Plotki transferowe na sezon 24/25

matejasz95
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:02
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: matejasz95 »

Chciałbym zobaczyć w naszej lidze rozgrywającego Tours Željko Ćorićia. Lata już swoje ma, ale jest bardzo dobrym rozgrywającym. Szczerze to wolałbym go w Rzeszowie zamiast Ropreta.
Szary Wilk
Posty: 8011
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

matejasz95 pisze: 16 sty 2024, o 09:41 Chciałbym zobaczyć w naszej lidze rozgrywającego Tours Željko Ćorićia. Lata już swoje ma, ale jest bardzo dobrym rozgrywającym. Szczerze to wolałbym go w Rzeszowie zamiast Ropreta.
Też nie raz pisałem, że Corić to mega niedoceniany gracz, ale dla Resovii za mało medialny. Nie ma nazwiska, to nie ma kontraktu.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: fan_siatkowki »

Ptaszki u nas ćwierkają, że dwa kluby z północy Polski mocno dopytują o polskiego atakującego (chyba jeszcze zalicza się do młodych :D ), który w tym sezonie radzi sobie lepiej niż wszyscy oczekiwali.
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

fan_siatkowki pisze: 16 sty 2024, o 13:08 Ptaszki u nas ćwierkają, że dwa kluby z północy Polski mocno dopytują o polskiego atakującego (chyba jeszcze zalicza się do młodych :D ), który w tym sezonie radzi sobie lepiej niż wszyscy oczekiwali.
Kapica
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

niepoinformowany pisze: 15 sty 2024, o 18:33 Zamienił stryjek siekierkę na kijek co najwyżej. Wyjątkiem byłby Urnaut ale z czasów Modeny, teraz to już wątpię. Fornal, Śliwka, Clevenot i na tym nazwiska się kończą jeśli chodzi o naszą ligę jak transfer miałby być skokiem jakościowym w stosunku do Tillie.
Tak wiadomo że najlepiej jak wszędzie wypisać Lucarelliego xD no ale szukałem nazwisk w cenie zbliżonej do Tilliego a możliwe, że wnoszące więcej. Czy by wniosły nie wiem, nie jestem prorokiem, ale na pewno by na to rokowały. Tillie moim zdaniem już nie rokuje na więcej, niż widzimy dotychczas, więc wymiana na kogoś podobnego, ale mniej znanego / młodszego może skutkować byciem takim samym Tillie, gorszym, ale i być może lepszym. No i to że trzech przyjmujących w kraju jest lepszych od Tillie to trochę xD. Chyba że Ci o samą defensywę chodzi a nie o pozycję ogółem, to wtedy być może i tak.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5578
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Zgadzam się
Lubimy się kisić we własnym sosie. Szczególnie topowe kluby, ale też się zgadzam, że Tillie jest słabym punktem drużyny i warto by poszukać kogoś innego.
Są młodzi Belgowie, młodzi Słoweńcy. Nawet Kujundzicia z powrotem można by było ściągnąć do naszej ligi. Jako uniwersalny swoją robotę zrobi a w ataku będzie to jakaś opcja w przeciwieństwie do Tillie.
Paru solidnych Brazylijczyków też dalej jest.
PioterZJastrzebia
Posty: 1242
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Mordyl i M'Baye do Trefla wg pewnego serwisu sportowego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 16 sty 2024, o 14:21 Są młodzi Belgowie, młodzi Słoweńcy. Nawet Kujundzicia z powrotem można by było ściągnąć do naszej ligi. Jako uniwersalny swoją robotę zrobi a w ataku będzie to jakaś opcja w przeciwieństwie do Tillie.
Paru solidnych Brazylijczyków też dalej jest.
Żaden z nich to nie jest zawodnik formatu Tillie. Ot co na trzeciego można wziąć jakiegoś młodziaka z takich destynacji.

