Sezon2019/2020

Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Joker poważnie myśli o zwycięstwie w lidze, do zespołu wraca Gabi Borawska, zwiększa się więc siła skrzydeł
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

Gabi w pierwszym meczu w "nowych starych" barwach zmieniła Weronikę Fojucik, atakowała 12 razy, skończyła 8 ataków. W przyjęciu raz została złapana, bardzo pozytywny debiut.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Czy odbyło się już posiedzenie zarządu w kwestii spadku z I ligi ? Do końca 5 kolejek a zespoły zainteresowane chyba nadal nie mają pewności co dalej ?
Pieczar
Posty: 69
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Pieczar »

Gdzieś było napisane, że ma być 10.02 to posiedzenie. W którymś artykule na strefie.
Pozdrawiam
Pieczar
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Czyli nikt nie spada z ligi. Kiedyś to był absurd w 2 lidze, teraz łapiemy ten poziom w 1. Z jednej strony oczywiście dobrze że nie zmienia się regulamin pod koniec sezonu, ale z drugiej KSZO aż się prosi o spadek i nie wyobrażam sobie żeby grali w 1 lidze w następnym sezonie. Poza tym 14 zespołów w następnym sezonie to też będzie patologia. Może Płomień Sosnowiec będzie się dobijał do 1 ligi, choć pytanie czy ich stać. A kto poza tym może być gotowy na 1 ligę? Nowy Dwór? AZS Warszawa ? Ostatnio słabo im to wyszło. I koniec chętnych
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Artek1967 »

Szkoda gadać, nalezy sie cieszyć że nie zamkneli 1 ligi :D

a poważnie to spokojnie można na dzień dzisiejszy okroić lige do 12 zespołów
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

12 to i tak dużo patrząc na aktualny poziom ligi, takie zespoły jak Krosno, czy w tym sezonie Tarnów, to poziom drugiej ligi sprzed kilku lat, a wydaje mi się że mogły by przegrać teraz z Sosnowcem, AZS-em Warszawa czy Nowym Dworem
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Trzy kolejki do końca sezonu zasadniczego i praktycznie już nie ma znaków zapytania.
Znamy ósemkę która zagra w playoffach, ewentualnie mogą być jeszcze na poszczególnych pozycjach zmiany.
Krosno, Tarnów i Ostrowiec za chwilę skończą sezon.
Zaczynamy więc żyć tym kto lepiej przygotuje się do play-offów.
A tymczasem 24 kolejka.
Swój mecz zagrał już Energetyk że Szczyrkiem. Stracił z uczennicami punkt.
Opole gra z Solną. W Wieliczce Uni nie miało nic do powiedzenia, ale teraz Solna gra słabo. Trener Litwin może mieć znów problem z formą na play-offy. Opole powinno wygrać ten mecz
Tarnów - Gliwice - może być wyrównany pojedynek, ale stawiam na AZS
Świecie - Krosno - wiadomo
Ostrowiec - Mielec - wygrana Mielca
Czewa - Jarosław - może być ciekawie, stawiam na gości
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Choć różnice nie są duże, to patrząc w terminarz wydaje mi się, że tabela po ostatniej kolejce będzie wyglądać tak jak teraz. Opole już nie odda drugiego miejsca, Pajda nie wyprzedzi Częstochowy, bo ta gra jeszcze z KSZO. Jedyna rotacja jest chyba możliwa na miejscu 3-4, ale żeby Częstochowa mogła wyprzedzić Poznań, to ten musiałby stracić w dwóch kolejkach trzy punkty(gra z Wieliczką i Gliwicami, więc to mało możliwe). Tak więc prawdopodobnie
Joker-Gliwice
Opole-Mielec
Poznań-Wieliczka
Częstochowa-Jarosław
Trójka półfinalistów raczej pewna, tak jak można było założyć już przed sezonem, ciekawa będzie para 4-5, bo Częstochowa w drugiej rundzie jest w kapitalnej formie.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Pewniak jest jeden - Joker
Opole, Poznań i Wieliczka miały spadek formy na play offy w zeszłym sezonie. Więc nie ma tu pewniaków, choć raczej Mielec bądź Gliwice nie wskoczą na taki poziom.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Wiadomo jakie będą pary w play offach
Świecie - Gliwice - faworytem zdecydowanie Joker
Opole - Mielec - kibicuje Mielcowi ale raczej pewne że do półfinału nie awansuje
Poznań - Wieliczka - może być wyrownana walka, dla mnie ze wskazaniem na Poznań
Częstochowa - Jarosław - tu moze być różnie, pytanie jak bardzo Jarosław sie wystrzela w pucharze
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

