Liga Europejska 2008

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

Wojciech pisze:
Ted pisze: jeszcze sporo się w tej grupie może wydarzyć. .
Ja dalej się bede upierał, ze Grecy i Portugalczycy tymi katastrofalnymi występami raczej "wepchneli" Slowacje do połfinalu. A moze to Slowacja sie sama wepchnela, bo wraz z przyjsciem pana Zaniniego grają jak z nut.
Teraz turniej w Holandii i jesli dobrze licze Slowacji wystarczy wygrać 1 spotkanie do awansu, co przy takiej formie trudne do osiągnięcia nie jest.
Licząc na szybko Słowacy są już teoretycznie w półfinale. W najgorszym wypadku będą mieli 18 pkt przy stosunku setów 21:20. Holendrzy mają przed sobą dwa turnieje. No i Grecy... Oni maksymalnie również mogą mieć 18 pkt ale będą musieli ostro wziąć się do pracy. Ale po zabawie może być już za tydzień. Wystarczy, że Słowacy na dzień dobry pokonają Portugalczyków, bądź na dowiedzenia Brytyjczyków.

Ten weekend był bardzo zaskakujący. Najpierw niespodziankę sprawili Austriacy, nie wspomnę już o podopiecznych Harrego Brokinga.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: lucass90 »

A jakim zainteresowaniem cieszyły się mecze Wielkiej Brytanii ? Dużo ludzi przyszło na mecze Wyspiarzy ? I czy w tej reprezentacji grają sami Anglicy, czy jest to mieszanka zawodników ze wszystkich państw Królestwa? Jeśli tak, to respect :D Anglicy walczący u boku Szkotów i Irlandczyków, no no... :) Chociaż o ile się nie mylę to podobna sytuacja ma zawsze miejsce na Olimpiadzie jeśli chodzi właśnie o Wielką Brytanię, a mam na myśli piłkę nożną, czy lekkoatletykę.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

lucass90 pisze:A jakim zainteresowaniem cieszyły się mecze Wielkiej Brytanii ? Dużo ludzi przyszło na mecze Wyspiarzy ?
Portugalia - Wlk. Brytania 600 widzów
Słowacja - Grecja 100 widzów
Grecja - Portugalia 250 widzów
Wlk. Brytania - Słowacja 450 widzów
Portugalia - Słowacja 100 widzów
Wlk. Brytania - Grecja 300 widzów
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Mate »

Dziwne, że mecze Wielkiej Brytanii cieszyły się większym zainteresowaniem, niż Grecji. Anglicy muszą się chyba przyzwyczaić do tego sportu, bo będą oglądać siatkówkę u siebie na IO.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: lucass90 »

Dziwne też, że po wygranym, co tu dużo mówić, sensacyjnie meczu z Portugalią, na pojedynek ze Słowacją przyszło mniej osób... :| Team Harry'ego Brookinga musi zatrudnić sobie chyba paru PR'owcó... :P
AZS CZĘSTOCHOWA!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Wojciech »

Slowacja awansowała do połfinalu rozgrywek Ligi Europejskiej. Awans zapewniła dzisiejsza wygrana z Portugalią. Trzeba zaznaczyć, ze zwyciestwo nie przyszlo tak łatwo jak tydzien temu na angielskim turnieju, Portugalia prawie do końca meczu stawiała Slowakom opór, dopiero w ostatnich piłkach tiebreaka lepsi okazali się Slowacy wygrywając go 15:13.
W II meczu gospodarze, Holendrzy gładko pokonali ekipę W. Brytanii 3:0 (23,13,11).
W grupie B zwyciestwo Turcji nad Bialorusią 3:2, oraz Niemcami nad Austrią 3:0.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

No i widać, że Słowacy serio serio traktują Ligę Europejską. W sumie nie ma się co dziwić. Minimum na ten rok zrobili, teraz szykują się na finał w Turcji. Z tego co widziałem, w reprezentacji Słowacji będziemy mieli dwa polskie akcenty. W kadrze Zaniniego pewniakiem jest Masny, najlepszy rozgrywający zeszłego sezonu i na przyjęciu Martin Sopko. Zabrakło w dwunastce Michala Cervena, który miał zmienić Emanuela Kohuta. Ten ostatnio przebywał na testach we Włoszech, jednak w pore zjawił się na zgrupowaniu.

