił rozegrać 5 setów bez zmiany przy bardzo dobrej skuteczności w ataku która nie spadała. W VMie takie coś jest nie możliwe. Po dwóch lub trzech setach M. Wlazły miał już by kondycję na poziomie 80 co znacznie pogorszyło by jego skuteczność. Albo inny przykład. Chciałbym pograć cały mecz rezerwowym składem i dać odpocząć podstawowym. Owszem wytrzymali by cały mecz ale na następny mieli by kondycję około 90 i byli by bezużytecznymi rezerwowymi ponieważ nic nie dało by ich wejście.
Nie grałem jeszcze w VMa, więc odpowiadam czysto teoretycznie, skoro tak szybko męczą się Twoi zawodnicy może popełniłeś jakieś błędy w treningu ???
zwiększyć szybkość regeneracji zmęczenia pomiędzy meczami tak aby wcześniejszy mecz który rozegrali nie był aż tak bardzo odczuwalny.
może nie zwiększać samej szybkości regeneracji, bo byłoby to zbyt łatwe, ale może warto wprowadzić jakąś funkcję inwestowania w szeroko rozumiany sztab medyczny, czyli masażystów, fizjoterapeutów, albo nawet możliwość sprawienia sobie całego ośrodka odnowy biologicznej, które to zwiększałyby szybkość regeneracji.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

siatkarz3991 pisze:Ja jeszcze mam pytanie dotyczące nie tylko tej wersji ale także następnych. Czy poziom zmęczenia będzie trochę zredukowany ?? Bo w VMie jest to trochę nie realistycznie ukazane ponieważ w rzeczywistości siatkarze tak szybko się nie męczą. Mariusz Wlazły przecież nie raz potrafił rozegrać 5 setów bez zmiany przy bardzo dobrej skuteczności w ataku która nie spadała. W VMie takie coś jest nie możliwe. Po dwóch lub trzech setach M. Wlazły miał już by kondycję na poziomie 80 co znacznie pogorszyło by jego skuteczność. Albo inny przykład. Chciałbym pograć cały mecz rezerwowym składem i dać odpocząć podstawowym. Owszem wytrzymali by cały mecz ale na następny mieli by kondycję około 90 i byli by bezużytecznymi rezerwowymi ponieważ nic nie dało by ich wejście. Wydaje mi się, że ten problem można rozwiązać na dwa sposoby: Po 1 zmniejszyć ich poziom rosnącego zmęczenia w trakcie meczu tak aby podstawowy skład bez zmian mógł wytrzymać cały mecz lub zwiększyć szybkość regeneracji zmęczenia pomiędzy meczami tak aby wcześniejszy mecz który rozegrali nie był aż tak bardzo odczuwalny. Przecież reprezentacja jak gra w jakiejś ważnej imprezie ma praktycznie mecze codziennie lub co dwa dni i jakoś trener nie musi tak strasznie rotować składem kiedy zawodnicy podstawowi grają dobrze.
P.S Czy będą nowe komentarze w trakcie meczu ?
Co do nowych komentarzy to raczej ich nie bedzie-pojawia sie silnik 2d wiec od komentarzy bedziemy powoli zmierzali w kierunku graficznego odwzorowania przebiegu meczu.
Co do zmeczenia zawodników to o ile z pierwsza teza musze sie zgodzic bo faktycznie zawodnicy dosc szybko sie mecza (ale tez szybko sie regeneruja i wystarczy chwila w kwadracie zeby kondycja wzrosła) to z druga uwaga odnosnie tego ze zawodnicy nie sa w nastepnym dniu wytrzymali na 95-100% nie bardzo moge sie zgodzic w vm wiele turniejów jest granych dzien po dniu (MS IO Puchar Swiata itp) i jakos nigdy moi zawodnicy nie oddychali rekawami w dniu nastepnym chyba ze sie ich totalnie zajedzie w poprzednim meczu. Tyle odnosnie drugiego punktu.
Odnosnie tej spadajacej kondycji to z moich obserwacji wynika ze najbardziej spadajaca kondycja ma wpływ na przyjmujacych i atakujacych ale i tutaj do poziomu >85 nie widac przełozenia spadajacej kondycji na poziom gry. Ponizej zaczynaja sie mnozyc błedy. Generalnie jak juz pisałem wystarczy chwila odpoczynku i zawodnik jest z powrotem gotowy do gry na najwyzszym poziomie no amimo wszystko przewaznie jakies zmiany w druzynie sa wprowadzane czy to dlatego ze zawodnik jest podmeczony czy dlatego ze gra słabiej (co tez moze wynikac z chwilowego zmeczenia). I trenerzy zmieniaja swoich liderów no chyba ze tak jak w przykładzie podanej Skry lider przez kilka sezonów nie miał praktycznie zmiennika. Jesli chodzi o zmeczenie to najbardziej spektakularne jest ono u srodkowych boku i tutaj widziałbym potrzebe zmian bo w zdecydowanej wiekszosci meczów zadne zmiany na tej pozycji z powodu zmeczenia nie sa przeprowadzane. No ale tez z moich doswiaczen wynika ze zmeczenie u srodkowego nie ma takiegoznaczenia jak zmeczenieu przyjmujacego czy atakujacego-komp całe mecze gra jedna para srodkowych którzy pod koniec meczu sa naprawde zmeczeni a nadal graja dobrze.
Tak wiec kwestia zostanie jeszcze przedyskutowana w naszym gronie bo z pewnoscia masz troche racji i trzebaby troche teregeneracje zwiekszyc. Zgłosze twoje postulaty gdzie trzeba ale ja tu tylko sprzatam :) wiec nie gwarantuje sukcesu
damianaptek
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:10
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: damianaptek »

