Liga Europejska Mężczyzn 2014

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: SerCos »

Rumunia jest druga, bo ma więcej wygranych meczów.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: adamow »

A nie liczy się stosunek setów? Bo na SS jesteśmy na drugim miejscu.
http://wyniki.siatka.org/liga-europejsk ... na/grupa-a
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: SerCos »

Strona 12

https://cevadmin.cev.lu/Administration/ ... px?id=4925
In case of equality in the number of points gained by two or more teams, teams will be classified in descending order by the number of matches won.
If the tie persists, teams will be classified in descending order by the set quotient (which is calculated by the division of the number of all sets won by the number of all sets lost).
If the tie persists, teams will be classified in descending order by the points quotient (which is calculated by the division of all set points scored by the total of set points lost during all sets).
If the tie continues, the teams are split according to the result(s) of the match(es) between the concerned teams.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: adamow »

No to odbiły się nam czkawką przegrane w tie-breakach z Rumunami, Czarnogórą i Azerami. Jeden punkcik wystarczyło uratować... :<
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Wyczyny Kowala z naszą kadrą B nie zasługują aby absorbować czas na na jakieś większe dyskusje. Mam nadzieję, że każde kolejne 'popisy' Andrzeja będą sukcesywnie oddalać go od bycia numerem jeden w kolejce do objęcia schedy po Antidze.
[edit]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

Trenerzy słabi, przeszkadzają zawodnikom być lepszymi od innych. Lozano, Castelani, Anastasi, Antiga, Blain czy Kowal. A może to nie wina trenerów lecz to słabi zawodnicy są przyczyną tego?
Ostatnio zmieniony 6 lip 2014, o 21:05 przez Abdullo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Lozano, Castelani, Anastasi, Antiga, Blain czy Kowal. A może to nie wina trenerów lecz to ze zawodnicy słabi jest przyczyną tego?
Jeśli to jest odpowiedź na mój post to wskaż mi proszę gdzie nazwałem Lozano, Castellaniego czy Anastasiego słabymi trenerami? Stawianie ich w jednym rzędzie z Kowalem jest dla nich uwłaczające bo każdy z tych znakomitych szkoleniowców, których pracę z naszą reprezentacją mieliśmy zaszczyt podziwiać "ozłocił" swoją drogę sukcesami i pomógł drużynie wznieść się na wyższy poziom.
[edit]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

I skończyli wyrzuceni przez działaczy. Ani jeden z poprzedników Antigi sam nie zrezygnował. Zostali wywaleni.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: krzysiu »

A może po prostu od dawna mamy problemy w wyszkoleniu zawodników i każdy następny trener będzie męczył się z tym? Choć akurat pan Andrzej wg.mnie nie bardzo pasuje do rozwoju młodych Polskich zawodników.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

I skończyli wyrzuceni przez działaczy. Ani jeden z poprzedników Antigi sam nie zrezygnował. Zostali wywaleni.
Ale żaden z nich nie zostawił polskiej siatkówki pełzającej na kolanach w agonii jak peroruje tu jeden marzyciel. A jeśli chodzi o system szkolenia i impotencje w podstawowych elementach siatkarskich naszego narybku to się zgadzam - jest do dupy.
[edit]
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

Bardziej niż warsztat Kowala, to nie odpowiada mi jego selekcja. Po pierwsze to ograniczył tą kadrę do wąskiej grupy zawodników, których celem według trenera jest przygotowanie się do MŚ U-23. Przygotować to się mogą przed tą imprezą, a teraz również są inni zawodnicy, którzy w tej kadrze mogli by się znaleźć i mogli by zwyczajnie szlifować swoje umiejętności, a niekoniecznie spełniają kryteria wiekowe trenera, później przykłady. Poza tym na przyjęciu nie było praktycznie żadnej rotacji, tylko jedna trójka, czasem czwórka przyjmujących, na cały turniej LE. Czemu Bednorz nie dostał szansy? Czemu Kowal nie chciał pracować z Ferensem? Który miał chyba wolne wakacje, a mógł wykorzystać czas na choćby poprawianie przyjęcia i innych elementów. W dodatku są inni którzy nie znaleźi się w szerokim składzie, a na pewno mają większy talent czy potencjał od Kaczmarka, Stolca czy Filipa jak Łapszyński, Buchowski, Waliński, i na rozegraniu Janusz. Buchowski i Waliński to aktualnie jedni z niewielu młodych przyjmujących z bardzo dobrym przyjęciem zagrywki.

