Transfery i plotki na sezon 2022/23

miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: miro1905 »

Szary Wilk pisze: 2 mar 2022, o 18:14
miro1905 pisze: 2 mar 2022, o 15:57 Nie zdziwię się jak Bednorz już w tym sezonie zagra w Skrze. Do wyciągnięcia z Rosji m.in:
Bednorz-Skra lub Włochy z naciskiem na Włochy
Urnaut- pewnie daleki wschód
Luburic- może Polska
Perrin- nie mam pojęcia
Christenson- 100% Włochy
Sokolov- może nawet koniec kariery?
Grebennikov- Włochy
Oprócz nich Ivovic, Jovovic, Al Hachdadi... kilka solidnych nazwisk się zwolni
A niby czemu Sokołov miałby kończyć karierę?

Al Hachdadi więcej w Polsce nie zagra. A Urnat z tym dalekim wschodem to nie tak hop siup, bo kto by go teraz chciał. U nas spalił most. Zostaje mu zespół z dolnej części Serie A lub Turcja.
W kadrze miał już kończyć. Pewnie ma ku temu jakieś powody. Czemu Al Hachdadi miałby więcej nie zagrać w Polsce? Przez jakiś wywiad? Podobno Tillie wraca A wywinal większy numer. Zobacz kto gra w Azji. ;) Urnauta tam weźmie 50% klubów z pocalowaniem ręki. Oczywiście jest szansa, że zakotwiczy gdzieś jeszcze w Europie.
Streeter
Posty: 7376
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

miro1905 pisze: 2 mar 2022, o 19:32 W kadrze miał już kończyć. Pewnie ma ku temu jakieś powody.
W kadrze ma zapewne takie, że kadra średnio cokolwiek obecnie reprezentuje i jego obecność wygląda jak gra w Korei. Na kończenie klubowej kariery to jeszcze za wcześnie, Cwetan niby 89 rocznik ale 31 grudnia, więc jeszcze spokojnie kilka sezonów pociągnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8026
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

W kadrze miał/ma skończyć, bo szkoda czasu i zdrowia na grę o nic. I tak się bardzo zasłużył dla reprezentacji, bo nigdy jej nie odmawiał i grał sobie o pietruszkę. On cisnął, a jego koledzy cieniowali. Sokołow ma 32 lata, więc warto zadbać o siebie i wydłużyć swoją karierę.

Ja myślę, że wlaśnie Sokołov do Azji może iść, jeśli miejsce się we Włoszech nie znajdzie.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Szary Wilk pisze: 2 mar 2022, o 22:11 W kadrze miał/ma skończyć, bo szkoda czasu i zdrowia na grę o nic. I tak się bardzo zasłużył dla reprezentacji, bo nigdy jej nie odmawiał i grał sobie o pietruszkę. On cisnął, a jego koledzy cieniowali. Sokołow ma 32 lata, więc warto zadbać o siebie i wydłużyć swoją karierę.

Ja myślę, że wlaśnie Sokołov do Azji może iść, jeśli miejsce się we Włoszech nie znajdzie.
Idealnie wręcz do Perugii by pasował
Adamde
Posty: 827
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

Urnauta może wziąć JW, podobno szukają zastępstwa za Clevenot:):)
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: gregory1228 »

Witam, może ktoś wymienić wszystkie newsy transferowe klonów z Plus Ligi lub chociaż te ważniejsze?? Człowiek ostatnio wypadł z obiegu 🤷‍♂️😊
przemik
Posty: 1591
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Pojawiła się informacja, że jeszcze w tym tyg. wszyscy obcokrajowcy grający w Rosji mogą mieć rozwiązane kontrakty.
___
Noworoczny Kibic Siatki
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: krzychszp »

przemik pisze: 3 mar 2022, o 09:34 Pojawiła się informacja, że jeszcze w tym tyg. wszyscy obcokrajowcy grający w Rosji mogą mieć rozwiązane kontrakty.
Ciekawe, czy realnie ktoś może trafić do Polski o ile to się potwierdzi. Zapewne większość będzie celować w Serie A, ale wszyscy się przecież nie zmieszczą.
Szary Wilk
Posty: 8026
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Jest blisko finiszu rundy zasadniczej. Tak jak napisał kolega wyżej, nie każdy się zmieści. W Polsce także. Katar i Emiraty zacierają rączki. Chyba, że u nich sezon jeszcze krótszy, ale zagranie kilka meczów za dobrą kasę to idealne rozwiązanie na dokończenie sezonu, a dla powyższych lig to jednak spora frajda mieć mocnych zawodników na decydujący moment sezonu.

