Opinie na temat punktacji

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Opinie na temat punktacji

Post autor: kubaw1980 »

Witam!!!

Który z systemów punktowania z niżej przedstawionych uważacie za bardziej sprawiedliwy/właściwy:

1) Dotychczasowy (który może ulec zmianom w następnej edycji konkursu), którego bardzo bronią organizatorzy konkursu i uważają, że system przedstawiony w punkcie 2) jest "mniej odpowiedni"

2) System zakładający, że punkty zawodnika są dzielone przez liczbę setów w danym spotkaniu (ewentalnie zamiast tego, przyznawanie dodatkowych punktów, jeśli mecz miał mniej niż 5 setów; przykładowo, jeśli to tylko 3 sety to punkty zawodnika mnożymy np. przez 1,6; przy 4 setach przez 1,3). Taka punktacja miałaby na celu wyeliminować wpływ liczby rozegranych setów na liczbę punktów zawodnika (obecnie im więcej setów w spotkaniu, tym więcej punktów dla zawodnika).

Bardzo proszę o wasze głosy, opinie, który z dwóch wyżej przedstawionych systemów punktacji wydaje się być właściwszy -aby dać organizatorom konkursu trochę do przemyślenia tej sprawy.
Lookost
Posty: 52
Rejestracja: 18 paź 2009, o 20:02
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Lookost »

Numer 1, ewentualne drobne zmiany

Rozwiązanie drugie spłyca całą zabawę
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: nulon »

Numer 1
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: alexkiller »

kubaw1980 pisze:Witam!!!

Który z systemów punktowania z niżej przedstawionych uważacie za bardziej sprawiedliwy/właściwy:

1) Dotychczasowy (który może ulec zmianom w następnej edycji konkursu), którego bardzo bronią organizatorzy konkursu i uważają, że system przedstawiony w punkcie 2) jest "mniej odpowiedni"

2) System zakładający, że punkty zawodnika są dzielone przez liczbę setów w danym spotkaniu (ewentalnie zamiast tego, przyznawanie dodatkowych punktów, jeśli mecz miał mniej niż 5 setów; przykładowo, jeśli to tylko 3 sety to punkty zawodnika mnożymy np. przez 1,6; przy 4 setach przez 1,3). Taka punktacja miałaby na celu wyeliminować wpływ liczby rozegranych setów na liczbę punktów zawodnika (obecnie im więcej setów w spotkaniu, tym więcej punktów dla zawodnika).

Bardzo proszę o wasze głosy, opinie, który z dwóch wyżej przedstawionych systemów punktacji wydaje się być właściwszy -aby dać organizatorom konkursu trochę do przemyślenia tej sprawy.
Zdecydowanie wersja dotychczasowa, ewentualnie z drobnymi modyfikacjami np. odnośnie przyjęć przyjmujących, które jak ktoś słusznie zauważył nie są zależne od nich, bo nie oni wybierają na kogo się zagrywa...

ogólnie rzecz biorąc system liczenia punktów jak na pierwszą edycję/pionierską jest dobry i w gruncie rzeczy taki powinien zostać...zawsze w tego typu managerach powinno chodzić o to, żeby "kombinować" bardziej aniżeli wybranie pierwszych z brzegu kadrowiczów, którzy zapewnią wygraną i Ci teoretycznie słabsi zawodnicy też mogą dawać sporo punktów, nie zawsze, od czasu do czasu, ale mogą dawać...

wydaje mi się, że "kubaw1980" szerzysz malkontenctwo i próbujesz nim zarazić innych, ale podejrzewam, że zdecydowana większość będzie za pozostaniem przy obecnych zasadach (z drobnymi zmianami). Powiedz wprost, że Ci na razie idzie, źle zaplanowałeś drużyny, nie przemyślałeś do końca za co i w jakich sytuacjach dany zawodnik będzie mógł otrzymać dużą liczbę punktów?
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Nagor »

Żaden z nich. Koniecznie trzeba sposób punktacji rozgrywającego i libero zmienić. Środkowego uzależnić bardziej od bloków niż od ataków.
...
Marshall
Posty: 32
Rejestracja: 13 paź 2009, o 00:08
Płeć: M
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Marshall »