No i przy okazji, skoro to już koniec LE w tym roku to czas na podsumowania. Powiem tak, było dobrze. Niektórzy zawodnicy mnie zaskoczyli, niektórzy potwierdzili swoje predyspozycje, inni jeszcze mają trochę do pracy.

Zacznę od tych co zaskoczyli, Kędzierski, Bieniek, Dryja. Może się nie zgodzicie ale według mnie Kędzierski to całkiem dobry rozgrywający, jak ma przyjęcie to gra dużo środkiem i dosyć szybko na skrzydła. W naszej ekipie były duże problemy z przyjęciem, więc często gęsto gra musiała być ograniczana do atakującego ale ogólnie to wypadł dobrze, plus dobrze zagrywa. Dryja musi popracować nad blokiem ale atak jest super, a zagrywkę ma ciekawą i do tego chyba nawet trochę poprawił ją względem sezonu ligowego, jej regularność. Bieniek to dla mnie akurat nowość, ale okazało się że atak ma w porządku, a często bywał najlepiej serwującym zawodnikiem w naszej drużynie.

Następnie to zawodnicy, którzy potwierdzili swoją wartość. Przede wszystkim Bołądź, parę kapitalnych meczów. Kaczyński również nieźle grał w lidze i teraz kontynuował swoją dobrą grę. Wachnik, tutaj mam mieszane uczucia, tak jak ktoś napisał jest to przereklamowany zawodnik, solidny ale spodziewałbym się większego udziału w ataku, szczególnie pod tym względem że dość słabo przyjmuje.

No i ogólna ocena. Zaskoczyła mnie jakość serwisu tej drużyny, floty są ostre i krzywdzące, serwis z wyskoku regularny i mocny. Podoba mi się to. Ale powraca problem rocznika 94', przyjmujący są słabymi przyjmującymi. Nad tym muszą szczególnie pracować. Dodatkowo niektóre decyzje personalne są mi nie w smak, nie wiem czemu Muzaj dostał tak mało szans gry. Było dobrze ale mogło być lepiej.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Defit »

Matius pisze: Czemu Kowal nie chciał pracować z Ferensem? Który miał chyba wolne wakacje, a mógł wykorzystać czas na choćby poprawianie przyjęcia i innych elementów.
Ferens bujał się z pierwszym zespołem po kwadratach w Brazylii czy Włoszech :P
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Jolly »

Z całym szacuneczkiem ale jeśli trener musi z takimi zawodnikami dopiero na zgrupowaniu realizować "pracę u podstaw" to o czym my mówimy.

Niektórzy nie znają jeszcze podstawowych założeń taktycznych, schematów. Co oni robią w klubach? Niektórzy trenerzy powinni się zastanowić nad tym czy nadają się do szkolenia młodzieży.

Gratuluje Kowalowi cierpliwości...
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

I znów można napisać. System szkolenia w większości jest do d.... Jakkolwiek będziemy rozmawiać, dojdziemy do takiego samego wniosku.
To jest przyczyną źródłowa tego stanu w jakim jesteśmy.
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Ale kadre jest z czego zlozyc, jesli dolozyc przyjmujacych i rozgrywajacych z obecnego juniora.
Nawet bez tego -wystarczylo nie brac zawodnika, ktory nigdy nie wszedl na boisko a wziac Lape badz Buchowskiego.
I Janusza.
Bienka ogladam od paru lat. W SMSie dyskutowalo sie duzo o innych pozycjach a Bieniek swoje pokazywl , to przeszlo o dziwo niezauwazone. Moze i dobrze. Ale bylo widac, ze ma zagrywke, blok i atak. Nie byl widowiskowy ale zawsze rowny i solidny. Ucieszylam sie, ze wszedl do PlusLigi i uwazam, ze mogl dostac troche wiecej gry.
A na srodku tez jest z czego wybierac. Jest Mordyl i Macyra.
Ida bardzo fajne roczniki i z czescia obecnej grupy stworza kompletny sklad.
Poprawic troche przyjecie, szczegolnie Szalpuka i Sliwki i mozna walczyc z ekipami znacznie mocniejszymi od Azerbejdzanu.
Jak na moje oko to ten zespol polozyla selekcja.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: krzysiu »

