Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: kevinpsb »

Uporządkujmy troche forum :D
Co sądzicie o moim zdaniem ale także wielu z was kretyńskim przepisie dotyczącym ubrzydzenia gry czyli mowa tu o złotej formule... Kunszt rozgrywajacych, wyszkolenie techniczne,umiejetnosc dokłądnego przyjmowania, szybkosc i efektowność siatkówki pójdą w odstawkę. - takie jest moje zdanie. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem złotej formuły.
Proponuje aby kazdy forumowicz powiedział napisał czy jest zwolennikiem czy przeciwnikiem złotej formuły uwzgledniajac to w w małej sondzie: Proponuje zeby nastepny uzytkownik jesli jest zwollennikiem napisała na koncu swojego postu (pierwszego danego uzytkownika w tym temacie) Zwolennicy-Przeciwnicy 1-1 jesli przeciwnikem Zwolennicy-Przeciwnicy 0-2 itd tak więc:
Zwolennicy-przeciwnicy 0-1
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

Jak się komuś chce zrobić porządek i przekopiować naszą dyskusję nt tej reguły z wątku o KMŚ bo jeszcze raz to pisać to masakra..( a stamtąd wywalić ) to byłoby super. Wczoraj się miałem zabrać za założenie osobnego tematu ale nie bylem w stanie ;) a (jakoś telepatycznie chyba;) ) wyręczył mnie kevin za co dzięki..
JESTEM NA NIE!! (wynik sondy chyba do przewidzenia)
p.s. możecie od razu po lewej stronie wyniku wstawić <<1>> (wiadomo o co kaman)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, o 20:39 przez maksik, łącznie zmieniany 2 razy.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: niepoinformowany »

Zwolennicy 0-2 przeciwnicy

Bo jak to oglądam to zasypiam
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: hugo »

Zobaczcie:
http://www.volleyballgoldenformula.com/8-11-9.htm


The meeting was attended also by the experienced guests like the FIVB Board of Administration member Mr. Douglas Beal, Joop Alberda (1996 Olympic gold Medalists Netherlands coach), Andrea Zorzo (FIVB blogger) and Renan Dal Zotto (Brazil).


Druga, sprawa ta strona jest jakaś dziwna.Niby jest forum, a go nie ma, natomiast na dole reklamują turniej z 2007r. - dziękuję serdecznie więcej nie potrzebuję

http://www.volleyballgoldenformula.com/ ... eminar.jpg

Nauczyciel poucza żółtodziobów.
\
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

Four coaches from the eight participating teams were also invited with four players representing 4 different positions; the setter Lloy Ball (Zenit Kazan), the opposite Stephane Antiga (PGE Skra Belchatow), the middle blocker Emanuele Birarelli and the attacker Bruno Rezende (Cimed).
?? ;)

Znalazłem na szybko także wypowiedzi hmmmm... nie wiem, nie znam tych ludzi za bardzo. Jakiś Giba i Bernardinho.. Ale to chyba bez znaczenia bo sie zapewne nie znają na siatkówce więc można usunąc. ;)

There were a big report about it in a important newspaper here, and Giba and Bernardinho were extremily against it...Giba even joke with Rodrigão, saying he was going to loose his job :lol: I'll put some parts of the report here...

"Terible, ridiculous, confusing, ugly, weird, misplaced...Yesterday morning, in CT in Saquarema, didnt miss nothing good adjectives for the new rule tested by FIVB in World Clubs Championships, in Doha, Qatar...

...- The rule is horrible. The game was ugly, slow, predictable. Creats misunderstanding for those who are watching. The justification that this will increase the rallies do not aply. Also because the ball falls on the counterattack in the same way. This goes against the popularization of the sport, inhibits the charm of voleyball, which has much to do with variation of plays and speed. I'm against it. afirmed the coach Bernardinho.

In practice, the new rule already showed that teams technically weaker takes an advantage. Was what happen with Cimed/Florianópolis, three times champions of Superleague, that lost in their oppening game, for an inexpressive team from Iran Payakan for 3x1. ...

The capitan Giba was another that didnt like the new rule. For him, this change, in case taked forward, will extinguish the middle players and full the court with Outside hitters and opposites.

- The rule has no place. This is not volleyball. And what we are going to do with the middles? They will have to not exist anymore. - afirmed the outside hitter from Pinheiros/Sky. - The game stays ridiculous and weird, you dont force the service anymore. There were rules that came to be a plus. Even the ball weightless was positive. What we complainned was the fact it was released in Olympic Games, only 15 days after the World League. We didnt have time to adapt.