Numer 1
sovik
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 21:02
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: sovik »

warto by wziąć pod uwagę punkty zdobywane przez rezerwowych, jeśli grali, np. niech to będzie połowa punktów...
mlody30
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 10:05
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: mlody30 »

Zdecydowanie Nr 1. Opcja 2 będzie bardzo nudna...
Ja również wprowadziłbym modyfikacje dot. rozgrywającego (uzależnił od % skuteczności w ataku całego zespołu) i przyjmującego (bez konieczności 10 przyjęć, jeżeli np. rozegra min. 2 sety).
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: piotasg »

Opcja nr 1.
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: friuli »

Zdecydowanie uważam, że powinna punktować cała 14, którą każdy z graczy stworzył. Ja mam na rezerwie paru graczy, którzy regularnie grają w pierwszej szóstce kilku zespołów. Jaki ma sens punktowanie tylko graczy pierwszoszóstkowych. Przecież to nie moja wina, że ktoś ma na rezerwie 6-7 graczy, którzy w ogóle nie wchodzą za to w podstawowym składzie siatkarzy, na których wydali prawie całą kasę. To bez sensu.
Jeśli wszystko odbywa się na podstawie rzeczywistych wydarzeń na boisku to bądźmy konsekwentni i rezerwowi też niech punktują!
Ja proponuję coś takiego, do każdej kolejki można zgłosić np. 4 rezerwowych, których punkty na prawdziwym boisku będą uwzględniane do klasyfikacji. To nie tylko urozmaici rywalizację, ale i bardziej zbliży naszą zabawę do faktycznego stanu.
Na boisku przecież nigdy nie jest tak, że gra żelazna szóstka i nic więcej.
Warto rozważyć ten pomysł, może nie teraz w trakcie I rundy, ale np. od II byłoby to celowe.
Premiowałybo to mądrze budowane zespoły, wyrównane, a nie skład powiedzmy Redwitz, Wlazły, Winiarski, Możdżon, Pliński, Akhrem, Gacek. Bo taka drużyna w rezerwie ma zawodników wartych łącznie może z milion, którzy nie powąchają nawet parkietu. Bez sensu dla mnie.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Nagor »

Również jestem zdania, że punktować powinna cała 14, w tym rezerwowi połowicznie. Jak patrzę na niektóre rezerwy to miały by one same zera...
...
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: piotasg »

friuli pisze:Zdecydowanie uważam, że powinna punktować cała 14, którą każdy z graczy stworzył. Ja mam na rezerwie paru graczy, którzy regularnie grają w pierwszej szóstce kilku zespołów. Jaki ma sens punktowanie tylko graczy pierwszoszóstkowych. Przecież to nie moja wina, że ktoś ma na rezerwie 6-7 graczy, którzy w ogóle nie wchodzą za to w podstawowym składzie siatkarzy, na których wydali prawie całą kasę. To bez sensu.
Jeśli wszystko odbywa się na podstawie rzeczywistych wydarzeń na boisku to bądźmy konsekwentni i rezerwowi też niech punktują!
Ja proponuję coś takiego, do każdej kolejki można zgłosić np. 4 rezerwowych, których punkty na prawdziwym boisku będą uwzględniane do klasyfikacji. To nie tylko urozmaici rywalizację, ale i bardziej zbliży naszą zabawę do faktycznego stanu.
Na boisku przecież nigdy nie jest tak, że gra żelazna szóstka i nic więcej.
Warto rozważyć ten pomysł, może nie teraz w trakcie I rundy, ale np. od II byłoby to celowe.
Premiowałybo to mądrze budowane zespoły, wyrównane, a nie skład powiedzmy Redwitz, Wlazły, Winiarski, Możdżon, Pliński, Akhrem, Gacek. Bo taka drużyna w rezerwie ma zawodników wartych łącznie może z milion, którzy nie powąchają nawet parkietu. Bez sensu dla mnie.
Czasami i jedną 6 idzie wygrać ligę .
CI co mają mocne pierwsze 6 liczą na cykliczność zawodników i nie mają za mocno możliwości robienia zmian w składzie , każdy może obrać swoją taktykę . Nie dorabiajmy punktacji do obranej przez kogoś taktyki . Przy zgłaszaniu drużyn był regulamin i jego należy się trzymać . Czas pokaże która taktyka była lepsza . Należy się tylko cieszyć że Plusliga nie ma jednego faworyta i nie ma z góry ustalonych pozycji dla zespołów . Moim zdaniem jest trzech faworytów , trzy zespoły depczące im po po piętach , jeden zespół który jest ciut za słaby na walkę z pierwszą szóstką ligi i za mocny na walkę o utrzymanie i trzech kandydatów do spadku .
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Bigmac »

