Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Bigmac »

Fein pisze:
marcin_r pisze:Za to wy na szczęście nie macie żadnych kompleksów wobec np piłki noznej.
Tak, nie mamy . Nikt tu nie próbuje udowodnić, że siatkówka jest lepsza czy tam popularniejsza od nogi . Za to kiedy cieszymy się, gdy Polacy odniosą sukces w dziedzinie, którą się interesujemy i nagle ktoś wbiją z gadką 'i z czego się cieszycie lamusy, żadnego Niemca to nie obchodzi' to aż brak słów , chciałoby się udowodnić mu kto tu jest lamusem twarzą w twarz .
Kwintesencja tego sporu...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Arff »

plecotus pisze:NTD. Nowa taktyka deprecjonująca. Poprzednio było w stylu "kiepscy jesteście Paliaczki, Włochy lepsze, Serbia - duuużo lepsza, Grecja lepsza, Hiszpania lepsza, a do SBORNEJ - to w ogóle nie macie startu". Głupio byłoby to teraz kontynuować, mamy więc inny kierunek - "no fuksło wam się - ale co to za dyscyplina? zero popularności, margines, wątłość i w ogóle nieważność".
nic dodać nic ująć... ale chłopaki zakochani w mateczce Rosji jak kolega marcin_r niestety muszą jakoś przeboleć porażkę w ME...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

Jeśli chodzi o Zarzecznego to moim zdaniem użył dwóch określeń które do niego doskonale pasują:
Lamus dziennikarstwa sportowego w Polsce
Dziennikarz mega niszowy.
hubert pisze: Popularność dyscypliny mierzy się liczbą ludzi w nią grających a nie czy jest liga zawodowa czy nie.
Co do USA to trafiłeś kulą w płot. http://www.collegesportsscholarships.co ... larity.htm . Tak więc nie czwartorzędny ani 10-rzędowy a drugorzędowy.
Tak patrząc to F1 jest mega niepopularnym sportem.
Co do oceny wyniku, to wolałbym być mistrzem Europy w niszowej dyscyplinie zwanej siatkówką, niż nikim w mega popularnej dyscyplinie zwanej kopaną. Gdyby wartościowe były tylko sukcesy w kopanej to nie byłoby sensu organizowania Olimpiady.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hubert »

madlark pisze:Tak patrząc to F1 jest mega niepopularnym sportem.
No i ... ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

hubert pisze:
madlark pisze:Tak patrząc to F1 jest mega niepopularnym sportem.
No i ... ?
wg. Ciebie jest popularny czy nie?(wg. mnie TAK)
czy nie mylisz pojeć popularny i masowy?
określenie popularny może dotyczyć oglądalności ( np. popularny aktror)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hubert »

madlark pisze: wg. Ciebie jest popularny czy nie?(wg. mnie TAK)
Zgoda.
madlark pisze:czy nie mylisz pojeć popularny i masowy?
Według mnie o każdym sporcie masowym można powiedzieć, że jest popularny, natomiast odwrotnie nie zawsze (np. F1).
W kontekście siatkówki a tym bardziej siły reprezentacji zakładałem, że mówiąc o sporcie popularnym mamy w domyśle, że jest on także masowym gdyż większa wtedy szansa na nowych dobrych graczy.
madlark pisze:określenie popularny może dotyczyć oglądalności ( np. popularny aktror)
A papierosy popularne to ludzie oglądali czy jarali ? ;)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

hubert pisze: Według mnie o każdym sporcie masowym można powiedzieć, że jest popularny, natomiast odwrotnie nie zawsze (np. F1).
Ty dokonałeś dokładnie takiego skrótu: miarą popularności jest masowość
hubert pisze: Popularność dyscypliny mierzy się liczbą ludzi w nią grających
hubert pisze: A papierosy popularne to ludzie oglądali czy jarali ? ;)
Najpierw oglądali(częściej) a potem się nimi dialektowali (zwłaszcza jak były na kartki) :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Arff »

Tak patrząc to F1 jest mega niepopularnym sportem.
Co za bzdura... F1 to nie jest sport tylko seria wyścigów samochodowych... i nawet jakby uszczuplić sport z ogólnych wyścigów samochodowych(rajdy, wyścigi samochodów turystycznych, jazda po owalu, off-road i... bardzo długo by jeszcze wymieniać) do samych serii które trzeba zaliczyć po drodze do F1, to zawodników w kartingu i innych mniej lub bardziej prestiżowych wyścigach tego typu można już liczyć w dziesiątkach milionów... a gdyby nie uszczuplać to zaręczam Ci że kierowców wyścigowych na świecie można liczyć w setkach milionów...