Jeśli mówimy o WSZYSTKICH obcokrajowcach, to warto wymienić nazwiska zagranicznych siatkarzy, którzy zaraz mogą zostać bez klubu:

-Micah Christenson
-Bartosz Bednorz
-Cwetan Sokołow
-Lauri Kerminen
-Jenia Grebennikov
-Tine Urnaut
-Marko Ivović
-Petar Krsmanović
-Nikola Jovović
-Nemanja Petrić
-Drażen Luburić
-Mohammed Al Hachdadi
-John Perrin
-Todor Skrimow
-Leo Andrić
-Aleksandar Okolić
-Nicolas Marechal
-Tismafei Zhukouski


Pozwoliłęm sobie pominąć Białorusinów (z oczywistych względów) i Ukraińców (nie wiem czy jeszcze tam grają i z jakim krajem się realnie identyfikują).

Być może część sezonu nie dogra, lub dogra w rodzinnych krajach na średnim poziomie lub gdzieś w krajach szejków. Nie mniej jednak to są ogromne przetasowania na nowy rok i wszystkie plany transferowe szlag jasny trafił, bo skoro można mieć Christensona ot tak, to dlaczego nie wykręcić się z transferu innego rozgrywającego?

W Serie A TOP ma zaklepanych sypaczy. Podobnie z limitami może być na ataku, a są przecież Luburić czy Sokołow. Dla Christensona może być miejsce w Trentino za Sbertoliego, ale wtedy nie wiem jak limity. Podobnie z Grebennikovem będzie problem i nawet Bednorzem. Po prostu wszystkie plany poszły...nie powiem gdzie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Słyszałem, że podobno Zawiercie wstępnie sonduje temat Christensona, ile w tym prawdy to nie wiem.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Byłby to hit, ale znając prezesa Barana myślę że coś może być na rzeczy, choć do zrealizowania może być ciężko.
Tym co marzył się w Pluslidze Miguel Angel Lopez to niestety muszą obejść się smakiem. Kubańczyk przedłużył o dwa lata z Sadą Cruzeiro. Ale odejść mają Isac Santos oraz rozgrywający Fernando Kreling, ich chętnie bym zobaczył w Pluslidze. Jeśli ma być limit czterech obcokrajowców zapotrzebowanie na środkowych z zagranicy będzie większe, tym bardziej że nasz rynek jest ograniczony.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Kiepski pisze: 3 mar 2022, o 13:13 Byłby to hit, ale znając prezesa Barana myślę że coś może być na rzeczy, choć do zrealizowania może być ciężko.
Tym co marzył się w Pluslidze Miguel Angel Lopez to niestety muszą obejść się smakiem. Kubańczyk przedłużył o dwa lata z Sadą Cruzeiro. Ale odejść mają Isac Santos oraz rozgrywający Fernando Kreling, ich chętnie bym zobaczył w Pluslidze. Jeśli ma być limit czterech obcokrajowców zapotrzebowanie na środkowych z zagranicy będzie większe, tym bardziej że nasz rynek jest ograniczony.
Do Włoch idą
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Miszczu-xdd »

Kiepski pisze: 3 mar 2022, o 13:13 Byłby to hit, ale znając prezesa Barana myślę że coś może być na rzeczy, choć do zrealizowania może być ciężko.
Tym co marzył się w Pluslidze Miguel Angel Lopez to niestety muszą obejść się smakiem. Kubańczyk przedłużył o dwa lata z Sadą Cruzeiro. Ale odejść mają Isac Santos oraz rozgrywający Fernando Kreling, ich chętnie bym zobaczył w Pluslidze. Jeśli ma być limit czterech obcokrajowców zapotrzebowanie na środkowych z zagranicy będzie większe, tym bardziej że nasz rynek jest ograniczony.
Isac idzie do Lube, a Fernando do Monzy.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