friuli pisze:Zdecydowanie uważam, że powinna punktować cała 14,
Jeśli wszystko odbywa się na podstawie rzeczywistych wydarzeń na boisku to bądźmy konsekwentni i rezerwowi też niech punktują!
Warto rozważyć ten pomysł, może nie teraz w trakcie I rundy, ale np. od II byłoby to celowe.
Premiowałybo to mądrze budowane zespoły, wyrównane, a nie skład powiedzmy Redwitz, Wlazły, Winiarski, Możdżon, Pliński, Akhrem, Gacek. Bo taka drużyna w rezerwie ma zawodników wartych łącznie może z milion, którzy nie powąchają nawet parkietu. Bez sensu dla mnie.
Prosze Cie, jesli nie podobalo Ci się w regulaminie, że punktuje tylko podstawowa siódemka to pytam sie po co brałeś udział w tej edycji gry :O
Jeśli wiedziałeś, że punktować będzie jedynie podstawowa siodemka, a na pewno wiedziałeś bo czytać umiesz, to po co budowałeś tak mądrze skład że masz dobrych 14 zawodnikow a tylko 7 Ci punkty zdobywa :O Nakupowales 14 podstawowych zawodnikow i teraz chcesz zasady zmieniać no zastanow sie moze czasem zanim cos zrobisz i zanim coś w emocjach zaproponujesz
Pretensje powinienes kierować do siebie, a zasady zmieniaj ale od przyszłej edycji..
Marshall
Posty: 32
Rejestracja: 13 paź 2009, o 00:08
Płeć: M
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Marshall »

Bigmac pisze:
friuli pisze:Zdecydowanie uważam, że powinna punktować cała 14,
Jeśli wszystko odbywa się na podstawie rzeczywistych wydarzeń na boisku to bądźmy konsekwentni i rezerwowi też niech punktują!
Warto rozważyć ten pomysł, może nie teraz w trakcie I rundy, ale np. od II byłoby to celowe.
Premiowałybo to mądrze budowane zespoły, wyrównane, a nie skład powiedzmy Redwitz, Wlazły, Winiarski, Możdżon, Pliński, Akhrem, Gacek. Bo taka drużyna w rezerwie ma zawodników wartych łącznie może z milion, którzy nie powąchają nawet parkietu. Bez sensu dla mnie.
Prosze Cie, jesli nie podobalo Ci się w regulaminie, że punktuje tylko podstawowa siódemka to pytam sie po co brałeś udział w tej edycji gry :O
Jeśli wiedziałeś, że punktować będzie jedynie podstawowa siodemka, a na pewno wiedziałeś bo czytać umiesz, to po co budowałeś tak mądrze skład że masz dobrych 14 zawodnikow a tylko 7 Ci punkty zdobywa :O Nakupowales 14 podstawowych zawodnikow i teraz chcesz zasady zmieniać no zastanow sie moze czasem zanim cos zrobisz i zanim coś w emocjach zaproponujesz
Pretensje powinienes kierować do siebie, a zasady zmieniaj ale od przyszłej edycji..