Ta Japonia i zwiększone limity, ze zwiększonymi nakładami na siatkówkę, sama w sobie rewolucją nie jest, bo ostatnie lata były po prostu trochę aberracją pod względem koncentracji talentu, tzn. parę lat temu mieliśmy sytuacje, że Rosja minus Zenity raczej nie brały topowych przyjmujących poza jednostkami (a jak Biełgorod miał wyjąć Semeniuka, to zaczęła się wojna, teraz najlepszym zagranicznym przyjmującym jest przereklamowany Uros i ... wiecznie kontuzjowany flop z Resovii Deroo?), w Turcji te topowe kluby nie miały w tamtym momencie konkurencyjnych składów, do Azji (Korea-Chiny) też wyjeżdżało mniej zawodników niż wcześniej (te sezony w Korei gdzie grali Grozer czy Simon albo Stokr, a do Chin odchodzili z PL Conte czy Tillie, chyba w podobnym okresie). Zawsze powtarzałem, że Plusliga jest beneficjentem tego skurczania się klubowej siatkówki, bo w kilku miejscach płaci się więcej (więc to narzekanie na to, że w Grecji nie ma trzech top-klubów, to narzekanie, że mamy 10 więcej klasowych nazwisk do wzięcia potencjalnie) - teraz, i w następnych latach, będzie inaczej, i będę zaskoczony jeśli ktoś zbuduje na papierze ekwiwalent pary Śliwka-Bednorz na przyszły sezon. Podobnie u kobiet z dominacją Włoch i Turcji, gdy teraz obserwujemy budowanie profesjonalnej siatkówki w USA. Te narzekania na Louatich, Tilliech i Szymury mogą się średnio zestarzeć, chociaż zobaczymy czy przed przyszłym sezonem.

Tylko z tą Japonią szkoda, tam będzie top5 liga, ale jakoś nie widzę klimatu śledzenia ligi japońskiej. Chyba, że w końcu jeszcze bardziej poluzują limity, ale wtedy pzdr Serie A i Plusliga.

Tego ziomeczka poproszę do jakiegoś Cuprum: https://bvf-web.dataproject.com/Statist ... layer=2021
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Ogólnie Tillie to dobra opcja dla systemu gry Projektu, daje praktycznie w obronie tyle co Wojtaszek i kiedyś tu na forum przeczytałem, że to zawodnik, który „przyjmuje najlepiej w lidze”.
Jakby się trochę w tym ataku podźwignął to byłoby z korzyścią dla zespołu i dla niego.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: niepoinformowany »

Streeter pisze: 16 sty 2024, o 14:15
niepoinformowany pisze: 15 sty 2024, o 18:33 Zamienił stryjek siekierkę na kijek co najwyżej. Wyjątkiem byłby Urnaut ale z czasów Modeny, teraz to już wątpię. Fornal, Śliwka, Clevenot i na tym nazwiska się kończą jeśli chodzi o naszą ligę jak transfer miałby być skokiem jakościowym w stosunku do Tillie.
Tak wiadomo że najlepiej jak wszędzie wypisać Lucarelliego xD no ale szukałem nazwisk w cenie zbliżonej do Tilliego a możliwe, że wnoszące więcej. Czy by wniosły nie wiem, nie jestem prorokiem, ale na pewno by na to rokowały. Tillie moim zdaniem już nie rokuje na więcej, niż widzimy dotychczas, więc wymiana na kogoś podobnego, ale mniej znanego / młodszego może skutkować byciem takim samym Tillie, gorszym, ale i być może lepszym. No i to że trzech przyjmujących w kraju jest lepszych od Tillie to trochę xD. Chyba że Ci o samą defensywę chodzi a nie o pozycję ogółem, to wtedy być może i tak.

Streeter
Sam podałeś Urnauta między innymi, a teraz nagle na kogoś młodszego/mniej znanego? xD

Myślałem, że piszemy o wymianie dającej skok jakościowy a nie wymianie dla wymiany. A już nazwiska typu Nicolas Bruno (żeby nie było, wiem że niedoceniany i solidny) i to ma być jakiś upgrade? Nie żartujmy, podobnie z Kujundziciem. Warszawa zdaje się z roku na rok celować coraz wyżej, na rynku ciężko o dobre nazwiska a patrząc kto ma iść do Japonii to już w ogóle robi się dziura.