to tak jakbyś napisał że sama ekstraklasa piłkarska nie jest popularnym sportem, bo przecież gra w niej nie więcej niż 300 zawodników...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

Arff pisze:
Tak patrząc to F1 jest mega niepopularnym sportem.
Co za bzdura... F1 to nie jest sport tylko seria wyścigów samochodowych... i nawet jakby uszczuplić sport z ogólnych wyścigów samochodowych(rajdy, wyścigi samochodów turystycznych, jazda po owalu, off-road i... bardzo długo by jeszcze wymieniać) do samych serii które trzeba zaliczyć po drodze do F1, to zawodników w kartingu i innych mniej lub bardziej prestiżowych wyścigach tego typu można już liczyć w dziesiątkach milionów... a gdyby nie uszczuplać to zaręczam Ci że kierowców wyścigowych na świecie można liczyć w setkach milionów...

to tak jakbyś napisał że sama ekstraklasa piłkarska nie jest popularnym sportem, bo przecież gra w niej nie więcej niż 300 zawodników...
Idąc Twoim tokiem myślenia motosport jest popularniejszy od kopanej?
W każdej z kategorii sportów motorowych są inne zasady (regulamin), a w całej kopanej obowiązuję te same przepisy (ekstraklasa i LM)?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Arff »

oczywiście że motosport jest popularniejszy od kopanej... może w Polsce nie ma warunków do tego żeby jeździć, bo brakuje torów... ale nadrabiamy to na ulicach :D można to sprawdzić po statystykach wypadków i śmierci na drogach :D Biorę to pod uwagę, bo to tak jak znaleźć klepisko, zrobić bramkę z 2óch bluz i kopać z kolegami...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2009, o 16:25 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

Arff pisze:oczywiście że motosport jest popularniejszy od kopanej...
a bieganie od motosportu? Nie ma czegoś takiego jak motosport w sensie wspólnych reguł (regulaminu) :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Arff »

Wspólną reguła są 4 kółka i rywalizacja... motosport jest rozumiany jako całość.... a już na pewno trzeba ze sobą łączyć karting, formułę 1, formułę BMW czy Renault... bo to tak jak się łączy różne serie wyścigów na dwóch kółkach... MotoGp, superbike, 125ccm itd.. jeżeli coś jest pod jedną konfederacją światową, w przypadku piłki nożnej FIFA, w przypadku sortów motorowych FIA, w przypadku siatkówki FIVB... jest jednym sportem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

Arff pisze:Wspólną reguła są 4 kółka i rywalizacja... motosport jest rozumiany jako całość.... a już na pewno trzeba ze sobą łączyć karting, formułę 1, formułę BMW czy Renault... bo to tak jak się łączy różne serie wyścigów na dwóch kółkach... MotoGp, superbike, 125ccm itd.. jeżeli coś jest pod jedną konfederacją światową, w przypadku piłki nożnej FIFA, w przypadku sortów motorowych FIA, w przypadku siatkówki FIVB... jest jednym sportem...
Ale dyscypliny różne? Mistrzostwo zdobywa się danej dyscyplinie.
Wg. tych reguł powożenie to też motosport, a żużel się nie łapie? :D
a co do konfederacji to jak to jest z boksem?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hubert »

madlark pisze: Ty dokonałeś dokładnie takiego skrótu: miarą popularności jest masowość
No przecież napisałem, że sensem takiego stwierdzenia jest mienie w domyśle masowości, dlatego, że jesteśmy
na forum siatkarskim i w tym kontekście zależy nam na masowości.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

hubert pisze:
madlark pisze: Ty dokonałeś dokładnie takiego skrótu: miarą popularności jest masowość
No przecież napisałem, że sensem takiego stwierdzenia jest mienie w domyśle masowości, dlatego, że jesteśmy
na forum siatkarskim i w tym kontekście zależy nam na masowości.
mnie nie zależy na masowości, ja chcę oglądać piękną siatkówkę i wygrane z najlepszymi
masowość nie gwarantuje wyników, natomiast wyniki prowadzą zwykle do popularyzacji
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hugo »