Bernardinho also wanted to make a point about changes being welcome, but only if make vollyeball more exciting for the public and commercially atractive.

- The end of advantage, for example, simplified the game, made it more dinamic. And that made it better for the comercial matter, since the matches stayed faster and better to broadcast in television, for example. There were games between Pirelli and Atlântica Boavista that last 4h10m - remember the coach.

With the new rule in discussion after the trainning, the middle player Rodrigão was target of jokes from the friend Giba.
In good-mood, Rodrigão, 30 years old, garanteed not to be worried with the possibility of changing positions inside the court.
- I'm glad I have three years contract with Pinheiros. Other wise, this new rule could complicate me. - joked the middle, for then criticize the changing. - This is not volley. The game stays limited for the attack of one or two players. Like this, only opposites will play. Will have people making 50 points in one match."
Zdanie Stefana znamy ...<<klik>>
Lloy i inni <<klik>>
szukam teraz reszty z zaproszonych gości.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: Arff »

mnie najbardziej szokuje to, że FIVB jak w ołtarzyk patrzy się we wszystko co powie ten arab, który interesuje się siatkówką od kilku lat i traktuje ją jak kolejny biznes i do tego zapewne w życiu nie widział meczu na najwyższym poziomie na normalnych zasadach tylko tych arabskich przebijaczy, a ma w nosie zdanie ludzi którzy w siatkówce siedzą całe życie i kochają ten sport...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: Guilder »

Mam podobne odczucia. Zupełnie inaczej bym do tego podchodził, gdyby zmianom w zasadach sprzyjały światowe autorytety w siatkówce (trenerzy lub zawodnicy) i zmiany byłyby testowane po merytorycznej dyskusji. A tymczasem mamy do czynienia z widzi-mi-siem człowieka, który pieniądzem przebija swoje zdanie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

Four coaches from the eight participating teams were also invited with four players representing 4 different positions; the setter Lloy Ball (Zenit Kazan), the opposite Stephane Antiga (PGE Skra Belchatow), the middle blocker Emanuele Birarelli and the attacker Bruno Rezende (Cimed).
dOBRE maksik:)

Szukałem o Zorzi w Googlach i zupełnie nie spotrzegłem poważniejszego babola.

Taki błąd przekreśla zupełnie kompetencje panów z QVF.Właściwie kim oni są?Pewnie kilka lat temu sprzedawali daktyle w oazie na pustyni:)
\
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: Elgarten »

niepoinformowany pisze:Zwolennicy 0-2 przeciwnicy

Bo jak to oglądam to zasypiam
Ankieta trwa? :)
Zwolennicy 0-3 przeciwnicy

Siatkówka stała się dla mnie tak samo nudna jak krykiet :] .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

No to doliczcie przecie i mój głos oraz ten taki jeden ważny i uargumentowany po stronie zwolenników.
Czyli stan: 1 - 4

EDIT: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... zeba-zabic
:) Nikola to ogórek....;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

1:5
No właśnie.Jak panie będą atakować z drugiej linii?Jak będzie atakować tak niski zawodnik jak Michał Ruciak?

Wiem, że kraje muzułmańskie uznają wyższość mężczyzn nad kobietami, ale przenoszenie tego do międzynarodowego sportu to już przesada.
\
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

hugo pisze:No właśnie.Jak panie będą atakować z drugiej linii?Jak będzie atakować tak niski zawodnik jak Michał Ruciak?
No przecież w siatkówce od zawsze chodziło o to żeby nie skończyć akcji..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: evija »

Przeczytajcie sobie dzisiejszy Przegląd Sportowy, tam jest artykuł z fragmentami wystąpienia pana, który to wszystko zainicjował. Jakaś tragedia - odsyłam do Przeglądu. W artykule ze Sports.pl brakuje tej części, jest tylko w wydaniu papierowym. Teraz nie mam czasu, by przepisywać, ale wieczorem się postaram.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

evija: a może skana zrób lub zdjęcie aparatem cyfrowym i wrzuć na imageshack.us
\
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

Kolega przyniósł PS..
Czytajcie to i mnie uszczypnijcie bo oczom nie wierzę..
Ale Hussein grzmiał:
- Byłem wszędzie na świecie: jako trener, zawodnik, działacz FIVB. Nie znacie mnie, ale byłem. I dlatego zaproponowałem złotą formułę. Bo gwiazdą można teraz zostać dopiero powyżej 30 roku życia. W siatkówce nie widzisz różnicy między zawodnikami. A w koszykówce od razu wiesz , kto zostanie mistrzem. Po jednym kontakcie w z piłką. W futbolu wiesz to po jednym meczu. A tu? Tu ciężko orzec! Chcemy dać więcej szans młodym. Co mogę powiedzieć? Wszyscy jesteście tacy sami, atakujecie tak samo! Zmieńcie to! Nie bądźcie zamknięci na świat! Nie rozumiem, po co chcecie kończyć każdą wymianę jednym , pierwszym atakiem? W piłce nożnej w tysiącu meczów nie ma nigdy takiej samej akcji. Są różne style, różne zespoły, a u nas? Wszystko takie samo - wyrokował.