Kiepski pisze: 3 mar 2022, o 13:13 Byłby to hit, ale znając prezesa Barana myślę że coś może być na rzeczy, choć do zrealizowania może być ciężko.
Mam nadzieję, że Kryspian przygotował już największe wędki i uda mu się złowić jakąś grubszą rybę ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Sondować to sobie możemy nawet Leona, ale na tym koniec. Skoro Lisinac okazał się za drogi to tym bardziej Christenson. Chyba że mówimy o krótkotrwałym rozwiązaniu w ramach transferu medycznego do końca sezonu, to by się mogło udać.
przemik
Posty: 1591
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Jakub Balcerzak - via TT
"Polska Liga Siatkówki, przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, zmodyfikowała przepisy, by polskie siatkarki i siatkarze wracający z Ukrainy, Rosji i Białorusi mogli jeszcze w tym sezonie zagrać w PlusLidze i TAURON Lidze."
___
Noworoczny Kibic Siatki
Marek907
Posty: 183
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Marek907 »

Streeter
Posty: 7376
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Czyli jest szansa, że Szalpuka i Bednorza zobaczymy jeszcze w tym sezonie w PlusLidze. Najbardziej oczywistymi kierunkami według mnie wydają się odpowiednio Warszawa i Bełchatów.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sroka88 »

Gdyby nie ograniczone fundusze to równie dobrze Bednorz mógł by wrócić do Olsztyna w którym rozwinął siatkarskie skrzydła.
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Miszczu-xdd »

sroka88 pisze: 3 mar 2022, o 18:17 Gdyby nie ograniczone fundusze to równie dobrze Bednorz mógł by wrócić do Olsztyna w którym rozwinął siatkarskie skrzydła.
Za Skrą przemawia też to, że Bednorz wyjątkowo się z klubem Bełchatowskim wzajemnie lubi, nawet z tego co kojarzę trenował z nim przed sezonem nim wyjechał do Rosji, przed 2 sezonem w Italii też chyba w Bełku kilka dni trenował.
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: choe »

Grzegorz Pająk zagra w sezonie 2022/2023 w barwach Cuprum Lubin.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bez_nazwy »

Ahhh Ci majętni prezesi naszych klubów telefony mają gorące, łapiąc łakome kąski
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

choe pisze: 3 mar 2022, o 20:52 Grzegorz Pająk zagra w sezonie 2022/2023 w barwach Cuprum Lubin.
Było o tym pisane tutaj już w styczniu albo na początku lutego, daj coś nowego. :P
Streeter
Posty: 7376
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Do wzięcia też Sordyl - pogonić lublińskiego Tysona i jak znalazł.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Marek907 pisze: 3 mar 2022, o 17:42 Ricardo Lucarelli kierunek Zaksa?