Siatkówka nie była* a jest niszowa i nie ma co się kłócić.Kilka przykładów;

1.Puste trybuny podczas MŚ2006 oraz ostatnich dwóch ME (w Rosji gdyby nie gospodarze to i na finale byłyby pustki)
2.Puste trybuny w LM i na ostanim FS LŚ (nie licząc meczów Serbii)
3.Brak profesjonalnej ligi w USA.
4.Straszliwe pustki na meczu Francja - Serbia w hali Bercy.
5.Pustki nawet we Włoszech - choćby mecz Włochy - Chiny czy Piacenza - Częstochowa
6.Brak kompletu na finale FF LM.
7.Frekwecja na LE mówi za siebie

*Całkowicie pofolgowano sobie popularyzację, nawet plażówką przebija popularnością halówkę:)
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Chal »

Piłka nożna też jest niszowa, bo na Pucharze Konfederacji trybuny świeciły pustkami. Hę?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Jacko
Posty: 227
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Jacko »

Chal pisze:Piłka nożna też jest niszowa, bo na Pucharze Konfederacji trybuny świeciły pustkami. Hę?
Bardzo dobry argument, porównamy zainteresowanie zbliżającego się turnieju mistrzów w siatkówce. :P
A tak na serio, to przytoczone przykłady, chociaż mocno wybiórcze, oddają sens sporu. Czy wyobrażasz sobie finał tak ważnej imprezy, która świeci pustkami w koszykówce, piłce nożnej, hokeju ?
Wiele zależy oczywiście od lokalizacji i można powiedzieć, że akurat siatkówki w Turcji nie lubią, ale takich przykładów podanych przez hugo można mnożyć.
A o popularności siatkówki porozmawiamy za kilka dni, bo będą u nas mistrzostwa. Na koszykówce ludzi było sporo, a bardzo dużo od fazy play off, w tym kilka tysięcy kibiców spoza kraju.
Niedługo okaże się, że to nie siatkówka jest popularna, ale męska siatkówka, wyłącznie gdy gra nasza drużyna.
osnazfsb

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: osnazfsb »

Ja bym sie przychylił do opinni marcina_r ze siatkowka jest dyscyplina dosc niszowa. Ktos daje przykład USA gdzie gra niby 29 milionów ludzi ale to zalezy jak sie liczy grajacych bo okazjonalnie to i u nas gra pare milionów osób zreszta załoze sie ze znaczna wiekszosc z tych osob gra w odmiane plazowa która jest rzeczywiscie dosc popularna w USA tyle ze my chyba rozmawiamy o siatkowce halowej. A ta jest w USA dyscyplina trzecio czy czwartorzedna uprawiana głownie na kampusach gdzie i tak przegrywa z piołka nozna koszykowka hokejem baseebalem czy futbolem amerykanskim

Co do znaczenia siatkowki w Europie to naprawde ciezko znalezc kraj w którym ta dycyplina poza Polska byłaby druga dyscyplina uprawiana w kraju. Bo zez piłka nozna przegrywa zawsze to rzecz wiadoma w bardzo szerokim zakresie bije ja tez koszykowka uprawiana nad Bałtykiem, krajach bałkanskich i Hiszpanii wrecz nałogowo. Nawetr w Serbii popularniejsza jest piłka nozna koszykowka a nawet chyba piłka wodna która tam cieszy sie szczególna estyma. Dalej Francja gdzie poza piłka nozna bardziej popularne jest z pewnoscia rugby a i chyba koszykowka. Dalej wielki kraj Niemcy gdzie jest to dyscypliona zupełnie niszowa przgrywajaca pewno i z piłka reczna. tak wiec to wielkie zainterewsowanie siatkowka w Europie to głownie fakt medialny ktos dpobrze pisze ze siatkowka przejadła sie nawet i we Włoszech gdzie na meczach rzdko kiedy jest komplet kibiców a reprezentacja cierpi na brak młodych adeptów na odpowiednim poziomie