Po co te nerwy? Przecież on chciał tylko przedstawić swoje przemyślenia, a to czy beda od przyszlego sezonu to juz nie zalezy od niego...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Nagor »

Po co te nerwy? Przecież on chciał tylko przedstawić swoje przemyślenia, a to czy beda od przyszlego sezonu to juz nie zalezy od niego...
Spokojnie, tutaj każdego z innym niż szereg zdaniem spotyka taki los.
...
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Bigmac »

Marshall pisze: Po co te nerwy? Przecież on chciał tylko przedstawić swoje przemyślenia, a to czy beda od przyszlego sezonu to juz nie zalezy od niego...
friuli pisze: Warto rozważyć ten pomysł, może nie teraz w trakcie I rundy, ale np. od II byłoby to celowe.
heh no ja bym tego tylko przemyśleniami nie nazwał, natomiast jest to chęć zmiany zaakceptowanych przez wszystkich reguł gry, w trakcie gry, co było by skrajnym absurdem, którego nikt nie powinien nawet proponować ;/ ehhhhhhhhh
EDIT: pogrubienie w drugim cytacie dla Nagora bo nie widzi ze friuli nie pisal o przyszlej edycji ;/
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, o 21:57 przez Bigmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Nagor »

heh no ja bym tego tylko przemyśleniami nie nazwał, natomiast jest to chęć zmiany zaakceptowanych przez wszystkich reguł gry, w trakcie gry, co było by skrajnym absurdem, którego nikt nie powinien nawet proponować ;/ ehhhhhhhhh
Chyba wiadomo, że w trakcie gry niczego się nie zmieni, chodzi o przyszłe sezony.
...
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: friuli »

Bigmac pomyśl trochę zanim coś napiszesz. Ja nie mam żadnych pretensji do nikogo, jest regulamin, wszyscy go akceptujemy i nikt nie chce nic zmieniać w trakcie gry. Sądzę jednak, że od nowej edycji gry warto rozważyć wariant punktacji obejmujący całą 14 i tyle. Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich.
Nie bardzo rozumiem argumenty, że nakupowałem sobie podstawowych zawodników i narzekam. No i bardzo dobrze zrobiłem, bo dzięki temu w następnej kolejce zmieniam dwójkę przyjmujących na porównywalnych klasowo, bo widzę z układu spotkań, że mają szansę na wielkie zdobycze. Co to za frajda mieć Akhrema i Wikę na przyjęciu a w odwodzie dwóch niegrających ludzi. W razie kontuzji jednego z podstawowych albo transfer albo jesteś w lesie.
A poza tym sądzę, że budowany rozsądnie zespół czyli w miarę równa 14 daje wysokie miejsce.
Po dwóch kolejkach jestem w pierwszej 15, więc chyba nie kombinowałem tak źle. Przynajmniej na razie.
Właśnie równy skład w przekroju 18 kolejek daje pole do manewru i tylko o to mi chodziło.
Pozdrawiam
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: revis »

Ja bym proponował wprowadzić po prostu 'okna transferowe' co np. 6 kolejek i większe zdecydowanie większe straty punktów za transfery- wtedy brak rezerw w przypadku kontuzji spowodować mógłby zdecydowanie słabszy wynik drużyny opartej tylko na najdroższych siatkarzach :)
AZS szkoli inni biorą...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: Elgarten »

revis pisze:Ja bym proponował wprowadzić po prostu 'okna transferowe' co np. 6 kolejek i większe zdecydowanie większe straty punktów za transfery- wtedy brak rezerw w przypadku kontuzji spowodować mógłby zdecydowanie słabszy wynik drużyny opartej tylko na najdroższych siatkarzach :)
Popieram :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: nulon »

Punktowanie całej 14 to jest jakiś pomysł. Tylko trzeba to odpowiednio wyważyć.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: jaet »

A ja mam tylko jedną uwagę: punktacja oparta jest na statystykach PLS-u, a one są do d... :x i nikt w tej sprawie nie interweniuje, nawet kiedy przekłamania widać jak na dłoni (relacje telewizyjne).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: friuli »