Takie pytanie...Czy VM 2010 jest już do ściągnięcia?? Bo nic nie mogę znaleźć na oficjalnej stronie gry :S
Jeśli tak,będę wdzięczny za linka ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: KadrO »

damianaptek pisze:Takie pytanie...Czy VM 2010 jest już do ściągnięcia?? Bo nic nie mogę znaleźć na oficjalnej stronie gry :S
Jeśli tak,będę wdzięczny za linka ;)
Jest dopiero w fazie testów.
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Dokładnie jest tak jak mówi kadro zreszta z mojego postu to jasno wynika wystarczy go przeczytac ;)
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Logan »

Jak tam prace nad VM 2010? Ostatnio cos cicho o tym a sezon sie zbliza ku koncowi wiec moje pytanie brzmi czy przed koncem sezonu ukaze sie jeszcze VM 2010?
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Logan pisze:Jak tam prace nad VM 2010? Ostatnio cos cicho o tym a sezon sie zbliza ku koncowi wiec moje pytanie brzmi czy przed koncem sezonu ukaze sie jeszcze VM 2010?
Niedługo. Mielismy pewne problemy w zwiazku z waria komputera naszego managera bazy danych co mocno opózniło prace nad nowa wersja ale teraz wszystko idzie zgodnie z planem tylko pracy nad 10 tysiacami zawodników i blisko 6000 klubami jest od cholery wiec nie wiem kiedy nowa wersja sie ukaze ale na pewno w nie za długim okresie czasu.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Logan »

Jak tam prace nad VM 2010 prosze wydajcie to szybciej bo juz nie moge sie doczekac zeby poprowadzic moja Skre do potrójnej korony :D
siatkarz3991
Posty: 40
Rejestracja: 30 mar 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: siatkarz3991 »

Jestem ciekaw czy uporaliście się z problemem jakim było uruchomienie gry. Czy będzie jeszcze jakiś dodatek do VM 2010 dlatego to tak długo trwa?? Oraz na koniec czy oprócz bazy danych zostało jeszcze coś do zrobienia?
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

siatkarz3991 pisze:Jestem ciekaw czy uporaliście się z problemem jakim było uruchomienie gry. Czy będzie jeszcze jakiś dodatek do VM 2010 dlatego to tak długo trwa?? Oraz na koniec czy oprócz bazy danych zostało jeszcze coś do zrobienia?
1. Z tym problemem do konca sie jeszcze nie uporalismy ale prace sa nad tym prowadzone tyle ze wymaga to sprawdzenia setek linijek kodu programu dlatego trwa to tak długo
2. Do VM 2010 nie wiem cy beda jakies dodatki- maja byc dodatki nieoficjalne jak herby klubów zdjecia zawodników itd. Jeszcze myslimy nad wyeksponowaniem tych herbów w menu meczowym ale poza tym nic wiecej nie planujemy
3. Z baza anych to nam sie prace przedłuzaja z powodu nieszczesliwych zdarzen jak smierc naszego autora bazy danych, powazna awaria komputera jego nastepcy, który ma ciagle problemy z wprowadzaniem danych do bazy danych. Zawszeo tej porze nowy VM był juz wydany ale w tym roku przez te wydarzenia niestety jego wydanie sie mocno opózni ale prace sajuz na ukonczeniu o tym moge zapewnic
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Logan »