jako ze czuje sie wyłoany do odpowiedzi oszczerczymi atakami niejakiego plecotusa to musze stwierdzic ze jakkolwiek nigdy akurat w Ufie nie byłem 9 byłem w paru innych rosyjksich miastach) to szczerze watpie azeby warunki do zycia byłuy tam gorsze niz w Bełchatowie- miałe okazje nocowac w tym miescie i jakkolwiek widac ze dzieki kopalni jest to miasto bogate to niestety brzydkie jak noc listopadowa na którego srodowisko naturalnym ktos dokonał ekologicznego holokaustu. Totez ludnosci trzeba to jakos wynagrodzic wiec daje im sie rozrywke sportowa za panstwowe diengi. Takie sa fakty i jak ktos mi pier.. o tym ze w Bełchatowie obcokrajowcy graja nie dla kasy to mnie pusty smiech ogarnia. Bardziej byłbym skłonny uwierzyc w to ze Antiga po prostu unika najsilniejszych lig swiata w sumie nie wiem czemu bo pewno dałby rade inna sprawa ze watpie azeby go trzymali w Ufie i dawali zarobic tak długo bo jak sie obcokrajowiec w Rosji nie sprawdza to szybko sie go pozbywaja i tu moze lezec rozwiazanie problemu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: mazia »

Zapraszam do kontynuowania dyskusji.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: niepoinformowany »

osnazfsb pisze:. Takie sa fakty i jak ktos mi pier.. o tym ze w Bełchatowie obcokrajowcy graja nie dla kasy to mnie pusty smiech ogarnia. Bardziej byłbym skłonny uwierzyc w to ze Antiga po prostu unika najsilniejszych lig swiata w sumie nie wiem czemu bo pewno dałby rade inna sprawa ze watpie azeby go trzymali w Ufie i dawali zarobic tak długo bo jak sie obcokrajowiec w Rosji nie sprawdza to szybko sie go pozbywaja i tu moze lezec rozwiazanie problemu. pozdrawiam
Ehh.. Znowu to samo... A kto był najlepszym zawodnikiem rewanżu Skra vs Dynamo Moskwa? Antiga. A Ty znowu, że niby by go wywalili :| Po prostu w Skrze ma większą możliwość odniesienia sukcesu co mam nadzieję Skra udowodni Ci w tym sezonie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: nulon »

Jacko pisze: Niedługo okaże się, że to nie siatkówka jest popularna, ale męska siatkówka, wyłącznie gdy gra nasza drużyna.
Oczywiście, że nie można porównywać męskiej i żeńskiej odmiany jakiegokolwiek sportu. W tym roku odbyły się mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet. Musiałem sprawdzić w Wikipedii kiedy i gdzie i kto wygrał. Jak ktoś ma takie informacje to niech poda ile było kibiców na poszczególnych meczach. Wtedy porównamy do kobiecej siatkówki.

Aha w tym roku były też mistrzostwa świata (albo Europy) w kopanej kobiet. Na eurosporcie to leciało. Trybuny puściutkie. Ja obejrzałem połowę jednego meczu i miałem dosyć. Nie dość że gra beznadziejnie tragiczna, to jeszcze piłkarki wyglądały jak kaszaloty.

Całe szczęście, że koszykówki nie oglądałem.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: radek0389 »

No w Polsce piłka nożna może i jest najpopularniejszą dyscypliną sportu. Ja sam kibicuje naszej kadrze i oglądam wszystkie mecze, jednak kiedy chcę sobie zobaczyć sport na najwyższym światowym poziomie w wykonaniu polskich drużyn, to włączam albo plusligę albo mecze reprezentacji. Szkoda że popularność nie zawsze idzie w parze z poziomem sportowym, bo jedyne co przychodzi na myśl odnośnie polskiej piłki, tej klubowej i tej reprezentacyjnej, to blamaż. Większość kibiców piłki nożnej w Polsce pokazuje z jakimi ambicjami podchodzi do kadry i klubów, zadowalają się gównem podanym na srebrnej tacy, cieszą się jak Murzyn blaszką z awansu na mundial a za wywalczenie biletów na ME prezydent rozdaje ordery, hehe. Więc do wszystkich kibiców piłkarskich, chcecie zobaczyć "international level" (slogan Leo), to zapraszam na halę na mecze ligowe, a jak "intergówniany level", to na stadiony na polską ligę. Do wyboru do koloru.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: plecotus »