W poprzednim poście napisałem, że do Szalpuka a nie za samą defensywę. Dlatego z naszej ligi 3 nazwiska, spoza ligi pewnie byłoby ich z 10 kolejnych. Bo pewnie większość by postawiła np Bednorza powyżej Francuza jeśli chodzi o porównanie 1:1, ale do pary z Szalpukiem to pewnie większość by postawiła odwrotnie mając na względzie siłę całej drużyny. Środek ma być bardzo mocny według zapowiedzi, głupio byłoby tracić taki atut złą koncepcją budowy przyjęcia.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

niepoinformowany pisze: 16 sty 2024, o 16:27 Sam podałeś Urnauta między innymi, a teraz nagle na kogoś młodszego/mniej znanego? xD
Streeter pisze: 16 sty 2024, o 14:15 Urnaut to trochę SF pewnie bo się ceni, ale też myślę że sprawdziłby się między Szalpukiem a Wojtaszkiem.
SF -> science-fiction -> skrót myślowy pochodzący od nazwy gatunku filmowego, w tym przypadku mający na celu podkreślenie nierealności ruchu. Ot tak rzuciłem tym Urnautem jako ewentualne wzmocnienie, ale niezbyt warte uwagi bo nierealne. A dalej wymieniłem realne. Wydawała mi się ta konstrukcja logiczna, ale jeżeli nie była, to mam nadzieję, że teraz jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: dyletant »

Andringa nic nie gra w Piacenzy, w sensie spędzonego czasu na parkiecie, bo te krótkie wejścia ma dobre. Holender jest ofiarą fajnego sezonu Recine i zwyczajnie się tam marnuje. Do Olsztyna pewnie nie wróci, ale myślę, że kilka klubów mogłoby się nim zainteresować, zanim zdecyduje się kończyć karierę w jakiejś Belgii. A to jest zawodnik pokroju Tillie, tylko z lepszą zagrywką. Dla czołówki idealny na trzeciego (a z czasem by się pewnie i tak przebił, może też robić jako awaryjny libero), na dół tabeli świetny na uzupełnienie takich Ferensów albo Kogutów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
rafak
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: rafak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 sty 2024, o 15:24
Tego ziomeczka poproszę do jakiegoś Cuprum: https://bvf-web.dataproject.com/Statist ... layer=2021
W tym linku nie widać nazwiska. Garkov?
kamil1999
Posty: 5578
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 sty 2024, o 15:24
Są młodzi Belgowie, młodzi Słoweńcy. Nawet Kujundzicia z powrotem można by było ściągnąć do naszej ligi. Jako uniwersalny swoją robotę zrobi a w ataku będzie to jakaś opcja w przeciwieństwie do Tillie.
Paru solidnych Brazylijczyków też dalej jest.
Nie jest, ale Tillie obecnie to już też nie zawodnik pokroju Tillie w Zaksie w najlepszych latach. No i co sezon będzie raczej słabszy. Już obecnie trochę jest drugim libero. Kiedyś w ataku był w stanie coś dołożyć.
Wzięcie takiego młodego Marovta który ma potencjał na fajnego uniwersalnego przyjmującego może się okazać długo a nawet krócej terminowo niż myślimy lepszą opcją niż przedłużanie non stop coraz starszego drugiego libero. Za bardzo kisimy się w własnym sosie. Taki Plaskie też w tym sezonie miał fajne momenty. To wszystko bardzo rozwojowi zawodnicy. Tillie jest zawodnikiem który ofensywnie po prostu odstaje i jeśli ktoś z dwójki liderów straci formę to Warszawa ma spory problem.
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Kamil Drąg donosi, że podstawowymi przyjmującymi w RR będą Bednorz i Klemen.
Ten tego.
___
Noworoczny Kibic Siatki
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bono »

A to coś dziwnego?
Z przyjeciem może być różnie ale Ropret lubi biegać ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Cos się tu o jakimś Clevenot przewijało, albo innym "mocnym przyjmującym".
___
Noworoczny Kibic Siatki
Pomocniczka
Posty: 2125
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Przecież Bednorz najlepiej przyjmuje w całej lidze. Statystyki nie kłamią.

Nawet ratingi powstają na ich podstawie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, o 19:22 przez Pomocniczka, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Pomocniczka pisze: 16 sty 2024, o 19:18 Przecież Bednorz najlepiej przyjmuje w całej lidze. Statystyki nie kłamią.
Tillie lepiej, ale ja się nie znam tak dobrze.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

przemik pisze: 16 sty 2024, o 19:18 Cos się tu o jakimś Clevenot przewijało, albo innym "mocnym przyjmującym".
Powiem tak, myślę, ze Klemen nie bedzie podstawowym przyjmującym Resovii, a kto bedzie to Artem juz wkrótce pewno ogłosi. Jak Cebulj ma byc podstawowym przyjmujacym jak Resovia chce go sie pozbyc, tylko ne wie jak bo sie w kopali w 2-letni kontrakt.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