Które kluby myślą o LSK w następnym sezonie?
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Chyba tylko Joker jest w stanie sobie poradzić, choć nie wiem jak sytuacja finansowa.
Opole niby też walczy o awans, ale trzeba by wymienić 100 procent składu i sztab szkoleniowy. Nie mówiąc już o poziomie zarządzania klubem. Ale kilka innych klubów w LSK w ostatnich sezonach akurat też miało problem z profesjonalnym zarządzaniem. To raczej bolączką polskiej siatkówki szczególnie kobiecej.
W przypadku wszystkich klubów w 1 lidze na pewno będzie problem z kibicami. Bo pytanie po co robić LSK dla 200-300 osób na trybunach
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Nie zgodzę się z ostatnim zdaniem. Kibice nie traktują poważnie pierwszej ligi. Wystarczy spojrzeć jak rażąco niska ilość osób oglądała w I lidze mecze Radomki, a co stało się w LSK. Kalisz w pierwszej lidze miał akurat niezłą frekwencję, ale również po awansie poprawiła się przynajmniej o 100%. Tak byłoby z każdym zespołem. Mecze Proximy w I lidze oglądało maksymalnie 100 osób, a na pierwszy mecz w LSK z Chemikiem przyszło 2000 osób do krakowskiej Areny.
Co do aspiracji i gotowości. Wydaje mi się, że sportowo na pewno gotowy jest Joker, finansowo chyba najbardziej Opole. Myśli też o tym Poznań, ale tutaj nie wiem na jakiej podstawie. Na pewno nikt więcej.
Kamillo
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020, o 09:28
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kamillo »

Goscinnie pisze:Chyba tylko Joker jest w stanie sobie poradzić, choć nie wiem jak sytuacja finansowa.
Opole niby też walczy o awans, ale trzeba by wymienić 100 procent składu i sztab szkoleniowy. Nie mówiąc już o poziomie zarządzania klubem. Ale kilka innych klubów w LSK w ostatnich sezonach akurat też miało problem z profesjonalnym zarządzaniem. To raczej bolączką polskiej siatkówki szczególnie kobiecej.
W przypadku wszystkich klubów w 1 lidze na pewno będzie problem z kibicami. Bo pytanie po co robić LSK dla 200-300 osób na trybunach
Jeśli Jocker utrzyma formę, to jest zdecydowanym faworytem, ale w LSK faktycznie potrzebny jest zastrzyk gotówki, jeśli chce się grać o coś więcej niż utrzymanie. Mam nadzieję, że drugi raz z rzędu pieniądze nie będą stały na przeszkodzie w rozwoju Jockera Świecie i zgarnie całą pulę, nie tylko złoty medal.