Nie znalazłem informacji odnośnie Pipy. Wydawałoby się, że to pewniak na libero. Czytałem zmianki, że trener niby dał mu odpocząć, tymczasem teraz zastanawiam się czy przegrał rywalizację z Luboszem Ochodnickim, czy też jakaś kontuzja. W składzie brakuje również Lukasa Divisa, ale tutaj o problemach zdrowotnych było wiadomo wcześniej.

Aktulalnie Słowacy trenują w Puchovie, z tego co doczytałem na dzień dobry brakowało Kohuta (jw. testy w Treviso) oraz Kmeta i Masnego, którym Zanini dał dłużej pobyć z rodzinami. Zobaczymy jak to będzie, moim zdaniem jak najbardziej w zasięgu Słowaków jest srebrny medal.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: antoninette »

halo?
'dlaczemu' podane jest, że mecz Holandii z Turcją jest o 19:10? i jeszcze scoringu nie ma? skoro mecz juz trwa w najlepsze?
una passione da vivere
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: evija »

Wyniki za stroną CEV:

SLOVAKIA - GERMANY 3:2 (27-25, 25-21, 13-25, 17-25, 19-17)

THE NETHERLANDS - TURKEY 3:1 (25-21, 25-19, 31-33, 25-16)

Szczerze mówiąc nie oglądałam, bo wybrałam żużel - Drużynowy Puchar Świata, ale wynik Słowaków z Niemcami sugeruje naprawdę ciekawe widowisko. Pierwsze dwa sety dla Słowacji, następnie dwa gładkie dla Niemców i gdy mogło się wydawać, że stara maskyma siatkarska się sprawdzi, to Słowacy przechylili szalę na swoją korzyść i jutro zagrają o złoty medal. Brawo!
Kibicuję Słowacji, bo tam Martin Sopko gra ;) szkoda, że nie ma Michala Cervena, ale wszystkiego mieć nie można...

A Holendrów się spodziewałam w finale i tak też się stało... Turcy ugrali jednego seta po zaciętej końcówce i jutro ( właściwie to już dziś ) grają o brąz, ale czy pokonają Niemców, to nie sądzę...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Mate »

Ja jedynie obejrzałem końcówkę 3 seta spotkania Holandia - Turcja. Holendrzy mogli to skończyć w 3 setach, lecz Turcy zachowali więcej krwi i to oni wygrali 3 seta, mimo to nie wygrali spotkania. Zdziwiła mnie wielka radość kibiców Tureckich to wygraniu 3 seta. Cieszyli się jakby zdobyli złoto na Olimpiadzie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: evija »

No i Słowacja wygrała! Hurra :)

Sopko MVP i najlepiej zagrywającym... jakże ważny prognostyk przed startem I ligi

a Turcy mi zagrali na nosie i Niemców ograli, ale cóż ten typ nie wszedł ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Mate »

No to Sopko jest kolejnym graczem, który gra inaczej w reprezentacji i w klubie. Dzisiaj zaprezentował się naprawdę dobrze, tylko oby przeniósł to do Polski. Jeszcze warto dodać byłego gracza KK, czyli Kmeta. Dobry mecz, a do tego nagroda dla najlepszego blokującego.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

Kmet ma bardzo udany sezon reprezentacyjny, nie tylko w turnieju finałowym zagrał doskonale, także w turniejach eliminacyjnych prezentował wyborną formę, a przez samego Zaniniego był niesamowicie chwalony. Z resztą, nie jest tajemnicą, że trener polecił Kmeta we Włoszech, w Serie A2.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Wojciech »

Wielkie gratulacje dla Slowacji. Teraz juz z cala pewoscią powinna sie odbyc ogolnonarodowa zbiorka Slowackich Koron na wybudowanie pomnika dla pana Zaniniego. Wloch w przeciągu kilku miesięcy stworzył zespoł, ktory zdołał awansowac do ME oraz wygrać LE. Jestem pelen podziwu!
Co do samych rozgrywek LE... Moimi typami na zwyciescow byli Niemcy, Holendrzy oraz Grecy. Wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze nasi zachodni sąsiedzi wyślą na "europejke" III skład z II trenerem. Holandia w sumie też bez Horstinka, Freriksa jednak dali radę dojść do finalu. Za kompromitację mozna uznac wyniki Grecji oraz Portugalii, dla ktorych finały LE były jedyną ważniejszą imprezą ostatnich miesięcy.
Troche powalczyli też tegoroczni outsiderzy LE czyli Brytyjczycy. Jednak u nich istnieje podstawowa roznica, oni ewentualny wynik mają osiągnąć dopiero w 2012 roku.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