rafak pisze: 16 sty 2024, o 18:02 W tym linku nie widać nazwiska. Garkov?
Tak!
kamil1999 pisze: 16 sty 2024, o 18:34 Nie jest, ale Tillie obecnie to już też nie zawodnik pokroju Tillie w Zaksie w najlepszych latach. No i co sezon będzie raczej słabszy. Już obecnie trochę jest drugim libero. Kiedyś w ataku był w stanie coś dołożyć.
Sam pisałem o Tillie, że to przyjęcie wygląda niemistrzowsko, raczej zmierzam do tego, że możliwe, że tak jak w ostatnim sezonie za warunek mistrzostwa Polski uważaliśmy posiadanie dwóch 'światowych' przyjmujących (Śliwka-Bednorz, Fornal-Clevenot, Uros-Kwolek - i narzekania na tego ostatniego, dla przykładu), to za rok może być inaczej. Marovt to przyjmujący nr 3, którego warto rozwijać. W 2015 roku w czołówce grali Schwarz, Penczew, Gierczyński, połamany Winiarski: nie, że teraz będzie podobnie, ale nie ma co przeszacowywać tego siatkarskiego rynku. Ten Louati brzmi na fajną opcję dla ekip z czołówki tak na oko, dla przykładu, jeśli potwierdzi się, że do Japonii odejdzie 5-6 klasowych przyjmujących (DeFalco, Lucarelli, Takahashi, Leon, Śliwka, ktoś tam jeszcze).

Drąg pisze o Sapińskim w RR/Kochanowski nie jest pewny w Warszawie/para Bednorz-Cebulj na przyjęciu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hunter »

Streeter pisze: 15 sty 2024, o 14:33 Takich zawodników trochę jest choćby we Francji, ale może i Reichert by się wpasował - nie wiem jak wygląda w tym sezonie, ale w tamtym i na kadrze wydawałby się ciekawym ruchem.
Reichert odrobinę słabiej na obecną chwilę w porównaniu z zeszłym sezonem.
Marttila wymiata, nieco słabiej przyjmuje, ale nadrabia to grą w ataku, z kolei obaj przeciętni w bloku są. No ale Fin to chyba ma kontrak z Monzą.
Elser jest jak dla mnie dość pozytywnym zaskoczeniem. Poprawnie w przyjęciu, atak i zagrywka spoko, w obronie też trochę rzuca się, jedynie blok do poprawy.
Pothron i Mathis Henno za chwilę mogą być bardzo ciekawymi zawodnikami.

matejasz95 pisze: 16 sty 2024, o 09:41 Chciałbym zobaczyć w naszej lidze rozgrywającego Tours Željko Ćorićia. Lata już swoje ma, ale jest bardzo dobrym rozgrywającym. Szczerze to wolałbym go w Rzeszowie zamiast Ropreta.
Szary Wilk pisze: 16 sty 2024, o 11:57 Też nie raz pisałem, że Corić to mega niedoceniany gracz, ale dla Resovii za mało medialny. Nie ma nazwiska, to nie ma kontraktu.
Nie róbcie sobie jaj. :]
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Henno i Pothron mogą być ciekawymi rozwiązaniami dla Zaksy jak nie uda się ściągnąć bardziej uznanych nazwisk. Trzeba inwestować w młodych zawodników.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Henno to jest ~najbardziej utalentowany skrzydłowy w swoim roczniku na świecie, to tak jakby wziąć Nikołowa czy innego Fornala w podobnym wieku, Pothron ma średni sezon, ale pewnie wciąż lepsza opcja od Sedlacka.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Pytanie czy ojciec zgodziłby się na przeprowadzkę do Polski, np stary Nikołow uparł się, że tylko Włochy.
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

Jeszcze ważniejsze pytanie to czy syn zgodziłby się na przeprowadzkę do Polski.
Kibic Polsatu
Posty: 64
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Kibic Polsatu »