Zastanówmy się w ogóle czy w młodszych rocznikach czy nawet tych obecnych są jacyś zawodnicy typu Winiara z najlepszych lat - czyli świetne przyjęcie i bardzo dobry atak , wiadomo ,żeby tylko odnieść to do ich wieku. Nie sądzę,że tacy są - teraz większość zawodników to tylko atak i nic więcej. Potem może nam być ciężko bez typowego defensywnego przyjmującego.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Kamil92 »

krzysiu pisze:Zastanówmy się w ogóle czy w młodszych rocznikach czy nawet tych obecnych są jacyś zawodnicy typu Winiara z najlepszych lat - czyli świetne przyjęcie i bardzo dobry atak , wiadomo ,żeby tylko odnieść to do ich wieku. Nie sądzę,że tacy są - teraz większość zawodników to tylko atak i nic więcej. Potem może nam być ciężko bez typowego defensywnego przyjmującego.
A czy Winiar w wieku Szalpuka czy Śliwko przyjmował lepiej od nich? Oni są bardzo młodzi a przyjęcie zazwyczaj u takich zawodników przychodzi trochę później. Z resztą Szalpuk już teraz przyjmuje przyzwoicie, ja w nim widzę ogromny potencjał.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Jolly »

kanimo pisze:Ale kadre jest z czego zlozyc, jesli dolozyc przyjmujacych i rozgrywajacych z obecnego juniora.
Nawet bez tego -wystarczylo nie brac zawodnika, ktory nigdy nie wszedl na boisko a wziac Lape badz Buchowskiego.
I Janusza.
Bienka ogladam od paru lat. W SMSie dyskutowalo sie duzo o innych pozycjach a Bieniek swoje pokazywl , to przeszlo o dziwo niezauwazone. Moze i dobrze. Ale bylo widac, ze ma zagrywke, blok i atak. Nie byl widowiskowy ale zawsze rowny i solidny. Ucieszylam sie, ze wszedl do PlusLigi i uwazam, ze mogl dostac troche wiecej gry.
A na srodku tez jest z czego wybierac. Jest Mordyl i Macyra.
Ida bardzo fajne roczniki i z czescia obecnej grupy stworza kompletny sklad.
Poprawic troche przyjecie, szczegolnie Szalpuka i Sliwki i mozna walczyc z ekipami znacznie mocniejszymi od Azerbejdzanu.
Jak na moje oko to ten zespol polozyla selekcja.
Czy jesteś świadom tego, że juniorów Kowal nie mógł powołać bo przygotowują się z kadrą do ME?
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

I ja sie niescisle wyrazilam i Ty czytasz bez zrozumienia. Warto czytac w kontekscie poprzednich wypowiedzi uczestnika.

Tak jestem swiadoma jakie plany maja juniorzy i mniej wiecej kadeci.
Janusz juz juniorem nie jest. Lapszynski raczej tez nie. Buchowski to junior?. Jest tez Bednorz-od Stolca raczej gorszy nie jest-zagrywka lepsza, przyjecie podobnie tzn kiepsko, atak powiedzialabym ciut lepszy. I jednak lepszy od "tajnej broni" z drugiej ligi.

O zlozenie zespolu i wprowadzeniu Szalpuka, Sliwki, Mordyla, Macyry Bienkowskiego i innych juniorow pisalam w kontekscie przyszlego roku bo wtedy bedzie U23.
Zreszta ani Macyra ani Popiwczak do repry juniorskiej sie nie zalapia. Halaba raczej tylko na papierze i nie na optymalnej pozycji podobnie jak Lipinski-ci dwaj jesli mieli jakies wejscia, to bardzo nieliczne.
A JN juz sie wypowiedzial, ze to sklad byl tylko dla PZPSu bo jest malo czasu i trzeba gras SMSem :] :] :] . Resoviacy zrozumieli jak to funkcjonuje i pozyczaja Maslowskiego do Spaly :D . Szalpuk wchodzi na na urywki setow, podciaga wynik i schodzi by mogl grac przecietny Szymura. Moze i dobrze, nagra sie u Kuby, bedzie gotowy na U23 i nie sforsowany.