Opole z tego co widać się całkiem dobrze rozwija, więc trochę dziwna ta opinia. Dwa lata temu wymienili zarząd i kierownika drużyny (po spadku i otrzymaniu dzikiej karty w sezonie 2017/18) i na razie wygląda na to, że wszystko się zgadza. Pozytywna weryfikacja finansowa, zawodniczki mają płacone na czas (co raczej nie jest zasadą w kobiecej siatkówce), jest wynik sportowy (spadek 17/18, 5 miejsce 18/19 i 2 miejsce 19/20 (po sezonie zasadniczym), więc widać bardzo duży progres. W rundzie rewanżowej UNI zdobyło też najwięcej punktów, co jest całkiem dobrym prognostykiem przed play off. Frekwencja kibiców na meczach też raczej jedna z najwyższych w lidze, do tego dobry obiekt, szkolenie młodzieży i nieźle ogarnięty PR (przynajmniej na fb). Więc raczej trudno mówić o złym zarządzaniu klubem, kiepskim szkoleniu lub braku wyników sportowych.

Jeśli chodzi o frekwencję na trybunach faktycznie jest ogromny przeskok pomiędzy liderami I ligi i liderami LSK, ale patrząc na Wieliczkę, Opole, Tarnów i zestawiając ich z Wrocławiem, Wisłą Warszawa, Radomką to już są to zbliżone liczby. Jest sukces są kibice, tak jest (prawie) zawsze.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Stworzyłeś profil specjalnie żeby tu takie bzdety pisać? :D przyznaj się, że jesteś z zarządu AZS-u Opole. Bo to paplanina na poziomie tego zespołu. Jedyny dobry AZS z Opola jaki działał w 1 lidze w ciągu ostatnich lat to był ten, który w sezonie 16/17 grał , miał mądrze zbudowany skład za małe pieniądze z dobrym trenerem co teraz widać w Czestochowie.
Nie wygrać ligi mając dwa razy większy budżet niż Joker to na prawdę sukces. :D
Frekwencję większa mają Poznań, Wieliczka. Zresztą nie porównuje frekwencji w lidze tylko mówię o braku sensu robienia ekstraklasy za kilka milionów, dla 300 kibiców. Zresztą absurdalnie wygląda to w Warszawie i władze PLS muszą coś z tym zrobić.
O szkoleniu się nie wypowiadam bo nie wiem jak wygląda w opolskim. Ale prawda jest taka, że w finałach mistrzostw Polski przedstawicieli województwa nie ma, w składzie seniorskim też nie więc chyba to coś znaczy.
Czy se zwolniliscie prezesa, szatniarke czy sprzątaczkę to akurat mało kogo interesuje. Ważniejsze jest to że zawodniczki od was uciekają i kolejne za chwilę uciekną a z tym waszym statystykiem zawodniczki nie chcą współpracować, tak jak i inni trenerzy
Kamillo
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020, o 09:28
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kamillo »

Goscinnie pisze:Stworzyłeś profil specjalnie żeby tu takie bzdety pisać? :D przyznaj się, że jesteś z zarządu AZS-u Opole. Bo to paplanina na poziomie tego zespołu. Jedyny dobry AZS z Opola jaki działał w 1 lidze w ciągu ostatnich lat to był ten, który w sezonie 16/17 grał , miał mądrze zbudowany skład za małe pieniądze z dobrym trenerem co teraz widać w Czestochowie.
Nie wygrać ligi mając dwa razy większy budżet niż Joker to na prawdę sukces. :D
Frekwencję większa mają Poznań, Wieliczka. Zresztą nie porównuje frekwencji w lidze tylko mówię o braku sensu robienia ekstraklasy za kilka milionów, dla 300 kibiców. Zresztą absurdalnie wygląda to w Warszawie i władze PLS muszą coś z tym zrobić.
O szkoleniu się nie wypowiadam bo nie wiem jak wygląda w opolskim. Ale prawda jest taka, że w finałach mistrzostw Polski przedstawicieli województwa nie ma, w składzie seniorskim też nie więc chyba to coś znaczy.
Czy se zwolniliscie prezesa, szatniarke czy sprzątaczkę to akurat mało kogo interesuje. Ważniejsze jest to że zawodniczki od was uciekają i kolejne za chwilę uciekną a z tym waszym statystykiem zawodniczki nie chcą współpracować, tak jak i inni trenerzy
Stworzyłem profil, żeby merytorycznie rozmawiać o siatkówce i mam nadzieję, że to właściwe miejsce, chociaż są i od tego wyjątki, więc mam nadzieję, że tylko potwierdzasz regułę.