No ale na czymś się trzeba oprzeć. Statystyki ligi są do kitu OK, a co zaproponujemy w zamian? Statystyki od zespołów? Nie wiem czy to dobry pomysł, ktoś by je musiał zatwierdzać chyba? Robi to liga lepiej lub gorzej, raczej ze wskazaniem na to drugie. W każdym razie jakieś kryterium punktowania musi być przyjęte, padło na statystyki ligi.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: d12343 »

po pierwsze, dotychczasowy system punktacji, choc idealny nie jest, nie powinien ulec tak drastycznym zmianom, jakie proponuje kubaw1980. to jest naturalne, ze im wiecej setow, tym wiecej punktow zdobywa zawodnik. wlasciwie, im dluzej trwa mecz, tym na wiekszym zmeczeniu graja i kazdy kolejny punkt jest tym bardziej cenny.
poza tym, czy zawodnik, ktory wszedlby na 2 krotkie zmiany w 2 setach mialby zaliczone 2 zagrane sety, tak jak i ten, ktory na boisku przebywal przez cale 2 sety?

nie oszukujmy sie, w takiej grze trzeba miec jakies jasne kryterium do naliczania punktow, a takim sa wlasnie statystyki PlusLigi. proponuje ogladajac mecze, po prostu delektowac sie gra, zamiast na kolanie naliczac punkty, a potem frustrowac sie, ze wyliczenia nie zgadzaja sie ze statystyka ;)

nie za bardzo popieram tez pomysl, aby punktowac cala czternastke. cala zabawa w tym, zeby wybierac sposrod calej druzyny ten sklad, ktory zagra, analizowac, kto na danej pozycji ma wieksze szanse zdobyc wiecej punktow, ale w razie czego, miec kogos w rezerwie na kolejne mecze.

modyfikacje punktacji, ktore osobiscie zaproponowalabym, to:
# kilka symbolicznych punktow dla zawodnikow wybranych MVP:)
# to, co juz ktos zauwazyl - zawodnik wychodzi w "szostce" (+3 pkt), ale gra mu nie idzie, wiec zostaje zdjety przez zmiennika, ktory ciagnie gre, ale w MSS jest o 3 pkt w plecy
no i przydalyby sie jakies bonusy za gre w obronie, tyle ze obrona nie istnieje w statystykach...
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: nulon »

+3 pkt za MVP było by dobre.
kapitan_zbik
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: kapitan_zbik »

d12343 pisze:po pierwsze, dotychczasowy system punktacji, choc idealny nie jest, nie powinien ulec tak drastycznym zmianom, jakie proponuje kubaw1980. to jest naturalne, ze im wiecej setow, tym wiecej punktow zdobywa zawodnik. wlasciwie, im dluzej trwa mecz, tym na wiekszym zmeczeniu graja i kazdy kolejny punkt jest tym bardziej cenny.
poza tym, czy zawodnik, ktory wszedlby na 2 krotkie zmiany w 2 setach mialby zaliczone 2 zagrane sety, tak jak i ten, ktory na boisku przebywal przez cale 2 sety?
nie oszukujmy sie, w takiej grze trzeba miec jakies jasne kryterium do naliczania punktow, a takim sa wlasnie statystyki PlusLigi. proponuje ogladajac mecze, po prostu delektowac sie gra, zamiast na kolanie naliczac punkty, a potem frustrowac sie, ze wyliczenia nie zgadzaja sie ze statystyka ;)

Dokładnie, nie ma co jeszcze bardziej komplikować sposobu liczenia.

d12343 pisze: nie za bardzo popieram tez pomysl, aby punktowac cala czternastke. cala zabawa w tym, zeby wybierac sposrod calej druzyny ten sklad, ktory zagra, analizowac, kto na danej pozycji ma wieksze szanse zdobyc wiecej punktow, ale w razie czego, miec kogos w rezerwie na kolejne mecze.
Też racja :) Chyba że rezerwowych wykorzystać, podobnie jak w managerach piłkarskich, gdy zawodnik z podstawowego składu nie zagra, wtedy automatycznie wskakuje na jego miejsce zawodnik z ławki. Przykład: trener Skry w meczu z Olsztynem czy Warszawą może oszczędzać takiego Kurka czy Antigę.