W tym momencie Husseinowi przerwał sekretarz FIVB i zapadła cisza. Spotkanie zakończono. Oby wraz z niedzielnym finałem turnieju w Katarze skończył się też żywot "złotej formuły"


Dawno większych bzdur nie czytałem. Naćpany? nawiedzony?? szajba od kasy odbija?? Niech se stworzy nowy sport - "husajnówkę"
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

^
^
^


Skoro sam sekretarz FIVB mu przerwał to oznacza, że sama FIVB już z tego zrezygnowała.HURRRRRRRRRRRRA

Moim marzeniem jest zobaczyć filmik z tego zjazdu, gdy zapada ta cisza:)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2009, o 14:01 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: evija »

Masakra, co ? ;)
Na szczęście ten pan swoim "wystąpieniem" strzelił do własnej bramki. Nie sądzę, by to przeszło. Przecież w FIVB oprócz silnej pozycji polski, która jest na "nie", są przecież Japończycy, którzy mają większość imprez ostatnio, nie sądzę, by w kraju gdzie jest bardziej popularna siatkówka żeńska ktoś się zgodził na złotą formułę. Już ja widzę, jak Japonki atakują (no może oprócz Kurihary, która ma 187cm i niezłą petardę w łapce) z II linii, a już szczególnie ich przyjmujące... Trochę śmiesznie. Może Polki z Glinką i zdrową Podolec, Rosjanki by podołały, a reszta ciężko.
Nie wspominając, że koleś nieźle tam nawrzucał, nikomu to się raczej nie spodobało, taki władczy ton. Jak mają forsę to niech dalej ją ładują w swoją Aspire Academy, a nie próbują podkupić innych (jak kiedyś Bartka Kizierowskiego) czy dostosowywać inne sporty do własnych kaprysów. Co, może za rok zmienią zasady tenisa, bo u nich jest finał WTA? Brak słów.
Co ciekawe Al-Arabija Doha, która grała w ten sposób ligę, Klubowego Pucharu Świata nie podbiła.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: maksik »

hugo pisze:^
^
^
3 razy żeś mnie uszczypnął... :D ;)
hugo pisze:Skoro sam sekretarz FIVB mu przerwał to oznacza, że sama FIVB już z tego zrezygnowała. HURRRRRRRRRRRRA
Się dziwię że w ogóle dał mu tyle powiedzieć..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

By było śmieszniej to powiem, że Katar startuje w wyścigu o piłkarskie MŚ w 2018 lub 2022 r.:)

Szef katarskiej federacji powiedział coś takiego:

Posiadamy tylko jeden stadion spełniający wymogi i do czasu MŚ mogą powstać jeszcze dwa.Mamy natomiast do zaoferowania piłkarskiej rodzinie coś czego świat jeszcze nie widział - pierwszy podziemny stadion na 11,000 miejsc.

http://excluzive.pl/nieruchomosci/pierw ... adion/1473 - to ten stadion
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: Guilder »

Zastanawiam się, czy po przeczytaniu tego wywodu Katarczyka zacząć się śmiać, czy walić głową w ścianę. Chcąc nie chcąc facet wyświadczył mi (i nie tylko) wielką przysługę: jeśli nie przekreślił całkowicie złotej formuły, to przynajmniej na długie lata ją odłożył. I baaardzo dobrze.

Zwolennicy 1-6 Przeciwnicy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hugo »

^IHMO jest pewne, że ją przekreślił na amen.Gdyby ta formuła była taka super to Al - Arabi nie byłoby najgorszą drużyną tego turnieju.

"Złociutka" nie likwiduje różnic poziomów, a przemienia siatkówkę w chaotyczną grę.Pan Hussein chciał po prostu być sławnym "ubogacając" dyscyplinę na której się nie zna.