Po prostu jest z czego zlozyc zespol na U23.
Bardzo obiecujacy atakujacy w starszych rocznikach i swietnie rokujacy przyjmujacy w mlodszych plus srodek, sypa i libero z obu grup.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, o 15:06 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Przeciętny Szymura? Ten który ma ostatnich MPJ wręcz zdeklasował pozostałych przyjmujących?
[edit]
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Dla mnie w porownaniu z Szalpukiem to Szymura jest przecietny. Jest wzglednie zrownowazony i bardzo ograny. Bez rewelacji.
O ile mnie pamiec nie myli Szalpuk mial kontuzje (staw skokowy) , jego zespol z 2 kontuzjowanymi podstawowymi zawodnikami odpadl. Wiec w jaki sposob Szymura zdeklasowal Szalpuka?
A propos-co sadzisz o wystepie Kuby Kochanowskiego w ostatnich MPK, Ty ktory mowiles, ze temat Jakuba jako przyjmujacego nie istnieje?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Czy w porównaniu z Andersonem Kurek jest przeciętny? Szalpuk jest świetny a Szymura bardzo dobry i tyle - oczywiście jest słabszy od Artura, który pewnie powinien zająć jego miejsce w szóstce ale mimo wszystko to wciąż bardzo dobry siatkarz i nie umniejszajmy mu pisząc, że jest przeciętny.
[edit]
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Znaczy wstawilbys Szymure do 12ki na U23 obecnie, zanim zagra pare meczy na poziomie seniorskim?
Sadzisz , ze powinien wygrac nie tylko ze Sliwka ale i z Wachnikiem, Bednorzem, Lapszynskim czy Buchowskim?
Bo ja pisze w kontekscie uzytecznosci zawodnikow do zespolu na przyszloroczne U 23. I nawet co do Sliwki jest lekki znak zapytania. On jeszcze nie zagral zadnego meczu na tym poziomie.

A odnosnie gry w juniorach sie zgadzamy- Szalpuk powinien byc w 6 bo jest lepszy. Sorry ale manewry JN na eliminacjach byly smieszno tragiczne.
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

Ktoś z bardzo dobrym lub przynajmniej dobrym przyjęciem jest niezbędny tej kadrze i przede wszystkim musi w niej trenować ponieważ to inwestycja w przyszłość. Po co ta kadra jak się później w seniorach okaże, że nie mamy przyjmujących z dobrym przyjęciem bo zapomniano trenować takich. Dlatego mimo wszystko ktoś z grona Szymura, Buchowski, Waliński powinien się znaleźć w kadrze na przyszłoroczną LE. Nawet jak dwaj ostatni nie zagrają w MŚ U23 to w LE powinni grać lub przynajmniej trenować z zespołem.
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Zgoda co do Walinskiego ale czy nie jest starszy?
Szymura nie ma bardzo dobrego przyjecia. Ma akceptowalne. W statystykach MPL jest na 25 miejscu. Przed nim sa min Halaba (ustawiony przez JN na ataku),Lesiuk Bucko, Wiese i nawet Lukasik.
Tutaj
http://stats.mlodaliga.pl/Statistics.aspx?ID=1014
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, o 15:10 przez kanimo, łącznie zmieniany 3 razy.
Matius

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Matius »

Co do Szymury to nie wiem jakie ma przyjęcie, mój błąd bo po prostu kiedyś słyszałem, że gra w miejsce Szalpuka z powodu dobrego przyjęcia.

No Waliński już jest trochę starszy i nie załapie się na MŚ U23, ale w każdym razie według mnie na LE powinno się tworzyć kadrę, która przygotowuje tych utalentowanych młodych do gry w seniorach lub nawet kadrze A. Aktualnie w tej kadrze nie ma żadnych przyjmujących z dobrym przyjęciem. Nie wiem jakie tam są proporcje ale chyba w szerokiej kadrze powinna być około połowa przyjmujących, którzy są lepsi w przyjęciu. Na samych atakujących nic się nie zdziała, co dobitnie pokazał ten turniej, gdzie przegrane to głównie wynik słabego przyjęcia. Póki nie mamy, i pewnie długo nie będziemy mieli uniwersalnych przyjmujących, to w selekcji muszą być brani pod uwagę przyjmujący i bardziej ofensywni i bardziej defensywni.
kanimo

