Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

rysiek
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2014, o 11:25
Płeć: M

Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: rysiek »

Witam.
Gram amatorsko w siatkówkę, najczęściej na przyjęciu, chociaż zdarza mi się też występować na ataku.
Moje pytanie brzmi: jakie buty wybrać? Czy mogą to być buty do koszykówki, czy lepiej sobie dać z nimi spokój i zaufać sprawdzonym markom siatkarskim: Asics/Mizuno?
Mój budżet na ten cel to około 300 złoty.
timothee
Posty: 21
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:43
Płeć: M

Re: Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: timothee »

Generalnie zasada jest taka, żeby używać butów sportowych w takim sporcie, do którego zostały zaprojektowane (wiem, że brzmi to banalnie, ale wcale takie nie jest). Przykład praktyczny: grałem w piłkę nożną na orliku w butach do biegania - miałem problemy ze stopą, więc potrzebowałem buta z szerszą podeszwą i bardziej komfortowego. O dziwo grało się świetnie, nawet wychodziły mi fajne strzały. Problem pojawił się po graniu - od szarpanego biegania i zmian kierunku biegu uszkodziłem sobie stawy kolanowe. Całe szczęście, że wyłączyłem się tylko na 2 tygodnie z treningów. Inna sprawa, że buty do koszykówki nie różnią się tak bardzo od siatkarskich, więc do grana amatorskiego powinny być idealne. Inna sprawa, że buty Mizuno to dla mnie kosmos - od 2 lat w nich biegam, chyba z 4 mam parę do siatki, a ostatnio znalazłem nawet korki i też są niesamowite. Duży wybór jest w tym sklepie http://rabatuj.pl/zalando/#!kupon1687. Jeśli już masz kupować nowe buty to koniecznie Mizuno - japończycy wiedzą co robią!
andrzej.mildner
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2015, o 13:52
Płeć: M

Re: Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: andrzej.mildner »

Kup buty Mizuno albo Asics, W zasadzie wszystkie sklepy mają w tym momencie promocje i za 300 złotych można kupić naprawdę dobre buty. Możesz poczytać o doborze tu: http://sklep.siatkarskaliga.pl/jak-dobi ... iatkarskie
rsvolley
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2015, o 12:57
Płeć: M
Kontakt:

Re: Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: rsvolley »

timothee pisze:Generalnie zasada jest taka, żeby używać butów sportowych w takim sporcie, do którego zostały zaprojektowane (wiem, że brzmi to banalnie, ale wcale takie nie jest). Przykład praktyczny: grałem w piłkę nożną na orliku w butach do biegania - miałem problemy ze stopą, więc potrzebowałem buta z szerszą podeszwą i bardziej komfortowego. O dziwo grało się świetnie, nawet wychodziły mi fajne strzały. Problem pojawił się po graniu - od szarpanego biegania i zmian kierunku biegu uszkodziłem sobie stawy kolanowe. Całe szczęście, że wyłączyłem się tylko na 2 tygodnie z treningów. Inna sprawa, że buty do koszykówki nie różnią się tak bardzo od siatkarskich, więc do grana amatorskiego powinny być idealne. Inna sprawa, że buty Mizuno to dla mnie kosmos - od 2 lat w nich biegam, chyba z 4 mam parę do siatki, a ostatnio znalazłem nawet korki i też są niesamowite. Duży wybór jest w tym sklepie http://rabatuj.pl/zalando/#!kupon1687. Jeśli już masz kupować nowe buty to koniecznie Mizuno - japończycy wiedzą co robią!
zgadzam się z poprzednikiem - Mizuno to wytrzymałość i klasa sama w sobie. Jeżeli chodzi o inne marki to polecam również buty Asics, podeszwa nie do zajechania i świetna amortyzacja
Sklep siatkarski - http://rsvolley.pl - Buty siatkarskie, Piłki, Stroje siatkarskie, Akcesoria
moniw80
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 12:08
Płeć: K
Lokalizacja: Bielawy
Kontakt:

Re: Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: moniw80 »

Kiedyś też mysłałam, że buty sportowe to buty sportowe i tyle. Jednak tak jak wyżej- MA TO ZNACZENIE! Jeśli chcesz mieć zdrowe stopy, stawy, ogólnie nogi i kręgosłup buty muszą być dobrane do konkretnej dyscypliny. Najlepiej udać się do renomowanego sklepu sportowego i tam doradzą. Na pewno nie wolno lekceważyć wyboru obuwia.
Mak
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, o 13:55
Płeć: M

Re: Obuwie do gry amatorskiej, ale dość wymagającej

Post autor: Mak »

rsvolley pisze:
timothee pisze:Generalnie zasada jest taka, żeby używać butów sportowych w takim sporcie, do którego zostały zaprojektowane (wiem, że brzmi to banalnie, ale wcale takie nie jest). Przykład praktyczny: grałem w piłkę nożną na orliku w butach do biegania - miałem problemy ze stopą, więc potrzebowałem buta z szerszą podeszwą i bardziej komfortowego. O dziwo grało się świetnie, nawet wychodziły mi fajne strzały. Problem pojawił się po graniu - od szarpanego biegania i zmian kierunku biegu uszkodziłem sobie stawy kolanowe. Całe szczęście, że wyłączyłem się tylko na 2 tygodnie z treningów. Inna sprawa, że buty do koszykówki nie różnią się tak bardzo od siatkarskich, więc do grana amatorskiego powinny być idealne. Inna sprawa, że buty Mizuno to dla mnie kosmos - od 2 lat w nich biegam, chyba z 4 mam parę do siatki, a ostatnio znalazłem nawet korki i też są niesamowite. Duży wybór jest w tym sklepie http://rabatuj.pl/zalando/#!kupon1687. Jeśli już masz kupować nowe buty to koniecznie Mizuno - japończycy wiedzą co robią!
zgadzam się z poprzednikiem - Mizuno to wytrzymałość i klasa sama w sobie. Jeżeli chodzi o inne marki to polecam również buty Asics, podeszwa nie do zajechania i świetna amortyzacja
Dajecie jakieś zniżki dla forumowiczów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”