Co dalej??"Octanowa formuła" w żużlu mówiąca o tym, że zawodnik co wyścig musi jeżdzić na innym motocyklu?Oczywiście by wyrównać szansę:)

ps.Oddałem hołd Ojcu współczesnej siatkówki.
\
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: hubert »

O rzesz w mordę. Lepiej niech powie co bierze bo ja też chcę tak mieć.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Złota formuła i inne wybryki władz światowej siatkówki

Post autor: DC! »

Ciekawe rzeczy w tym temacie napisał dreamer. Muszę przyznać, że z wielkim zaciekawieniem czytam Twoje posty. Z wieloma stwierdzeniami się zgadzam, ale nie ze wszystkimi.
dreamer pisze:Chodzi o to, aby akcje nie nie wyglądaly wszystkie jakby byky riplejem jednej akcji: zagrywka, odbiór, atak i punkt dla druzyny odbierającej... Taka siatkówka jest malo interesująca i między innymi dlatego w wielu krajach malo popularna.
Wg Ciebie dzisiejsza siatkówka jest nudna? Mówienie o akcjach, jakby były riplejem: zagrywka, odbiór, atak i pkt dla drużyny odbierającej, to zbyt duże uproszczenie. Dla zwykłego kibica oglądającego siatkówkę od tzw święta może to tak wyglądać, ale nie dla kogoś, kto ogląda ją bardzo często i fascynuje się nią. Ktoś taki zauważa klasę dobrego rozgrywającego i różne sposoby rozegrania, różne akcje i kombinacje, różne drobiazgi składającego się na piękno gry. Zgodzę się natomiast z tym, że uatrakcyjniłoby to siatkówkę dla zwykłych kibiców i spowodowałoby to wzrost zainteresowania tą dyscypliną, jeżeli "złota formuła" spełniłaby zadania, jakie ma spełnić.
dreamer pisze:Strach ma wielkie oczy, i "nowe" zawsze budzi zmieszanie i obawy, że teraz to już z pewnością będzie gorzej niż do tej pory bylo ze starymi przepisami. Trochę więcej otwartości przydaloby się w amknietym siatkarskim światku.
Spójrz na to również z drugiej strony. Nie można być zbyt otwartym na nowe i zbyt mocno kombinować, bo to bardzo często prowadzi do przekombinowania. "Lepsze jest wrogiem dobrego". Obawy, że po wprowadzeniu "złotej formuły" będzie gorzej, są jak najbardziej słuszne. Takie obawy wręcz muszą się pojawiać. Nie ma w końcu żadnej pewności, że będzie to zmiana na lepsze. Można jedynie tak przypuszczać, tak samo, jak można przypuszczać, że będzie to zmiana na gorsze. Wprowadzenie tej zasady byłoby sporym ryzykiem, jak ryzykiem było wprowadzenie libero i setów do 25 pkt, ale jak wiadomo, ryzyko nie zawsze się opłaca.
dreamer pisze:Czy w takim przypadku nie sadzicie, że śmiesznie wygląda zbijanie zlotej reguly jakimikolwiek argumentami, je żeli najpierw nie da się szansy jej sprawdzenia???
Ja widzę to tak, że nie chodzi tutaj o jakieś konkretne argumenty przemawiające przeciw "złotej formuły", ale o te ryzyko, o którym napisałem wyżej. Trzeba by naprawdę dać sporo czasu tej zasadzie, aby zobaczyć, jak się ona w rzeczywistości sprawdzi. Nie można byłoby tego obiektywnie ocenić po roku. W mojej opinii potrzeba by było kilku dobrych lat, a może być to bardzo kosztowne dla siatkówki. Póki zawodnicy przyzwyczailiby się do tej formuły, od siatkówki mogłoby odejść sporo fanów i nie wiadomo, czy by wrócili do niej, kiedy ta formuła by się już odpowiednio przyjęła, jeżeli w ogóle by się przyjęła.
dreamer pisze:Rzecz w tym, że na razie nikt nie wie, czy to ma szansę się sprawdzać tak, jak to wygląda w zalożeniach, bo nie ma podatnego gruntu do wprowadzania jakichkolwiek nowinek.
Dokładnie! I z tego właśnie powodu nie podchodzę do tej zasady tak optymistycznie jak Ty.
dreamer pisze:Negatywne nastawienie do nowinki tylko na podstawie dziś zobaczonego jednego meczu, czy nawet calego turnieju w Doha, ma mizerne - gliniane - podstawy. Przecież każdy bardzo dobrze wie, że zespoly pojechaly na ten turniej z marszu, a jedynie drużyny egzotyczne (arabskie ewentualnie azjatyckie) ćwiczyly zasady nieco solidniej. Jak na takiej podstawie można cokolwiek pewnego powiedzieć???