Sezon wybitnie udany, 110% normy wykonane. Teraz przed Zaninim kolejne wyzwanie, wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw Świata. Czyli cel, po który zatrudnili go na Słowacji.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: przemek16 »

Moim zdaniem zamiast dzikiej karty w lidze swiatowej udział w final four w LŚ powinna dostać druzyna która wygra LE w tym przypadku Słowacja
Ostatnio zmieniony 8 sie 2008, o 11:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Słownik - 20 zł, szacunek innych uczestników Forum - bezcenny
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: niepoinformowany »

Moim zdaniem zamiast dzikiej karty w lidze swiatowej udział w final four w LŚ powinna dostać drózyna która wygra LE w tym przypadku Słowacja
Ha, ha ha. Nie ma to jak grać i to i to. To może lepiej złączyć LŚ i LE od razu? ;)

PS. Weź pisz na Mozilli bo nie da się ciebie czytać.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Guilder »

Już widzę bulwersację związków innych kontynentów gdyby taka decyzja zapadła. Jeśli już to nie od razu do Final Six, tylko ewentualnie do fazy grupowej. Ale i tak w LŚ względy sportowe są na ostatnim miejscu, więc o czym my dyskutujemy...
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: przemek16 »

A moze japonia która dostała dziką kartę jest lepsza niz Słowacja ???? 8-)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: niepoinformowany »

A może pomyśl, że nie chodzi o względy sportowe?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Arff »

oj... polemizowałbym... myślę że Japonia ma przynajmniej porównywalny zespół do Słowacji... tacy zawodnicy jak Koshikawa, Yamamoto czy Tsumagari spokojnie mogliby robić karierę we Włoszech, a nie w polskiej 1 lidze jak Sopko... ale myślę ze wynik meczu obu tych ekip byłby nadzwyczaj ciekawy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: przemek16 »

wiem ze Japonia ma więcej kasy ale wynik ze słowacja byłby ciekawy
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Ted »

W pewien sposób odpowiedź na pytanie gdzie znajdują się obie reprezentacje daje ranking opublikowany ostatnio przez FIVB. Niewątpliwie Słowacy pod wodzą Zaniniego zrobili ogromny postęp w przeciągu dwóch miesięcy !!! Przypominam, że ich celem na ten sezon było zakwalifikowanie się do ME 2009 oraz obrona brązowego medalu. Jak wszyscy wiedzą udało się ten plan wykonać ponadnormatywnie ale już Liga Światowa... Myślę, że to za dużo. Światówka jest imprezą bardzo komercyjną - wiadomo sponsorzy, zainteresowanie, w końcu widownia, a na Słowacji jest hokej, kajakarstwo górskie, piłka nożna i daleko daleko siatkówka.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: przemek16 »

Wiem ze słowacka siatkówka nie ma kasy ale grają na takie warunki calkiem całkiem. Szkoda tylko ze nie mają pieniedzy bo gdyby je mieli to pewnie zagrali by w Lidze swiatowej. Dla nich zwycięzstwo w tegorocznech LE było wielkim sukcesem. Zyczę im dalszych sukcesów
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: hugo »

Teraz pewnie będziecie się śmiać, jednak chciałby zwrócić uwagę na reprezentację, która już niedługo będzię podrafiła grać na wysokim poziomie.Tą reprezentacją jest Wielka Brytania.Zwariowałem?Nie!Dziś pokazali się z bdb strony w ataku i bloku.Nad obroną muszą jeszcze popracować, jednak ta drużyna z pewnością ma charakter.Dwaj wyróżniający się zawodnicy to Benjamin Pipes i Andrew Pink.Założe się z każdym, że na IO wyjdą z grupy do 1/4.
\
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: Elgarten »

Z tym zakładem, to bym był na Twoim miejscu ostrożny ;) Ale dlaczego piszesz to w dziale LE 08, a nie LE 09 ???
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Europejska 2008

Post autor: hugo »

za dużo wypiłem:D

Proszę o przeniesienie:D
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”