Nie jestem członkiem zarządu ani klubu z Opola, ani żadnego innego. Jak sądzę, Ty również, więc nie wiem skąd ta opinia (bo przecież nie fakt) o wielkości budżetów obu klubów. Liga się (jeszcze) nie zakończyła, zaledwie sezon zasadniczy, chyba że gdzieś już jest komunikat PZPS.

To prawdą, że pierwsza runda sezonu zasadniczego wygrana przez Jockera Świecie (w pełni zasłużenie), a druga dla Uni Opole. Po prostu byłem ciekaw, skąd taka katastroficzna ocena zespołu z Opola "(...) trzeba by wymienić 100 procent składu i sztab szkoleniowy. Nie mówiąc już o poziomie zarządzania klubem" skoro fakty i wyniki mówią coś innego. Nawet gdyby zespół Uni miał znacznie większy budżet (od Świecia i całej reszty ligi), to mimo wszystko piłkę odbijają zawodniczki, a trenują trenerzy, pieniądze na boisku nie grają. Więc skoro wszystko jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze (przynajmniej patrząc na tabelę)?

Jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w Opolu, to również nie miałem wiedzy, ale zanim napisałem, postanowiłem sprawdzić (polecam tę metodę) i trudno było zobaczyć klub w półfinałach oraz finałach Mistrzostw Polski skoro się w większości nie odbyły (koronawirus i te sprawy). Według Wikipedii (źródło może nie najwyższych lotów, ale w tej kwestii raczej rzetelne) klub założony w 2016 roku, więc na sukcesy młodzieży pewnie jeszcze przyjdzie czas.

Ciekaw też jestem skąd informacje o "ucieczce zawodniczek" oraz które musiały/muszą (i dlaczego) od nich uciekać? Równie nurtujące jest pytanie, dlaczego nie chcą współpracować z trenerem (którego chyba tylko ze względu na brak kultury osobistej, starasz się obrazić nazywając "statystykiem").

Korzystając też z "domowego uziemienia" związanego z sytuacją epidemiczną prześledziłem część Twoich postów i chyba naprawdę masz jakąś awersję (a może i fobię) do Opola.

Może też warto zamknąć tutaj tę dyskusję, bo ciekawa sytuacja powstaje w związku z zawieszeniem play-off w I lidze kobiet, a skupiamy się na jednym zespole.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Fobie? Dobre mi sobie ...
Opole nie jest dobrym środowiskiem do tworzenia sportu, nie tylko siatkówki. Miasto miesza sie w działalność klubów, prawie w stu procentach utrzymuje piłkę ręczną, siatkówkę, teraz też piłkę nożną. To za małe miasto, żeby sobie na dłużej z tym poradzić. Poza tym budowanie klubu tylko w oparciu o pieniądze z jednego źródła, a już tym bardziej o pieniądze publiczne, jest całkiem nie przyszłościowe. Z tego między innymi powodu utonęła Dąbrowa Górnicza. Przykładów jest więcej.
Pytasz o wiedzę na temat budżetów klubów. W środowisku to nie tajemnica.
Zakładam że jesteś z klubu mimo udawania i zapewnień że nie jesteś. Mieszasz się w tych swoich wpisach, masz bardzo dokładna siedzę na temat ustaleń prezesów klubów z pzpsem, na temat posunięć władz klubu o których się oficjalnie nie mówi, a udajesz że nie wiesz kiedy klub powstał....
Jeśli nie chcesz wdawać się w dyskusję to tego nie rób.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

Czy ktoś wie kiedy będzie jakaś informacja o ewentualnym awansie Świecie wyżej?
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Mi się wydaje że audyt ma być w maju, gdzieś przeczytałem,
Ale ile w tym prawdy ? Nie wiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”