Tutaj oczywiście muszę się w pełni zgodzić. Skazanie "złotej formuły" na porażkę po turnieju w Doha nie jest zbyt mądre.
dreamer pisze:Wniosek: Nowinki zawsze rodzą się w bólach, ale jeżeli drzemie w nich jakiś pozytywny element, to trzeba dać im czas na ukazanie się w calej krasie.
Z tym nie do końca bym się zgodził. "Trzeba" to wg mnie zbyt "duże" słowo w tym przypadku. Trzeba pomyśleć nad daniem szansy pokazania się.
dreamer pisze:Jeżeli ja się nie mylę, to nie przepisy tworzy sie pod zawodników, ale zawodników szkoli pod przepisy gry obowiazujące w dyscyplinie którą chcą uprawiać. Może to dobrze, że udaje sie choćby takimi sposobami pokazać jakimi sprawnościowymi analfabetami są zawodnicy, których wszyscy zapewne uważamy za świetnych siatkarzy
Jak dla mnie wysoka specjalizacja zawodników w siatkówce nie jest czymś złym. Dzięki niej zawodnicy są dobrzy w tym, co mają robić i lepiej spełniają zadania, jakie mają spełniać. Oczywiście wszechstronność wszystkich zawodników również ma swoje ogromne plusy, ale nie oznacza to, że specjalizacja ich nie ma. Zawodnik wszechstronny nie będzie tak dobry w jakimś konkretnym elemencie jak zawodnik wyspecjalizowany. Nie oszukujmy się, że da się wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła wyćwiczyć tak, jak wyćwiczy jakiś konkretny element zawodnik skupiający się głównie nad nim. Dzięki temu możemy oglądać zawodników, którzy osiągają w tym, co robią, naprawdę najwyższy możliwy poziom. Nie podoba mi się to w 100%, bo czasami żal patrzeć na np. wystawiających środkowych, ale coś za coś. Jestem za większą wszechstronnością u zawodników niż obecnie, ale nie jestem za tym, aby zawodnicy byli od wszystkiego albo prawie wszystkiego. A nie byłbym mocno zdziwiony, jeżeli do tego doprowadziłaby złota formuła, choć ekspertem i znawcą nie jestem. Potrafię sobie wyobrazić sytuację, kiedy zrezygnowano by z libero i środkowych, a na boisku byłby rozgrywający i reszta, która miałaby umieć przyjmować, atakować z drugiej linii, z pierwszej linii i ze środka w jakimś ustawieniu, oczywiście nie zapominając o bloku. Nie chciałbym tego zobaczyć i jest to moje jak najbardziej subiektywne odczucie. Wolę specjalizacje i trochę wszechstronności niż wszechstronność i trochę specjalizacji.
dreamer pisze:Nie wiem, czy masz juz wlasne dzieci, czy nie. Może potrafisz sobie jednak wyobrazić co bedzie się dzialo, jak malemu dziecku zabierzesz jego ulubione, ale juz mocno sfatygowane wiaderko z piaskownicy, podrzucając zamiast niego inne - choćby ze szczerego zlota. Zanim maluch do nowego się przyzwyczai, to najpierw wyleje hektolitry lez, że zostal skrzywdzony.
Może być tak, że się przyzwyczai do nowego, ale zawsze będzie tęsknił za starym...
dreamer pisze:Zauważcie też, że nawet przy "zlotej formule", inaczej niż obecnie wyglądac będzie tylko gra pierwszej akcji. Dale wszystko odbywa sie na starych zasadach.
Ale na kontrach zbyt rzadko jest tak dobre przyjęcie, aby potem grać jak teraz w pierwszej akcji, czyli kombinacyjnie i bardzo szybko.
dreamer pisze:"Zlota formula" jest szansą na unormalnienie siatkówki, tzn. na odstawienie do lamusa tego wstydliwego paradoksu, że im lepszego chce się mieć w dzisiejszej siatkówce atakującego, a zwlaszcza środkowego, tym bardziej trzeba zrobić z niego inwalidę fizycznego i sprawnościowego, bo umieć ma tylko to, co na jego pozycji mu przynależy..
Nie przesadzaj z tym inwalidztwem. Ja przynajmniej takowego nie dostrzegam. Są może wyraźnie słabsi w innych elementach niż w tych wyspecjalizowanych, ale mówienie o inwalidztwie to przesada. Tak samo inwalidztwa nie dostrzegam u centrów w koszykówce. Trenują konkretne elementy gry, których się od nich wymaga, dzięki którym mają pomóc w największym możliwym stopniu drużynie.

Tyle na razie ode mnie i pozdrawiam Wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”