A poprawicie reputacje Skry Bełchatów i uskille jej graczy bo cos za niskie te 2 parametry sa :<
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Szczerze watpie azebysmy podnosili reputacja i infrastrukture skry bo juz teraz ma ja na odpowiednim wysokim poziomie. Umiejetnosci graczom Skry tez nie mamy zamiaru podnosic bo nastapiło to juz przed tym sezonem a ten sezon do takowego ruchu nie przekonuje
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Nagor »

osnazfsb pisze:Szczerze watpie azebysmy podnosili reputacja i infrastrukture skry bo juz teraz ma ja na odpowiednim wysokim poziomie. Umiejetnosci graczom Skry tez nie mamy zamiaru podnosic bo nastapiło to juz przed tym sezonem a ten sezon do takowego ruchu nie przekonuje
Wręcz przeciwnie.
...
Mr_Dzordz
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, o 16:33
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Mr_Dzordz »

Witam, jak idą prace? ;) Dacie radę do końca maja ukończyć prace nad grą? ;)
pozdrawiam.
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Prace ida pełna para ale nie wszystkie problemy sa rozwiazane. Nadal gra nie chodzi na Windzie 7 bez pełnej obsługi programisty, dalej czesc lig i zawodników jest niezaktualizowanych. Wiec nie bede rzucał terminami bo potem mozemy ich niestety nie dotrzymac. Ale staramy sie o tym moge zapewnic
Mr_Dzordz
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, o 16:33
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Mr_Dzordz »

Dzięki za odpowiedź ;)
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

witam :) jak idzie praca nad grą ? kiedy skończycie z tą grą? znacie (mniej więcej) termin ukończenia??
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: Guilder »

Terminu nie zna nikt. Wynika to z chęci uniknięcia sytuacji, w której termin będzie niedotrzymany. Lepiej więc nie wodzić ludzi. Prace posuwają się naprzód, wersja testowa trafiła już do testerów, którzy szukają błędów i niedociągnięć. Po wyeliminowaniu ich wszystkich gra się ukaże. Ciężko określić, ile zajmie to czasu, gdyż nowa wersja to duży krok naprzód w porównaniu do VM 1.24, i po prostu trzeba sprawdzić każdy aspekt gry. A bugi czają się wszędzie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

jak idą prace nad grą ??
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Jak skonczymy prace na baza danych to gra jest gotowa do wydania. Nie nastapi to jednak przed połowa czerwca bo nasz programista wyjechał na wakacje. Z pozytywów okazało sie ze VM chodzi na Windowsie 7 bez zadnych problemów przygotowalismuy nowa szate graficzna programu nowe opcje ciesza oko i znacznie uatrakcyjniaja gre.
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

Witam :) mam pytanie... czy w tej edycji VM będą już w klubach zawodnicy którzy zmieniają w tej chwili kluby ? np. co do Skry jest Kłos, Zatorski, Woicki, odszedł Dobrowolski, Resovia: Grozer jeszcze odszedli między innymi: Rafael Redwitz, Mikko Oivannen, Paweł Papke, Krzysztof Kierczyński i Marcin Wika, Zaksa: Świderski, Zagumny, Czarnowski, Gacek, odeszli masny i szczerbaniuk chyba, Olsztyn: Gromadowski, Tuia, jakiś Ukrainiec tam jest, Wieluń skład szykuje... Politechnika też pozyska dobrych siatkarzy. czy ci zawodnicy oraz inni grający w innych ligach będą już w swoich nowych zespołach??
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: osnazfsb »

Bza danych bedzie na poczatek ostatniego sezonu 2009/2010 tak wiec tych transferów nie bedzie bo to byłoby niepowazne wydawac gre zaktualizowana na 1/3 okienka transferowego. Wersja z nowa baza danych ukaze sie w pewien czas po MS gdy w najwazniejszych ligach skonczy sie okienko transferowe a nam uda sie to wprowadzic do bazy danych. Na razie zbieramy oficjalnie dokonanane transfery. Inaczej sobie tego nie wyobrazam
rydzeksiatka
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:23
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2010

Post autor: rydzeksiatka »

a Śr um. młodych zawodników takich jak: Kurek, Kłos, Łomacz, Zatorski, Mika, Gromadowski, Czarnowski, Jarosz, Wiśniewski, Bartman wzrośnie??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”