osnazfsb pisze:jako ze czuje sie wyłoany do odpowiedzi oszczerczymi atakami niejakiego plecotusa to musze stwierdzic ze jakkolwiek nigdy akurat w Ufie nie byłem 9 byłem w paru innych rosyjksich miastach) to szczerze watpie azeby warunki do zycia byłuy tam gorsze niz w Bełchatowie- miałe okazje nocowac w tym miescie i jakkolwiek widac ze dzieki kopalni jest to miasto bogate to niestety brzydkie jak noc listopadowa na którego srodowisko naturalnym ktos dokonał ekologicznego holokaustu. Totez ludnosci trzeba to jakos wynagrodzic wiec daje im sie rozrywke sportowa za panstwowe diengi. Takie sa fakty i jak ktos mi pier.. o tym ze w Bełchatowie obcokrajowcy graja nie dla kasy to mnie pusty smiech ogarnia. Bardziej byłbym skłonny uwierzyc w to ze Antiga po prostu unika najsilniejszych lig swiata w sumie nie wiem czemu bo pewno dałby rade inna sprawa ze watpie azeby go trzymali w Ufie i dawali zarobic tak długo bo jak sie obcokrajowiec w Rosji nie sprawdza to szybko sie go pozbywaja i tu moze lezec rozwiazanie problemu.
A gdzie ja cię misiu puszysty oszczerczo atakowałem? Przykłady - albo przepraszanko.

A jak byłeś w innych rosyjskich miastach - to bardzo czekam na fotoreportaże. Nie z głównych promenad Moskwy czy Sankt Petersburga - ale właśnie z porównywalnej z Bełckiem prowincji. Na przykład z takiej jak ta federalna droga do Jakucka. http://www.ssqq.com/ARCHIVE/vinlin27c.htm
8
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: maksik »

heheh...plecotus.. zdjęcia są przeurocze - zwłaszcza ta "blondi" w szpilkach w szpanerskim coupe. Ale panowie...nie popadajmy w skrajności ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Elgarten »

hugo pisze:Siatkówka nie była* a jest niszowa i nie ma co się kłócić.
Chłopie, niszowy to może być hokej podwodny, a nie siatkówka. Poczytaj sobie trochę postów w tym temacie, które obalają argumenty, że siatkówka = niszowy sport, to może wtedy zmienisz zdanie i Ci się trochę cała sprawa trochę rozjaśni .

P.S. Zgadzam się z maksikiem, świetnie dobrane zdjęcia :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
osnazfsb

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: osnazfsb »

To ja tylko przyoomne ze Rosja ma 27 tys dróg ekspresowych Polska moze z 1-1.5 tys kilometrów :D Nawet mnie bo na wikipedii pisze ze 550 km istnieje. Zreszta nie ma chyba w Europie kraju z gorszymi drigami niz Polska. Tyle w temacie kiepskich dróg Rosji i pienknych dróg w Polsce.

Swoja droga dalej w Bełchatowie tak capi od elektrowni czy problem został rozwiazany?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Arff »

Tylko porównaj sobie wielkości obu krajów i ogólne PKB, które jest 3 razy większe od Polskiego... nawet jeśli PKB na 1 mieszkańca jest sporo niższe... to raczej łatwiej jest wybudować te drogi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: osnazfsb »

A na cholere drogi ekspresowe na Syberii gdzie jedzie ktos raz na godzine? Rozsadnym jest porównanie do liczby mieszkanców a tutaj wychodzi ze maja 3razy wiecej dróg niz my. Zresztaw ogler infrastruktura jakkakolwiek jest w Rosji lepeij rozwinieta niz w Polsce.
PS
Dobrze byłoby sie plecotus zorientowac w oczywistych faktach zanim walniejsz taka gafe o kiepskichdrogach w Rosji
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: plecotus »

No jak tam, znalazłeś już te moje wpisy, w których cię "oszczerczo atakowałem"? Bo czekam na przeprosiny.

A tak w ogóle to masz rację, Rosja to zadbany i elegancki kraj, podczas gdy Polska - syf z gilem i koperkiem. A zdjęcia to wrogie knowania imperialistów i fotomontaż.
Czy wystarczająco pokajałem się przed potęgą Imperium?

Imponującego Imperium, co ma 27 tysiaków przepięknych dróg ekspresowych. Jak na przykład międzynarodowa droga w kierunku Łotwy:
http://englishrussia.com/?p=789
lub też królowa tamtejszy dróg - autostrada łącząca Moskwę z Sankt Petersburgiem:
http://englishrussia.com/?p=626
8
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”