Karta klubowa

magic_volley
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2010, o 20:25
Płeć: M

Karta klubowa

Post autor: magic_volley »

Witam!

Mam pytanie. Jak długo jest ważna karta klubowa ? Tak się składa, że od paru lat jestem wychowankiem pewnego klubu w Warszawie.
Niestety nie odpowiada mi panująca tam atmosfera w drużynie oraz parę mniej istotnych spraw, dlatego też zdecydowałem się zmienić klub, ale...
No właśnie... nie jest to takie proste jak mogło mi się wydawać... Okazało się, że trener (a jednocześnie prezes klubu) nie chce wydać mi karty klubowej
mówiąc, że jestem ich wychowankiem i cytuje "jakim prawem?". Mówiąc krótko mam bardzo nieciekawą sytuację, gdyż za około 2 miesiące zaczyna się sezon ligowy, a ja nie mogę zmienić klubu i jestem "w potrzasku".
Czy mógłby mi ktoś poradzić co dalej z tą sprawą mam zrobić ? Może jest tutaj jakiś trener, albo osoba, która ma pojęcie o podobnych sprawach...
Proszę o pomoc!

Z góry dzięki!

Pozdrawiam!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Karta klubowa

Post autor: Arff »

najlepiej udaj się do WZPSu... oni Ci poradzą, co masz dalej z tym fantem zrobić... z tego co wiem, karta klubowa nie traci ważności i klub w którym grasz musi ją przekazać albo Tobie, albo nowemu klubowi... ale mogę się mylić... najlepiej idź do WSPSu i zapytaj... być może oni będą w stanie jakoś wpłynąć na Twój klub
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
gradu
Posty: 27
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:10
Płeć: M
Lokalizacja: Piła

Re: Karta klubowa

Post autor: gradu »

W moim przypadku było tak, że ja nie brałem karty ani mój nowy klub. Po prostu jestem na certyfikacie(na wypożyczeniu) i co sezon odnawiają oni ten certyfikat. Po juniorze mogę wrócić do klubu macierzystego i tam grać w seniorach.
cokolwiek
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009, o 12:59

Re: Karta klubowa

Post autor: cokolwiek »

O twoją kartę musi się zgłosić nowy klub do starego i prawdopodobnie usłyszą cenę za jaką będzie mógł ja wykupić
im miałeś większe osiągnięcia tym karta jest droższa (młodzik ok 3000 zl ) im wyższa kategoria tym drożej.
Istotne jest to czy miałeś podpisaną deklarację członkowską w klubie jeśli tak to "kiszka" trzeba płacić albo się dogadywać a jeśli nie to teoretycznie jesteś wolnym zawodnikiem.
możesz obniżyć swoją cenę ale musiałbyś nie grać przez min rok a później jesteś wart 50%,

Celowo napisałem teoretycznie bo życie płata figla i teoria nie idzie w parze z praktyką :D
natknąłem się na coś takiego kiedy chciałem przenieść swoje dziecko do innego klubu, nie podpisywaliśmy żadnych deklaracji i dokumentem była tylko karta zawodnika podpisana przez dziecko.
według OZPS i PZPS nie powinniśmy płacić ani złotówki bo prawnie dziecko nie należało do klubu i do niczego się obie strony nie zobowiązały ale w praktyce dziecko z 6 klasy podstawówki kosztowało 4 tys. (udało się za darmo)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”