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: kanimo »

Co do braku perspektyw na wszechstronnych przyjmujacych to sie nie zgodze.
Halaba ze swietnym serwisem i bardzo dobrym atakiem oraz niezlym przyjeciem moglby w rekach dobrego trenera byc takim.
Nie jest za pozno na przestawienie Kochanowskiego. Sliwka i Szalpuk powinni duzo popracowac nad swoim przyjeciem. I jest paru innych.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Abdullo »

Młodzi weszli szeroką ławą do PlusLigi i większość jest w składach zespołów elity. Niech pokażą co umią na tla zawodowców a nie bycie wybitnymi wśród leszczy. W pierwszej kolejności powinni grać Ci co będą grać w klubie. Teraz przyjdzie czas na sprawdzian ich umiejętności i Kowal im w tym nie będzie przeszkadzał.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: Basil »

Sorry, że dopiero teraz ale coś mnie zatrzymało, a więc:
Znaczy wstawilbys Szymure do 12ki na U23 obecnie, zanim zagra pare meczy na poziomie seniorskim?
Sadzisz , ze powinien wygrac nie tylko ze Sliwka ale i z Wachnikiem, Bednorzem, Lapszynskim czy Buchowskim?
Bo ja pisze w kontekscie uzytecznosci zawodnikow do zespolu na przyszloroczne U 23. I nawet co do Sliwki jest lekki znak zapytania. On jeszcze nie zagral zadnego meczu na tym poziomie.
Wydaję mi się, że rozmawiamy teraz o zupełnie innych problemach bo ja zaprotestowałem przeciwko nazywaniu Szymury "przeciętnym" a ty wyskakujesz z pytaniem o 12stkę na MŚU23. Oczywiście, że na dzień dzisiejszy niepodważalną pozycję w pierwszej szóstce reprezentacji juniorów powinni mieć Śliwka z Szalpukiem. Ten pierwszy ma za sobą znakomity sezon w Młodej Lidze, w której wykręcał imponujące statystyki (jednak jako kamyczek do ogródka wrzucę, że był kompletnie niewidoczny podczas MPJ a "klasa" przeciwników w ML o ile w ogóle możemy o ją tymi słowami nazywać jest delikatnie mówiąc mocno dyskusyjna) a Szalpuk - wiadomo.

Wachnik, Bednorz, Łapszyński i Buchowski to dla mnie siatkarze jeśli już nie słabi to po prostu przeciętni i myślę, że ewentualna wygrana z nimi w rywalizacji o miejsce w kadrze do MŚU23 wielkiej chwały Śliwce i Szalpukowi nie przyniesie a tym bardziej umniejszanie Szymurze. Tak jak pisałem wiadomo, że na dziś Anderson to chyba najlepszy przyjmujący na świecie a Kurek w porównaniu z nim wypada dużo gorzej co przecież nie oznacza, że Bartek jest "przeciętnym" siatkarzem bo jest bardzo dobrym.

Na Szymurę zwróciłbym uwagę jeszcze z powodu perspektywy gry w przyszłym sezonie w Pluslidze a te ma dużo większe od Śliwki, który najprawdopodobniej większość meczów obejrzy z ławki rezerwowych a zamiast niego przez polityczną poprawność będzie grał namaszczony na bohatera powracającego po latach Radomski.

A propos Halaby - nie jest ustawiony przez Jacka Nawrockiego na ataku. Jest tylko w ten sposób wpisany do składu reprezentacji a podczas zgrupowania kadry juniorów gra na przyjęciu. Na MEJ będzie pełnił rolę strażaka podobnie jak kiedyś Bartosz Bednorz a więc w zależności od sytuacji na boisku wspomoże kolegów raz na przyjęciu raz na ataku.
[edit]
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Liga Europejska Mężczyzn 2014

Post autor: adamr »

A to juz wiadomo Kto jedzie na MEJ ? ze piszesz jaka role bedzie mial Halaba? I ew kosztem Kogo? Bucki, Szalpuka ? bo chyba Spalowicze maja miejsca zaklepane z gory :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”