https://www.otempo.com.br/opiniao/blog- ... -1.2624957
Z tego co tam pisze to oferta Zaksy musi wynosić blisko 2 miliony złotych. Nieźle.
Chyba, że mi coś źle google tłumacz przetłumaczył.
Swoją drogą to akurat Lucareli mi genialnie kompozycyjnie pasuje do Zaksy i po prostu chyba nie ma lepszego zastępstwa za Semeniuka niż on.
lukecik pisze: 3 mar 2022, o 15:44 Sondować to sobie możemy nawet Leona, ale na tym koniec. Skoro Lisinac okazał się za drogi to tym bardziej Christenson. Chyba że mówimy o krótkotrwałym rozwiązaniu w ramach transferu medycznego do końca sezonu, to by się mogło udać.
O ile w normalnych okolicznościach to Christenson jest zapewne "droższy" niż Lisinać tak musimy wziąć pod uwagę też inne okoliczności. Lisinaciowi ponoć ma urodzić się syn lub córka z tego co ktoś pisał, więc bardzo możliwe, że po prostu nie chce się nigdzie przenosić lub po prostu pieniądze mające zrównoważyć tą niechęć musiały by być dużo wyższe niż normalnie. Z kolei Christenson może mieć problem ze znalezieniem kontraktu na miarę swojej klasy i może zejść z ceny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7965
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 4 mar 2022, o 00:53Z tego co tam pisze to oferta Zaksy musi wynosić blisko 2 miliony złotych. Nieźle.
Chyba, że mi coś źle google tłumacz przetłumaczył. Swoją drogą to akurat Lucareli mi genialnie kompozycyjnie pasuje do Zaksy i po prostu chyba nie ma lepszego zastępstwa za Semeniuka niż on.
Tak jak pisaliśmy w innym temacie, to raczej jest informacja do rynku transferowego sprzed rosyjskiej hucpy, tzn. Zaksa kontaktowała się z Lucarellim, bo szukała zastępstwa dla Semeniuka, tak jak rok temu z Christensonem. Aczkolwiek średnio wierzę, że Zaksa wydałaby odstępne za Semeniuka i dała Lucarellemu kontrakt za +400 tysięcy euro (bo o tym pisze Voloch) za rok, skoro za rok nie miałaby takich pieniędzy na zatrzymanie Brazylijczyka (chyba, że dostaną nagle 'rzeszowskie' pieniądze), dużo lepiej, zakładając dalej odejście KS np. do Civitanovy (aczkolwiek możliwe, że po prostu zostanie w PL, skoro raczej nie wyjdzie z Biełogorie), byłoby wykupienie kogoś perspektywicznego i podpisanie na 2-3 lata. Już abstrahując od tego czy obecny Lucarelli jest wart takich pieniędzy, ale dla Piacenzy to jest po prostu danie mu umowy jaką ma Aaron Russell (450 tysięcy euro), dla Zaksy to byłaby (i to za dobrą monetę przyjmując, że możliwa) inwestycja jednoroczna. Jak teraz ułoży się transferowe domino, tego nie wie nikt (może poza @choe, @Jacek i @Artem). ;)
O ile w normalnych okolicznościach to Christenson jest zapewne "droższy" niż Lisinać tak musimy wziąć pod uwagę też inne okoliczności. Lisinaciowi ponoć ma urodzić się syn lub córka z tego co ktoś pisał, więc bardzo możliwe, że po prostu nie chce się nigdzie przenosić lub po prostu pieniądze mające zrównoważyć tą niechęć musiały by być dużo wyższe niż normalnie. Z kolei Christenson może mieć problem ze znalezieniem kontraktu na miarę swojej klasy i może zejść z ceny.
@Jacek pisał, że Lisinac to nie ta półka finansowo dla Zawiercia i to pewnie prawda, Lisinac i Simon na włoskim rynku mogą liczyć na pieniądze, jakie u nas mają czołowi skrzydłowi. Simon w Piacenzy pewnie rozbił bank tak samo jak Leon w Perugii, proporcjonalnie do swojej pozycji.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: aziente »

Wcale nie jest powiedziane, że Smarzek czy Bednorz będą w ogóle chcieli wrócić z -tfu- Rosji. Przeciętny obywatel tego kraju wstaje rano, wychodzi do roboty, w mediach słyszy że misja stabilizacyjna. Ale my nie o tym. Myślę, że takie pozostanie w zespole siatkarskim imitując że wszystko jest OK ma swoją cenę (w dolarach). Chyba mozemy spodziewać się, że dokończą sezon w swoich klubach. Po wpisie Smarzek trochę tak to wygląda.
Takie jest moje zdanie, to jest forum, a jak wyjdzie inaczej to zainteresowanym oddam honor :)
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Nuriel »

Nie wiem skąd to przekonanie, że Semeniuk odejdzie z Zaksy.
Na wyjazd do Rosji nie ma szans, więc moim zdaniem albo zgłosi się po niego jakaś Perugia czy Lube, albo zostanie w Kędzierzynie.

A co do Bednorza... Skoro wstawia na Instagrama antywojenne posty, to raczej tam nie zostanie. Mam nadzieję.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2796
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

Bednorz na pewno otrzyma kilka ofert z Włoch, od czołowych klubów. Możliwe, że wróci tam. Z Polski na pewno otrzyma ofertę z Bełchatowa. Był już kiedyś graczem Skry. W dodatku pewnie chcieliby podstawowego przyjmującego Polaka.
Szary Wilk
Posty: 8026
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Skra składa ofercie Juantorenie i pewnie złoży Bednorzowi. Załóżmy czysto hipotetycznie, że im się udaje ściągnąć obu (bardzo mało realne) i co wtedy? Na każdej pozycji mocni zawodnicy, ale na libero dalej Piechocki. Jakby nie wyszło, to oczywiście trzeba zmienić wszystko inne, tylko nie libero.

Gdyby Skra była bogata jak Kazań i z takimi transferami zawaliła sezon, to prędzej by wspomnianych Bednorza i Juantorenę wymienili na nowych siatkarzy na raz, niż Piechockiego zdjęli. Ale co sobie chłop pograł/pogra w swojej karierze z siatkarzami z zupełnie innego formatu niż on sam, to jego :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”