I jeszcze sprawa o której mówił friuli i inni odnośnie kupowania gwiazd. Popatrzcie, te zasady gry nie są wcale takie złe. To ze ktoś kupi szóstkę/siódemkę gwiazd, to jeszcze nic nie znaczy, bo na ławce będzie same miernoty. Mamy dopiero 3/18 kolejek za sobą. Taki klub z samymi gwiazdami teraz ostro punktuje, ale w meczach z dolną połówką tabeli to się wyrówna bo za szybkie 3-0 wiele punktów nie zdobędą :) Rezerwowi wtedy też nie wchodzą w rachubę bo na ławce są słabi zawodnicy. A jak manager zrobi jakiś transfer to ma -10 pkt w plecy. Czyli coś za coś :)
Z kolei ci którzy mają wyrównaną "14" mogą wykonywać rotacje w składach bez konieczności wykonywania transferów. Więc to się w pewnym stopniu równoważy.
Problem będzie (pisałem o tym kiedyś) dopiero wtedy gdy budżety wzrosną i prócz gwiazd w wyjściowym składzie managerów będzie stać na mocne rezerwy. Wtedy rzeczywiście zabawa trochę straci sens.

d12343 pisze: modyfikacje punktacji, ktore osobiscie zaproponowalabym, to:
# kilka symbolicznych punktow dla zawodnikow wybranych MVP:)
# to, co juz ktos zauwazyl - zawodnik wychodzi w "szostce" (+3 pkt), ale gra mu nie idzie, wiec zostaje zdjety przez zmiennika, ktory ciagnie gre, ale w MSS jest o 3 pkt w plecy
no i przydalyby sie jakies bonusy za gre w obronie, tyle ze obrona nie istnieje w statystykach...
# z tym wyborem MVP to wiesz jak jest, komisarz ma czasem inne zdanie niż kibice ;)
# w którym secie ma zejść ? a co jak wróci potem i zacznie grać dobrze?

Teraz głównym problemem są błędne statystyki z strony PLS-u. Nawet w gazetach o tym piszą. Sami oglądając mecze też wychwytujecie błędną punktację. A pomyślcie jak to dopiero jest z meczami których TV nie transmituje...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: d12343 »

kapitan_zbik pisze: # z tym wyborem MVP to wiesz jak jest, komisarz ma czasem inne zdanie niż kibice ;)
ale tu znowu chodzi tylko o wymiernosc - nagroda MVP istnieje w realu, a kto zmierzy, ktory zawodnik danego meczu najbardziej zaimponowal kibicom? zreszta, przewaznie bylby to - niezaleznie od wyniku - ulubieniec kibicow druzyny gospodarzy :]
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
luisoo
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: luisoo »

No i błędów na stronie Plusligi ciąg dalszy... Drzyzga we wczorajszym meczu w pierwszej akcji kiwa, potem coś mi sie kojarzy że jeszcze raz kiwnął (ale nie jestem pewien) a ma zaliczony tylko punkt z serwisu.... a z ataku żadnego... masakra jakaś...
Chcesz dorobić bez większego wysiłku 50 -100 zł miesięczni do pensji? Sprawdź sprawdzony i wypłacalny portal, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet, klikaniu w reklamy a nawet poprzez granie w gry. Gorąco polecam. https://www.neobux.com/?r=luisoo
kapitan_zbik
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: kapitan_zbik »

luisoo pisze:No i błędów na stronie Plusligi ciąg dalszy... Drzyzga we wczorajszym meczu w pierwszej akcji kiwa, potem coś mi sie kojarzy że jeszcze raz kiwnął (ale nie jestem pewien) a ma zaliczony tylko punkt z serwisu.... a z ataku żadnego... masakra jakaś...
Heh no i Drzyzdze dodali ten punkt z kiwki :)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Opinie na temat punktacji

Post autor: jaet »

Heh no i Drzyzdze dodali ten punkt z kiwki :)[/quote]
Szkoda, że Pryglowi nie dodali trzech bloków w poprzedniej kolejce... :x
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”