Śliwka do Japonii? nie no dramat jakiś. Powinien być zapis że do pierwszej reprezentacji powołani mogą być wyłącznie gracze z Serie A i PlusLigi. 8-)
Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Po tym sezonie kończy się kontrakt Grebennikova, w sumie spełniałby obowiązkowy warunek PlusLigowego transferu, że albo od rywala z ligi albo z kadry Francji :D a i Jenia byłby ciekawym zawodnikiem w PlusLidze, tyle że jedyne miejsce jakie chyba by wchodziło w grę, to w Kędzierzynie, jakby odszedł Shoji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bruninho pisze: 16 sty 2024, o 23:05 Pytanie czy ojciec zgodziłby się na przeprowadzkę do Polski, np stary Nikołow uparł się, że tylko Włochy.
To jedna sprawa, a druga, że np. bracia Henno spędzili dzieciństwo we Włoszech, Nikołow też na starcie bardzo dobrze mówił po włosku, logiczne, że im jest dużo bliżej do grania we Włoszech, my raczej nie mamy tego handicapu, że najlepszy przyjmujący z rocznika 2005 na świecie mieszkał do 10. roku życia w Polsce (bracia Henno musieli tam mieszkać, skoro ich ojciec 10 sezonów spędził we Włoszech, chyba czytałem kiedyś, że Hilir zaczynał od koszykówki w Italii). Potem przecież mamy kontekst, że Giuseppe Cormio - który sprowadzał młodego Nikołowa do Włoch, sprowadzał starego Nikołowa do Trentino te 16 lat temu, więc Nikołow junior po roku przerwał grę w college'u. Ale odejście Mathisa z Francji to fantastyka w tym momencie, bo w Nantes ma cieplarniane warunki bycia trenowanym przez ojca (a jako, że to największy talent we Francji, to luźno może bez żadnego nepotyzmu na niego stawiać), Hilir ma chyba jeszcze dwa lata w college'u (on może być dobry, ale jego brat to większy talent), a Pothron podpisał trzyletni kontrakt w Tours. Największy talent Francuzów (i chyba drugi największy całościowo), Noah Duflos-Rossi z rocznika 2007, to z kolei syn Patricka Duflos, czyli trenera Tuluzy (?), więc możliwe, że będzie tam podobny kazus jak z Henno (a w przeszłości z Ngapethem). Tak że nawet wyjmowanie tych francuskich talentów może okazać się ciężkie i chyba najciekawsze nazwiska to ci młodzi rozgrywający - tutaj problem jest prosty, a mianowicie, ciężko przebić się na kadrze (tam chyba było Toniutti-Brizard-Corre w ostatnim sezonie), a francuskie kluby nie są w europejskiej czołówce, więc tu trzeba już mocno kombinować (Toniuttiemu długo zajęło przebicie się do top klubów dla przykładu) i trochę ciężko mieć pretensje do polskich klubów, że tego nie robią (zwłaszcza gdy mówimy o klubach pokroju Resovii i kompletnych dzieciakach). Luka Marttila z kolei jest wypożyczony do Montpellier z Monzy (która straci Takahashiego i Maara, prawdopodobnie), więc ja za bardzo kandydatów na przyjęciu do wzmocnienia Plusligi (poza wizją buyoutów) raczej nie widzę (mam na myśli czołówkę).
Ostatnio zmieniony 17 sty 2024, o 11:30 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4449
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

To teraz bierzemy zawodnikow grajacych w czasie wojny w Rosji, ktorzy nie widza problemu? Serio?
Shodji chyba zostaje na przyszly sezon?
A potem juz Hawryluk bedzie sie nadawal na duze granie. Pewnie poki Granieczny sie nie ogra, a Popiwczak nie zechce ruszyc w swiat to i Maks bedzie sie gral na wypozyczniach, w coraz mocniejszych klubach.
Zreszta Jenia bedzie raczej stagnowal badz gral slabiej. Juz to troche widac.
Jest paru innych libero, ktorych mozna wyciagnac, z roznych rocznikow, starszych i mlodszych. Ramon np tez spelnia warunki.

A wyciaganie gosci z rocznika 07 moze nie jest najlepszym pomyslem. Sami bedziemy miec paru przyjmujacych z 06, 07, 08.
Duflos byl w pewnym momencie wymieniany jako jeden z kandydatow na selekcjonera Francji. Raczej bedzie trzymal syna blisko, albo pchnie go do Wloch.
Moze Paese, ale na czub ligi moze byc za slaby i byc dziura w bloku (190 czyli rozsadne minimum). Tizi Oualau troche jeszcze mlody, ale ja jakies 2 lata? Fajnie byloby rowolegle rozwinac wlasnych tzn Kubickiego i Bakaja.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2024, o 11:38 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”